Barcelona

aver

Pripravnik
9. jun 2008
441
12
18
Pozdravljeni,

potrebujem malo informacij o obisku Barcelone. Katera letalska povezava je optimalna? Prenočišče? Parkirišče na letališču? Koliko dni je nekako dovolj 5-7?

Hvala

Lp
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
flynikki nim kart po 20€ v eno smer kot airone ali ryanair.volotea leti skoraj po celotni španiji le madrid in barca ne.
drug mesec letim z voloteo pa bom poročal o izkušnjah
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
787
21
18
Najboljša povezava je bila do sedaj trst-barcelona z ryanairom, ker leti na letališče t2 od koder mas 10-15 min do centra z avtobusom (cca 2 eur). Ne vem kakšna je trenutno situacija z ryanairom pa španije, ker se je govorilo da bodo ukinil ogromno povezav z španijo. Kdaj potuješ? če bo še toplo pa bi se rad še mal namakal v morju potem je 5 dni premalo. Meni osebno je bil najbolj všeč Montjouic - lepo z mestnim busom do vrha, potem pa peš nazaj dol pa si sproti ogledaš kar te zanima.

Midva z mojo sva imela hotel v predelu Diagonal mar - Vincci Bit . Luštn hotel, nimam nobenih pripomb, edino lokacija je malce odročna. v začetku julija sva ravno ujela akcijo za nočitev 58 eur na sobo. podzemna je ene 400 m stran pd hotela, do centra pa vozi ene 20 min.
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.714
67
48
Ima kdo boljšo varjanto da se pride do trsta kot z avtobusom? 13 evrov za enosmerno sicer sploh ni hudo ampak če je še kej cenejšega..

Bo sredi oktobra že premrzlo za kakšen dan namakanja? Kaj priporočete da se pogleda v mestu in okolici?
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik Slycer pravi:
Kaj priporočete da se pogleda v mestu in okolici?

Ojej. V Barceloni imaš ogledov za vsaj 7 dni. Ogromno stvari je za pogledat, jaz sem zaljubljen v Barcelono.
 

Rajc

Pripravnik
22. jul 2007
571
5
18
Citat:
Uporabnik ChaoRen pravi:
Citat:
Uporabnik Slycer pravi:
Kaj priporočete da se pogleda v mestu in okolici?

Ojej. V Barceloni imaš ogledov za vsaj 7 dni. Ogromno stvari je za pogledat, jaz sem zaljubljen v Barcelono.

- La Rambla; ulica pač..

- CosmoCaixa; meni zelo zelo všečen znanstveno-tehnični muzej, kjer lahko veliko stvari primeš v roke in sprobaš kako deluje. Sicer malo vn iz centra vendar podzemna rulz!
smile-1.gif


- Olimpijski stadion in okolica

- Camp nou; sicer je to pač stadion in če nis nek veliki fan Barce ga lahko spustiš

- Utrdba nad Barcelono; lepa razgledna točka in lep kraj za sprehod

-Obala kot obala

- Montserrat

- Sagrada familia

- Park Guell

- Živalski vrt ter vodni svet (če si bil v Berlinu slučajno, ti bo to bz )

No meni ni bila Barcelona tako waw, kot mi je bil Berlin
srce-1.gif
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.714
67
48
No super, kar precej stvari. Itak bom stvar zelo vzel kot dopust in ne bom letal po vseh atrakcijah samo zato da jih vidim. Imajo kakšen dober aqua park ali kaj podobnega? Če mi slučajno zapaše, še nisem bil v vodi, izven tuša, letos. Kako je pa s tustirtičnimi kartami za javni prevoz? Kaj se najbol splača? Sem v zoni 1, ali nekaj podobnega.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik Rajc pravi:
Citat:
Uporabnik ChaoRen pravi:
Citat:
Uporabnik Slycer pravi:
Kaj priporočete da se pogleda v mestu in okolici?

Ojej. V Barceloni imaš ogledov za vsaj 7 dni. Ogromno stvari je za pogledat, jaz sem zaljubljen v Barcelono.

- La Rambla; ulica pač..

- CosmoCaixa; meni zelo zelo všečen znanstveno-tehnični muzej, kjer lahko veliko stvari primeš v roke in sprobaš kako deluje. Sicer malo vn iz centra vendar podzemna rulz!
smile-1.gif


- Olimpijski stadion in okolica

- Camp nou; sicer je to pač stadion in če nis nek veliki fan Barce ga lahko spustiš

- Utrdba nad Barcelono; lepa razgledna točka in lep kraj za sprehod

-Obala kot obala

- Montserrat

- Sagrada familia

- Park Guell

- Živalski vrt ter vodni svet (če si bil v Berlinu slučajno, ti bo to bz )

No meni ni bila Barcelona tako waw, kot mi je bil Berlin
srce-1.gif

Botanični park si pozabil. Tam "izgubiš" pol dneva.

Pa ni point Barce le sightseeing, ampak šetanje, raziskovanje, uživanje lajfstajla. Ne moreš primerjati z Berlinom, prosim lepo.
rolleyes-1.gif
 

Avionar

Pripravnik
14. sep 2012
30
0
6
38
poceniletalskekarte.si
Če se ti da potrpet ti svetujem preko agencije (ne želim oglaševat) da vzameš avtobusni prevoz
Maš za 7 dni za okrog 230 eur s prenočiščem in polpenzionom. Jaz in moja sva bila, se splača, je top shit, prihranis vsaj 200 eur na osebo, res pa je da se voziš 18 ur v eno smer