Banka - bankart

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Koliko časa rabi banka, da sporoči bankartu, da je prišel priliv na določen račun in da bo to stanje vidnu tudi na kartici (in obratno?

Vidim namreč, da če obratno plačujem s kartico, nekateri odlivi niso zabeleženi na računu tudi po en teden.
 

Sefan

Pripravnik
22. jul 2007
249
0
16
40
SG
Tako je; bankart "ve" prej kot tvoja banka saj beleži izključno transalcije na tvoji kartici. Ne zanima jih med katerimi strankami je to poslovanje potekalo.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Dolocene stvari tudi meni niso jasne. Kako lahko v tehnoloski dobi cakas par dni, da vidis odliv z racuna, za nekaj kar je potrebno par sekund!
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Meni na gorenjski banki recimo pokaže praktično takoj, ko kaj plačam s kartico, trgajo mi pa šele čez 3dni se mi zdi - kao rok za pritožbo al nekaj takega se mi zdi...
Je pa tudi meni hecno, da nekatere stvari trgajo prej, druge pa ko že skoraj pozabiš, da si plačal (poj je pa kriza
bonk.gif
)

lp
Peter
 

MiSkO

Pripravnik
21. jul 2007
85
0
6
Ko plačaš z BA kartico, ti banka ta znesek "zadrži". Tako se ti tudi zmanjša stanje na računu, poveča pa znesek zadržanih sredstev.
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Traja nekaj ur, da plačo, ki jo že imam na računu, vidim tudi na bančni kartici. In obratno, kar plačam s kartico, je na njej vidno takoj, na računu pa kakor kdaj. Včasih še isti dan, včasih čez en teden
bonk.gif
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.882
1.331
113
To je odvisno tudi od bankomata. Niso so vsi bankomati od NLBja, ABanke,itd. Glede na to, da se ti podatki o prejemkih ažururajo z enotedensko zamudo ti svetujem, da stopiš do svoje matične poslovalnice ter povprašaš kaj pa kako. Nima smisla jokat po forumu, če je nekaj v tvoji moči storilnosti.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.882
1.331
113
Če se to večkrat zaporedoma dogaja na istem bankomatu potem je težava v bankomatu. Največkrat se temu v žargonu reče nima "komunikacije". Če se ti pa to dogaja v zadnjem času, je pa to možno zaradi nadgrajevanje bankomatov, ki se pripravljajo na čip kartice.
 

prjatu

Pripravnik
24. jul 2007
413
9
18
Torej bankomatske transakcije niso "online", se pravi da ti takoj zadrži sredstva? Potemtakem greš lahko dvignit na šalter ter takoj nato še na bankomat in presežeš limit?
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.882
1.331
113
Tisti bankomati, ki so v poslovnih prostorih banke so online ažururani do sekunde natančno. Tudi nekateri drugi bankomati, ki razmetani po mestu so do 5 sekund natančni. Nekateri bankomati pa ne. Če si komitent Raiffeisna, denar si pa dvignil na bankomatu od Abanke potem lahko narediš to kar si napisal, pričakuj pa mastne obresti s strani. Zato, ker si v limitu, drugič, ker si v nedovoljenem limitu, tako da boš kar lepo colal za majhen znesek, na koncu boš pa tako in tako moral povrniti vse z obrestmi. Sam si preračunaj, če se ti splača.
smirk-1.gif




@predator

Da to je to pa še nekaj drugih malenkosti.
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik prjatu pravi:
Torej bankomatske transakcije niso "online", se pravi da ti takoj zadrži sredstva? Potemtakem greš lahko dvignit na šalter ter takoj nato še na bankomat in presežeš limit?

Včasih se je dalo.
 

prjatu

Pripravnik
24. jul 2007
413
9
18
Ja, seveda se je dalo, ampak bi človek pričakoval, da je 15 let kasneje kaj drugače