Azija - v katero državo bi se preselili in zakaj?

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Pozdravljeni!

Sprašujem tiste z izkušnjami: v katero azijsko državo bi se preselili in zakaj točno v izbrano državo?

Sam sem trenutno nastanjen v ZDA, ampak čez par mesecev se vrnem v Slovenijo, kjer mi ni za biti, zato bi si rad našel drug, stroškovno ugodnejši, a kljub temu prijeten "dom"?

Glede dela ni problema, računalnik in internet sta vse, kar potrebujem.

Hvala za predloge!

LP,
PIC
 

Realman

Pripravnik
21. maj 2008
390
2
18
Jaz bi dal na prvo mesto Indonezijo, vendar samo Bali, Lombok pogojno. Potem bi bila vsekakor Tajska. Cenovno najbolj ugodna pa je na 3. mestu indija, vendar zopet samo južna indija. ( Kerala,Goa..) Jaz sam imam že dolgo takšne plane, problem je, da nimam znanja, oz. takšnega dela, da bi ga lahko delal na daljavo. Problem indije je tudi, da so kar težave z vizo, če hočeš ostati dlje kot eno leto. Medtem ko je indonezija in tajska bolj prijazna, dosti je da samo zapustiš državo za par dni. To pa z njihovimi nizkocenovniki ne predstavlja velikega stroška.
A lahko poveš, kaj to delaš na daljavo? (prevajanje,lektoriranje...)
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
3.024
813
113
Hej, tudi mene zanima kaj delaš
smile-1.gif
Mogoče bi to lahk odelal še jaz =D.
Jaz če bi blo vse "ok" bi definitivno šal nekam kjer bi lahko po mili volji surfal. (Bali)
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik PIC pravi:
Pozdravljeni!

Sprašujem tiste z izkušnjami: v katero azijsko državo bi se preselili in zakaj točno v izbrano državo?

Sam sem trenutno nastanjen v ZDA, ampak čez par mesecev se vrnem v Slovenijo, kjer mi ni za biti, zato bi si rad našel drug, stroškovno ugodnejši, a kljub temu prijeten "dom"?

Glede dela ni problema, računalnik in internet sta vse, kar potrebujem.

Hvala za predloge!

LP,
PIC

Jaz sem bil navdušen nad Kitajsko. Recimo Kunming mi je izjemno všeč, ker je veliko mesto, pa še precej čisto. Tam sem imel recimo najeto 100 m2 veliko stanovanje in s stroški vred mesečno dal zanj 100 €. Blizu imaš več azijskih držav (za poceni dopust), gore (Tibet), letalski prevozi znotraj države so včasih smešno poceni (recimo 40€ do Pekinga ali Shanghai-a), hrana je odlična (to je precej subjektivno, ampak jaz ljubim "Over the Bridge Rice Noodles"), zrak tam je precej čist in svež (praktično ni industrije, mesto leži na n.v. 1900m pa vseeno ni snega pozimi, poleti je pa prijetno toplo in niti klime ne rabiš). To mesto je moja prva izbira za življenje na tujem. Tam sem preživel 6 mesecev in imam nanj res lepe spomine.

http://en.wikipedia.org/wiki/Kunming
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
ChaoRen,

kako se znajde tam človek, ki ne zna Kitajsko?

Pa še butasto, a pomembno vprašanje: internet šiba kot mora?
smile-1.gif


Berem Wiki ...

(100 najemnine je pa smeh, hudo, res).

LP,
PIC
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.123
10
38
Majstri, ni vse v najemnini za flat in nizkih davkih. Ne zagovarjam oderuske kokoske, ampak vseeno. Pol lahko recemo tudi tako, v afriki je najemnina đabe, davkov ni. Je treba pogledat sirse, bi pa tudi sam spokal, ce ne bi bil kjer sem.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.540
1.143
113
Celje
Citat:
Uporabnik Schumi pravi:
Majstri, ni vse v najemnini za flat in nizkih davkih. Ne zagovarjam oderuske kokoske, ampak vseeno. Pol lahko recemo tudi tako, v afriki je najemnina đabe, davkov ni. Je treba pogledat sirse, bi pa tudi sam spokal, ce ne bi bil kjer sem.

Sej men tu načeloma tudi nič ne manjka.... razen...... tega POSRANEGA vremena, pa mraza ne maram, pa snega tudi če nikoli več ne vidim.... zame je izključno to razlog, da premišljam o selitvi....
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.013
3.527
113
41
Lj
Vreme je res u kurcu pr nas. tudi jaz ne maram mraza. Me veseli da nisem edini. Ampak jaz imam raje angleško govoreče dežele ker nisem fan učenja jezika.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.013
3.527
113
41
Lj
Seveda je mraz. Če ne moreš hodit v opankah in kratkih hlačah in majci okol, potem je mraz.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
3.024
813
113
Ne znam si predstavljat življenja na finskem :/ Sploh pa ne polarne noči/dneva. To mi je edina tolažba, da vreme tukaj le ni tako slabo
smile-1.gif

Mene sploh ne motijo letni časi, prav da imamo vse, česa pa ne prenesem so pa kratki dnevi.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
Seveda je mraz. Če ne moreš hodit v opankah in kratkih hlačah in majci okol, potem je mraz.
Raje mraz kot pa tropska sopara v JV Aziji, ko še ob enih zjutraj komaj dihaš.
 

grenivka

Pripravnik
1. avg 2007
616
0
16
Citat:
Uporabnik PIC pravi:
ChaoRen,

kako se znajde tam človek, ki ne zna Kitajsko?

Pa še butasto, a pomembno vprašanje: internet šiba kot mora?
smile-1.gif


Berem Wiki ...

(100 najemnine je pa smeh, hudo, res).

LP,
PIC

Nisem ChaoRen pa vseeno..
smile-1.gif

Človek, ki ne zna kitajsko se po mojem mnenju zelo težko znajde. Po mojih izkušnjah skoraj nihče ne zna angleško, še tisti, ki mislijo da znajo jih ne razumeš
tongue-1.gif
 

grenivka

Pripravnik
1. avg 2007
616
0
16
Aja, pozabla sem napisat, da imajo načeloma FB in youtube, pa verjetno še marsikaj blokirano...Pač Kitajci
tongue-1.gif
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.540
1.143
113
Celje
hm.... jst pa takoj kakšna Tajska. Mi je bila simpatična glede prijaznosti in predvsem hrane, ki je čisto po mojem okusu
smile-1.gif


Samo še PIC mi pove kaj dela pa je to to
grims-1.gif
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
Citat:
Uporabnik D_K pravi:
Ne znam si predstavljat življenja na finskem :/ Sploh pa ne polarne noči/dneva. To mi je edina tolažba, da vreme tukaj le ni tako slabo
smile-1.gif

Mene sploh ne motijo letni časi, prav da imamo vse, česa pa ne prenesem so pa kratki dnevi.






Vcasih sem tudi rekel da bi bilo fajn ce bi bilo vedno poletje, vendar so mi enostavno vsi letni casi postali nekaj posebnega. Vsak ima svoj car, vendar bolj kot mraz me moti dez in sneg.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.123
10
38
Idealno bi bilo, da bi bil dan enako dolg skozi celo leto in pa letni časi takšni kot naj bi v teoriji bili.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik PIC pravi:
ChaoRen,

kako se znajde tam človek, ki ne zna Kitajsko?

Pa še butasto, a pomembno vprašanje: internet šiba kot mora?
smile-1.gif


Berem Wiki ...

(100 najemnine je pa smeh, hudo, res).

LP,
PIC

Težko ti rečem, ker sem se jaz učil kitajsko. Glede na to, da na začetku nisem imel pojma, pa mi ni bilo hudega, se mi zdi da ni tak problem. Itak se Kitajci učijo angleščino v šoli. Poleg tega je Kitajska polna vase zaverovanih tujcev (Angležev, Američanov), ki jim na misel ne pade, da bi se naučili še kakšnega tujega jezika in govorijo samo po svoje. In tudi gre.

Internet infrastruktura je odlična, težave so le s filtri, saj oblast pogosto zapre kake IP range, filtrira iskalnike itd. Ampak tudi to se da zaobiti, če si "pismen" na tem področju.
smile-1.gif


Pa še glede nizkih cen. Na uho mi je prišlo, da so cene zdaj višje (recimo x2), je pa kvaliteta življenja v kitajskih mestih na podobnem nivoju kot pri nas. Jaz sem se tam počutil še bolj varnega kot pri nas. Tujci so dobrodošli in zaščiteni, kar nekateri retardi s pridom izkoriščajo (nočno življenje, droge, grdo obnašanje, ....).
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
Seveda je mraz. Če ne moreš hodit v opankah in kratkih hlačah in majci okol, potem je mraz.
Raje mraz kot pa tropska sopara v JV Aziji, ko še ob enih zjutraj komaj dihaš.

Kitajska mesta Chongqing, Wuhan, Nanjing, Changsha, Hangzhou, Nanchang in Shanghai so recimo mesta, kjer bi se meni snelo. Poleti med 30 in 40 stopinj in 100% vlaga. Poleti je mišljeno od marca do oktobra.
bonk.gif


Kunming je povsem druga zgodba. Sonček, oblaki potujejo hitreje kot pri nas (optična varka, ker je višje ležeče mesto), nebo je modro, poleti prijetno toplo (ne vroče, sploh pa ne soparno), pozimi redko pod ničlo.