Azija - v katero državo bi se preselili in zakaj?

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Sam sem še največ od Azije videl Vietnam, in verjetno bi bila tudi precej solidna destinacija, čeprav je manj razvit od Kitajske ali Tajske, ampak napreduje hitro. Sam sem dobil občutek, da je (razen na jugu) klima precej ugodna za povprečnega Evropejca. Poleg tega imaš blizu vse ostale države, če se ti zahoče kak dopust na tujem (na hladnem ali vročem),

No, pa hrana v Vietnamu je vrhunska, sploh če bi te kdaj dajalo domotožje po domači goveji župi. Ker njihova je še boljša.
cheer.gif

Kakega Laosa ali Kambodže pa ne bi priporočal, so razvojno še preveč zadaj. Tajska se mi je pa zdela čisto preveč soparna, vsaj Bangkok.
 

Realman

Pripravnik
21. maj 2008
390
2
18
Vsekakor, tistim ki ne paše vročina na priporočam nobene od navedenih držav. Sploh bali ima zelo veliko vlago, čez celo leto, Saj telo se navadi, pa življenska doba se ti skrajša za par let. Bangkok ima slab zrak, posledično vročina ni najboljša kombinacija. Na jugu, pa je vreme precej bolj prijazno. Prav tako južna indija, ima dokaj enakomerno prijetno vreme skoraj čez celo leto. Vsekakor pa to niso destinacije za ljudi, ki ne ljubijo poletja in vročine.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Sam bi se selil na dva ekstrema, kakor se včasih poigravam z mislimi.

1. na Pacifik, po možnosti na Palau ali na kakšno francosko posest, da bi ostal v EU, teh je tam polno.
2. Na Aljasko ali mogoče še rajši v kakšno skandinavsko državo, po možnosti čimbolj na sever.

Me dolge zime ali dolga poletja nič ne ganejo... Mogoče imam mraz rajši kot vročino.
 

decva

Pripravnik
5. sep 2007
462
0
16
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Sam sem še največ od Azije videl Vietnam, in verjetno bi bila tudi precej solidna destinacija, čeprav je manj razvit od Kitajske ali Tajske, ampak napreduje hitro. Sam sem dobil občutek, da je (razen na jugu) klima precej ugodna za povprečnega Evropejca. Poleg tega imaš blizu vse ostale države, če se ti zahoče kak dopust na tujem (na hladnem ali vročem), No, pa hrana v Vietnamu je vrhunska, sploh če bi te kdaj dajalo domotožje po domači goveji župi. Ker njihova je še boljša.
cheer.gif
se strinjam (sploh glede župe!).
Name je Ho Chi Minh naredil zelo dobr vtis. Za kako leto bi šla...
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Meni se je Hanoi bolj dopadel, ni tako nagužvan, pa še klima je boljša (je pa res, juha je na jugu boljša)
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
2. Na Aljasko ali mogoče še rajši v kakšno skandinavsko državo, po možnosti čimbolj na sever.

To je moja želja od nekdaj. Upam da bo šlo, ko bodo otroci odrasli, ker z njimi nimam tam kaj početi. Potem pa eno kučico s kaminom in veliko snega...