Avtomatika za centralno ogrevanje

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.683
6.067
113
pri taščici
Malo si sposojam temo... Kje imate montirano temperaturno tipalo na kolektorjih? Na iztoku zadnjega kolektorja ali kje vmes?
Na vrhu prvega, bi pa mogoce bilo res bolje da bi bilo na vrhu zadnjega.
Ceprav nekega hudega izplena ni popoldne kljub temu da crpalka dela na nizji diferenci kot cez dan.
Glede na to da jih imam sest, bi po navodilih itak moral imeti hladen vtok z leve in desne na sredini pa potem iztok, ampak ob montazi nisem kompliciral in sem sel po lazji poti.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.683
6.067
113
pri taščici
Kako imaš tole narejeno?
Platojcki, ce je bolj "socno" dam papir spodaj, ker so mi slive ebkrat ze lepo zasvinjale police pa jih se nisem spical.
Za zelisca pa.obvezno, ker le ta se drobijo pri susenju.
 

Priponke

  • IMG_20220914_100404.jpg
    IMG_20220914_100404.jpg
    1,7 MB · Ogledi: 73

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.683
6.067
113
pri taščici
Sem bil v dilemi, ali antifriz direkt iz kolektorjev notri spravit, ali kotlovsko vodo. Na koncu sem kotlovsko vodo, ker na ta nacin lahko susim tudi v slabem vremenu(pac zakurim pec za toplo vodo) .
Je pa res da mora dodatna crpalka laufat v tem primeru, ce ne ogrevam istocasno hise.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: krava

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.725
147
63
Kaj je narobe s Seltron WDC, boljšega ni za ta denar

Najbolj narobe je to, da je slaba dokumentacija. Torej ne vem, kako deluje. Kolikor sem se zanimal, pri solarnih kolektorjih nima strategije preprečevanja pregrevanja. Ima nočno pohlajevanje, ki ni opisano kako deluje. Ne vem ali ima varovanje kolektorjev na strehi ali ne.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.683
6.067
113
pri taščici
Najbolj narobe je to, da je slaba dokumentacija. Torej ne vem, kako deluje. Kolikor sem se zanimal, pri solarnih kolektorjih nima strategije preprečevanja pregrevanja. Ima nočno pohlajevanje, ki ni opisano kako deluje. Ne vem ali ima varovanje kolektorjev na strehi ali ne.
Seltron slaba dokumentacija.
Mebi se zdi ok, imas tudi vse na spletu.
Kako to mislis strategije pregrevanja? Z nocnim podhlajanjem? Katera temperatura je zate pregrevanje?
Moji kolektorji so ze 2x prezivel 200+C. (Izpad elektrike)
Poleti so pogosto med 80 in 100. Zato ker imam diferenco nastavljeno na 30+
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.576
694
113
Zivjo

kaj, poleg Seltron, se obstaja za krmiljenje centralnega ogrevanja?
sem kar presenecen, da je tega zelo malo na trgu. Pravzaprav sem nasel samo Seltron in Firšt.
Honeywell gotovo ima kaj, morda Schneider…
Ampak ne najdem.
Ima kdo kako oznako, link, karkoli?
DIY