Avtodom - azurna obala, Barcelona, Valencia

d3esaly

Fizikalc
1. jun 2008
455
31
28
Pozdravljeni! V začetku avgusta se z avtodomom odpravljamo proti Barceloni. Prvi postanek smo mislili narediti v Monacu oziroma nekje na azurni obali. Pa me zanimajo vaše izkušnje kaj se splača videti in kateri kampi so tam v redu v kolikor je že kdo bil. Prav tako se priporočam za mnenja kako in kje v Barceloni in Valenciji.

LP
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.613
1.412
113
Emona / Carnium
Mi (3 odrasli, 2 otroka, šotor, kombi) smo lani na poti do Valencie prvo spanje opravili na Gardskem jezeru (kamp Spiaggia D'Orro - 64,50€). Kamp je velik in ob jezeru, ima tudi bazen itd.
Potem smo se peljali do Nice. Dve noči spali v (pri) Nici (kamp Perre Francois - 32,30€). Kamp, ki je zelo majhen (cca. 20 parcel), smo imeli za izhodišče za izlet do Monaca. Iz kampa do plaže je 10 minut hoda.
Potem smo se odpeljali v Arles in po ogledu mesta peljali čez mokrišče reke Rhone do kampa Le Clos Du Rhone (45,20€).
Od tu smo potovali v Španijo, kjer smo se cca. 50km (Canet De Mar) pred Barcelono za nekaj dni namestili v kampu Globo Rojo (47€). V Barcelono smo šli z vlakom (povratna karta 24€ za celotno ekipo). Potem smo nadaljevali proti Valenciji.

Nazaj grede smo se ustavili v kampu Camping Barcelona (66,80€) v mestu Mataro (30km vzhodno od Barcelone). Kamp je velik in drag.
Naslednji postanek je bil v kampu El Llac (24,70€ - šteta samo dva odrasla in avto ter šotor) v Porqueresu, ker smo si želeli ogledati Dalijev rojstni kraj Figueres z muzejem. Kamp El Llac in okolica ter ljudje so nam bili zelo všeč. Veliko bolj umirjeni ljudje itd.
Girona btw ni nič posebnega.
Potem smo spali v Camping Robinson v mestu Agde (38,44€). Nič posebnega.
Na koncu smo spali v Camping Royal (44€) v Agayu. Spali smo eno noč in drugi dan zvečer odrinili proti domu, brez postanka. St.Raphael in Agay sta zelo lepa zaliva.

Cene v oklepajih so za eno noč in so precej varirale.
 

d3esaly

Fizikalc
1. jun 2008
455
31
28
Najlepša hvala za odgovore sploh pa nisem pričakoval tako dejtaljno. Sam se sicer nočem preveč držati nekega urnika vendar si z vašimi izkušnjami lahko zelo pomagam pri načrtovanju neke okvirne route. Obema sem podelil 5*
cool-1.gif


LP