Avto preprosto vgasne

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
WD tudi ne more škodit .... ste eni prav zanimivi s temi kontakt spreji ..... itak so konetorji iz kovine .... wd pa ima funkcijo razmaščevanja, ščitenja pred vlago in odstanjevanje vlade, ter prepračevanje oksidacije na kovini seveda ..... a kontatki mogoče niso iz kovine
confused-1.gif
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
Citat:
Uporabnik civil pravi:
Nisem še videl električarja ki je šprical z wdjem ....

zato ker električarji nimajo sploh kaj špricat, kvečjemu kaki avto električarji, ponavadi pa itak wd-jajo mehaniki
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
sem sprobal ze vec raznoraznih sprejev , imel sem tudi Wurth-ove, ampak zame ga ni cez WD.Res pa je njegova najboljsa lastnost da izpodrine vlago
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
ampak kontakti rabijo kontakt, ne pa zaščito pred korozijo. kaj vam ni jasno?
confused-1.gif
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Ko sem imel Twinga, mi ni zjutraj nikoli vžgal, če je čez noč padal dež, ker se je v razdelilni kapi nabrala vlaga, pa sem enostavno pošprical z WD-jem po kablih in kapi, pa je takoj kresnil
smile-1.gif
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
Citat:
Uporabnik _jolly_ pravi:
ampak kontakti rabijo kontakt, ne pa zaščito pred korozijo. kaj vam ni jasno?
confused-1.gif




da prevajajo signal imamo v vsakem primeru dovolj "kontakta" brez spraya, zgubijo ga samo ko sticna ploskev med dvema kontaktorjema oksidira.To pa ponavadi zaradi vlage
smirk-1.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.393
1.356
113
Citat:
Uporabnik boskosi pravi:
WD tudi ne more škodit .... ste eni prav zanimivi s temi kontakt spreji ..... itak so konetorji iz kovine .... wd pa ima funkcijo razmaščevanja

Ne drži pa konec. WD je masten in pri elektriki nima kaj dosti iskati.

Električne kontakte se v prvi vrsti čisti s finim brusnim papirjem. Šele druga po vrsti rešitev pa je alkohol oz. kontaktni sprej (ki je itak narejen na alkoholni bazi).
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.393
1.356
113
Elektrikar in pol torej.



Nihče ni rekel, da kaj razje, je pa dostikrat nepotreben izolator.



crashednburnt: Po pomoti sem uredil tvoj odgovor namesto citiral. Se opravičujem.
 
Nazadnje uredil moderator:

Mathew

Pripravnik
6. sep 2007
401
0
16
MS
Za kontakte je kontakt sprej!
Najboljša lastnost wd-ja pa je da ga pol na koncu ko ni več plina ostane v piksni
13.gif
Za zaščito raje kakšen drug sprej ki ga lahko vsaj sprazniš do konca. do zdaj še nisem imel wd-ja ki bi ga lahko spraznil do konca.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.938
8.988
113
EU
Citat:
Uporabnik Mathew pravi:
Najboljša lastnost wd-ja pa je da ga pol na koncu ko ni več plina ostane v piksni
13.gif
Za zaščito raje kakšen drug sprej ki ga lahko vsaj sprazniš do konca. do zdaj še nisem imel wd-ja ki bi ga lahko spraznil do konca.

Malo prej sem hotel uporabiti WD, in je res tako. Notri je, ven pa ne gre.
Bom zvrtal luknjo v piksno
aplauz.gif