ASUS eee PC

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.982
6.687
113
Naj bi bilo
smile-1.gif


Cene po svetu so posledica asus politike, ampak pri nas asusa uradno ni in pač trgovci določajo cene.

Kot sem že napisal prej, ima trenutno slovenija najnižjo NETO ceno prodaje Asus EEE PC 4GB širom sveta, cool ne?
smile-1.gif


Je pa res, da se bo v nemčiji prodajal isti model tudi za 299€, a imajo oni le 19% davka
wink-1.gif


Res me čudijo cene v USA, vajem sem namreč znatno cenejše robe, če primerjamo kakšne prenosnike in playstation ali xbox...
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.980
1.269
113
Meni je bolj všeč tale:

Zonbu:

* Processor: 1.5GHz, VIA C7-M
Intel-compatible, low energy use
* Display: 15.4" WXGA Widescreen (1440 x 900) and VGA output
* Memory: 512MB
* Hard Disk local storage: 60GB (58GB for your data)
* Optical Drive: DVD-ROM/CD-RW
* Graphics: VIA Chrome9 HC IGP (64MB shared memory, 128MB maximum)
* Audio: built-in speaker, microphone and headphone ports
* 3 USB 2.0 ports
* Ethernet: 10/100 Mbps built-in - broadband ready
* Wifi: Built-in 802.11b/g
* Power Supply: 65 Watt AC-DC Adapter
* Battery: Rechargeable Lithium-Ion, 2h30 to 3h, depending on usage
* Measurements: 14.1" x 10.7" x 1.5" (35.8cm x 27.2cm x 3.8cm)
* Weight: 5.3lbs (2.4kg)
* Keyboard: American QWERTY


cca 280$

Sam kje to v Evropi dobit...
 

Company

Pripravnik
7. okt 2007
787
6
18
Lepo in prav, ampak to je standardne velikosti zelo poceni prenosnik. Pri tem se kar nekako izgubi vrednsot prenosljivosti, ki jo ima eee PC.
LP!
 

Edvard

Pripravnik
30. okt 2007
559
0
16
Tako je, point EEE je v tem, da je majhen, ampak kljub temu ne tako zelo, da bi bil neuporabljiv.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.980
1.269
113
Sem ga danes imel v rokah, zadeva je zelo majhna o uporabnosti pa bom videl ko ga bom malo pretestiral.

Baje so jih dobli samo 5 in so bili takoj razprodani
shocked-1.gif
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.980
1.269
113
Če kdo slučajno ve zakaj je tista reža poleg ram-a na zadnji strani tega pc-ja ?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.982
6.687
113
Zlo podobno kot pri ostalih prenosnikih in tipkovnicah. Tipko pritisneš oz stisneš z prstom in potem se v wordu prikaže znak.
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
o mater ker pa postopek za naložit xp-je če nimaš zunanjega cd drive-a... mater da me že zelo mika, da bi si šel en cd drive nabavit...
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
evo po enemu zelooooo dolgemu dnevu lahko povem, da se da naložit tudi brez usb cd-ja vendar je mnogo lažje če ga imaš. sem namreč najprej nalagal preko ključka pa je mi je vrglo 4 napake in posledično se xpji niso hoteli zagnati... sem obstal na sporočilu, da je hal.dll file pokvarjen in da se windowsi ne morejo naložiti. sledila je obnova na priloženi linux, zjutraj pa v nakup usb dvd drive-a... z uporabo le tega je pa sama namestitev ko keks...

sicer je eee za fotra ampak lahko povem par stvari, ki me motijo... premajhen ekran -skoraj vsak installer oz. program sili pod ekran... nima bluetootha. malo me moti, ker ni ps/2 vhoda... tiste 3 usb porte hitro zasedeš (v moje primeru je en namenjen za mobitelov hsdpa ključek, 2gb disk in bt )... tipke so hudičevo majhne in slepo tipkanje ne pride v poštev

nasploh se mi zdi da baterija kar zdrži... tako da za tisto, kar bo namenjen bo dober... kakih dopisov daljših od 1 strani nebi glih pisal na temu. za stalno dosegljivost je pa super...
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
ja bo potreba počakat na nadgrajene različice. Predvsem večji zaslon ter več usb vhodov bi bilo super
 

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
Za BT se najde v notranjosti USB priključek. Seveda z malce DIY. Namesto USB ključka uporabljaj SD kartice (dobijo se celo SD kartice, ki se »prelomijo« na pol in imaš navaden USB ključek).

Premalo USB vtičev?
bonk.gif


Eee PC se ne splača, če bi rad Windows imel na njem. Licenca zanje namreč poruši vso finančno prednost Eee PC.

PS. Edino, če si nasplošno bolj pokvarjen človek in tat, ti to ne dela problemov.
10.gif
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
jah če imaš doma licenčne windowse ni problema...

in ja...

morajo biti windowsi ker je primarni namen eee-ja uporaba za video nadzorni sistem, ki pa deluje le na windows platformi...

drugače pa je premalo usb vtičev... usb hub sam po sebi ni problem ampak vseeno je to zopet še ena stvar več, ki jo moraš imeti sabo... če bi bil bt modul že skupaj z wifi nebi bilo problema... takoj se sprosti en usb port...

tako da zase bom raje počakal, da pride verzija z malček večjim ekranom... oz. če pozna kdo kakšnega tam z nekje do 10" pa za neko konkurenčno ceno...