Covid-19 Aplikacija za sledenje

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.779
-213
113
Pa ima aplikacija po 10-tih nadgradnjaš še vedno isto funkcionalnost, kot v prvi verziji, ali so že kaj dodali?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Koga sploh še tangira ta aplikacija? Ne poznam nikogar, ki bi jo uporabljal - po moje jo je tudi "stroka & vlada" že pokopala na smetišče zgodovine.
Zdaj je zelena Qu Rac koda in!
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.779
-213
113
Koga sploh še tangira ta aplikacija? Ne poznam nikogar, ki bi jo uporabljal - po moje jo je tudi "stroka & vlada" že pokopala na smetišče zgodovine.
Zdaj je zelena Qu Rac koda in!
Stroka in vlada so jo začasno umaknili iz prioritete ko so spoznali, da jo trenutno ne morejo vsilit vsem, in da ne more postat obvezna. Zagotovo pa ostaja želja, da bi vohunili za državljani in sledili njihovi stikom, kar aplikacija omogoča. Če že ne v trenutni verziji, bo pa v kateri od prihodnjih verzij.

Tisti, ki jo je takrat naložil, temu verjetno dela še danes, jaz poznam nekaj takih. Za preprečevanje širjenja virusa aplikacija itak ni uporabna, za sledenje s kom si se družil bi bila pa dobra. Od tistih, ki jih poznam in imajo instalirano, je samo ena oseba enkrat dobila rdeč alarm - pa še ta najbrž lažen.
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.659
499
83
41
povsod malo
Pa ima aplikacija po 10-tih nadgradnjaš še vedno isto funkcionalnost, kot v prvi verziji, ali so že kaj dodali?
Piše v slotechovi novici
Ena glavnih je vsekakor možnost uporabe aplikacije za prikaz dokazila o testiranju oziroma cepljenju, kar pri nas npr. pogoj posedanje v notranjosti gostinskih lokalov, pri čemer pa nihče ne ve čisto, kako naj to na hiter, enostaven in zanesljiv način preverja. Prav tako je tu opcija organizacije sledenja stikov na javnih dogodkih oz. krajih po check-in modelu, s skeniranjem QR kod. Vsekakor zelo korisnto ob ponovnem dovoljevanju javnih dogodkov
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.779
-213
113
Evo prihaja nova aplikacija, s katero bo organizator prireditve preverjal tvoj pct pogoj, NIJZ pa beležil, na katero prireditev kdo gre.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.216
3.371
113
Tale stavek je iz besedila spodaj:

"postoje u svakom narodu ljudi kojimа ništa ne možete, koje psihološki ne možete da slomite!"

 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd in Spajky

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
japajade. In tista offline naprava se nikoli ne poveže na nijz-jev server in izmenja podatke?

No pa nam ti točno razloži, kako naj bi ta aplikacija delovala.
Ti je jasno da gre tukaj za EVROPSKO potrdilo, ki ga lahko preveriš tudi recimo z nemško aplikacijo?

Malo se raje izobrazi kako deluje digitalni podpis preden napišeš bedarije.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.779
-213
113
Ti je jasno da gre tukaj za EVROPSKO potrdilo, ki ga lahko preveriš tudi recimo z nemško aplikacijo?

Malo se raje izobrazi kako deluje digitalni podpis preden napišeš bedarije.
Ne ni mi jasno, zato prosim da nam razložiš.

Čisto konkretno, kako bo varnostnik v lokalnem baru preveril, ali je koda na mojem telefonu, ki ga mu bom pomolil veljavna ali ne, brez da bi se kamorkoli povezoval. In da je res moja. Pa anonimno seveda.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Ne ni mi jasno, zato prosim da nam razložiš.

Čisto konkretno, kako bo varnostnik v lokalnem baru preveril, ali je koda na mojem telefonu, ki ga mu bom pomolil veljavna ali ne, brez da bi se kamorkoli povezoval. In da je res moja. Pa anonimno seveda.
Potrebuješ samo javni ključ od NIJZ certifikata. Več pa sam razišči ;)
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.216
3.371
113
Ne bo razložil, ker on se je izobrazil in to ve, ti se moraš pa sam.
Povsem v stilu Alter znalcev. :aplauz: Ne ve, ampak on ve. :valjamse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi