Covid-19 Aplikacija za sledenje

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.356
113
A greva še enkrat:

-Nijz reče, da so veljavne številke 2, 6, 12, 234, 1123, xyz......
-Če si PCT dobiš eno od teh številk zapisano v qr kodi.
-Na shodu proti JJ :valjamse: ti policaj reče dej mi kodo in s skenerjem kateri ima dostop do baze veljavnih številk poskenira kodo.
-Ker imaš eno izmed veljavnih številk lahko dvigneš transpatent. :valjamse:

Kje je zdej kakšen osebni podatek?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
A greva še enkrat:

-Nijz reče, da so veljavne številke 2, 6, 12, 234, 1123, xyz......
-Če si PCT dobiš eno od teh številk zapisano v qr kodi.
-Na shodu proti JJ :valjamse: ti policaj reče dej mi kodo in s skenerjem kateri ima dostop do baze veljavnih številk poskenira kodo.
-Ker imaš eno izmed veljavnih številk lahko dvigneš transpatent. :valjamse:

Kje je zdej kakšen osebni podatek?


Kaj samo cepljeni bodo lahko štrajkali ?????

Norooo za poknit od smeha
 
  • Haha
Reactions: Gonzo

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
A greva še enkrat:

-Nijz reče, da so veljavne številke 2, 6, 12, 234, 1123, xyz......
-Če si PCT dobiš eno od teh številk zapisano v qr kodi.
-Na shodu proti JJ :valjamse: ti policaj reče dej mi kodo in s skenerjem kateri ima dostop do baze veljavnih številk poskenira kodo.
-Ker imaš eno izmed veljavnih številk lahko dvigneš transpatent. :valjamse:

Kje je zdej kakšen osebni podatek?
Nijz ne more rečt, da je veljavnih par številk npr 2, 6, 12, 234, 1123, xyz...... lahko reče, da so veljavne točno določene kode za točno določen čas, za vsako kodo posebej. In to za vsako kodo v državiposebej, ker so vse različne - po trajanju, vrsti..... In tudi tiste, izdane 5 min prej morajo bit zavedene. Torej npr. koda s serijsko št. 1234567 velja do 24-7-2020, do 16 ure, ob 17-tih pa ne več. (ker je minilo xx ur od testa.

Pa je veljavnost testa in posledično qr kode za vse stvari enako dolga?

Tole s skeniranjem kod je približno tako, kot bi dal osebno varnostniku, ki bi ti rekel, da bo prebral samo prve tri črke imena, ostalih podatkov pa ne bo gledal. In ti boš hvalil anonimnost, da on ni videl, kako se pišeš in koliko si star. Pa še slikal jo je.
 
Nazadnje urejeno:

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Preden nekoga obtožuješ da laže, se prepričaj:
  • točno kakšne besede je izrekla
  • kakšna je njena izobrazba (spoiler: netehnična)
Glede na to kakšne izjave daješ ti na forumu, bi lahko jaz rekel da sploh ne znaš govoriti resnice :evil:
Če zgornji citat velja, potem se je zlagala. Ni sedaj bistveno Beovička ali logarjeva. Laž je ali pa ni, izobrazba nima pri tem nobenega pomena.

Ti bom js slikal osebno, pa rekel, da so se na sliko prenesli samo prve tri črke imena, ostalo pa ne. A boš verjel, al boš rekel da lažem? A boš preden me obtožiš da lažem tudi vprašal po moji izobrazbi? Ker če nimam netehnične, potem je vse ok.?????
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Tale aplikacija je samo še ena v vrsti, s katero bo vlada vohunila za državljani.
In to je glavni namen uvedbe.

Ker preprečevala širjenja virusa ne bo, ker vemo da ga lahko prenašajo tako tisti s pct pogojem, kot tisti brez.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Živiš pod kamnom?

No ne ravno pod kamnom, samo se več ne obremenjujem z testi in vso šaro povezano z tem.

Lahko pa naredimo novi jumbo plakat...

Cepila sem se!!!!
Da bom lahko septembra protestirala proti vladi.
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: Regnum in Gonzo

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.738
2.618
113
Nijz ne more rečt, da je veljavnih par številk npr 2, 6, 12, 234, 1123, xyz...... lahko reče, da so veljavne točno določene kode za točno določen čas, za vsako kodo posebej. In to za vsako kodo v državiposebej, ker so vse različne - po trajanju, vrsti..... In tudi tiste, izdane 5 min prej morajo bit zavedene. Torej npr. koda s serijsko št. 1234567 velja do 24-7-2020, do 16 ure, ob 17-tih pa ne več. (ker je minilo xx ur od testa.

Pa je veljavnost testa in posledično qr kode za vse stvari enako dolga?

Tole s skeniranjem kod je približno tako, kot bi dal osebno varnostniku, ki bi ti rekel, da bo prebral samo prve tri črke imena, ostalih podatkov pa ne bo gledal. In ti boš hvalil anonimnost, da on ni videl, kako se pišeš in koliko si star. Pa še slikal jo je.
Vidim da si ti stručko na področju kriptografije. Lahko napišeš še kaj več na to temo?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Če še kdo dvomi kako bo vse skupaj delovalo: https://www.24ur.com/novice/korona/aplikacija-nijz.html

"Pri skeniranju se pokažejo ime, priimek in datum rojstva. To so edini podatki, ki so zapisani na teh potrdilih, ostalih osebnih podatkov ni. Zraven se izpiše tudi podatek o tem, če si cepljen, testiran ali prebolevnik," je dejal strokovni sodelavec Centra za informatiko v zdravstvu na NIJZ Anže Kavšek.

EDIT: še slika kako izgleda v praksi (datum rojstva dejansko ni razviden na zaslonu):
1627042360643.png
 
Nazadnje urejeno:

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
O čem ti to? Skoraj vsak se lahko cepi, kdo pa se ne more pa se lahko testira. Obojni ti izpolnijo PCT in si potem enakovreden. Tudi cepljeni mora nositi masko, kjer je to predvideno...
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.149
5.569
113
Forsiranje cepljenja na polno, brez odgovornosti za državo in proizvajalca.

Zato se drug mesec 23 tudi ukinja brezplačno testiranje in uvaja plačljivo, ki velja 48 oz 72 ur.
Da postane testiranje za veliko večino preveč nadležno in se gre pičit.


stu.jpg
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Forsiranje cepljenja na polno, brez odgovornosti za državo in proizvajalca.

Zato se drug mesec 23 tudi ukinja brezplačno testiranje in uvaja plačljivo, ki velja 48 oz 72 ur.
Da postane testiranje za veliko večino preveč nadležno in se gre pičit.
Covid anti-znanstveniki ste trenutno na ravni climate change denierjev tam cca. 15 let nazaj (za časa Al Gore filma). Sedaj je čas pokazal da so bili v zmoti. Tudi tokrat bo.

Tako da verjami v znanost, ker na Youtube ne boš našel modrosti ;)
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
In kako lahko nekdo, ki se je npr včeraj testiral in so mu poslali sms, da je test negativen pride do te kode?
Prosim za postopek od začetka.