Aplikacija Flik

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Glede na to, da ApplePay na praktično vseh obstoječih POS dela vrhunsko (razen tam kjer ga namerno blokirajo) in to praktično s katerokoli banko, ker lahko itak obstoječ MasterCard/Viso povežeš na Curve in dodaš v ApplePay, če ti že Revolut in podobne rešitve ne dišijo, je praktično vseeno :)
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
ApplePay stane banko (in posledično trgovca) precej, Flik bistveno manj. Ker so preveč denarja banke zmetale v "svetovne" projekte je Flik prišel na vrsto šele sedaj.
Končnega uporabnika se to ne tiče, kako si kdo razdeli provizije. K sreči v EU ni več dovoljeno provizije prevaliti na uporabnika in mora biti cena enaka ne glede na način plačila. Flik je (kot si že sam povedal) najmanj 5 let prepozen. Ob poplavi mobilnih denarnic, kjer je možno plačevati z Google Pay, Apple Pay in brez provizije nakazovat denar drugim uporabnikom, nima Flik skoraj nobene dodane vrednosti. Izjava, da je Flik=cash, ostalo pa ne, me pa samo nasmeje. Jaz mislim, da se Flik nikoli ne bo masovno prijel... lahko se pa tudi motim (čeprav dvomim).
 
  • Všeč mi je
Reactions: BuDi

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Mladi so na Revolutu, N26 ali pa mBillsu, ki bo tudi dobil Apple Pay.

Če nimaš podpore mlajše populacije se zadeva ne more prijeti.

Zagotovo je lažje starejše naučiti plačevanje z Apple Pay ali Google Pay kot pa plačevanje z QR kodo.

Prav tako bo Revolut omogočil s 1.6. (evropski) SEPA Instant Payments, N26 pa lahko trenutno sprejema (evropska) SEPA Instant Payments plačila. Ko še slovenske banke omogočijo evropski SEPA instant payments pa se prednosti Flika v primerjavi z fintechi strmoglavijo na vrednost 0.
 
Nazadnje urejeno:

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.293
821
113
NLB je objavila, da je Flik sedaj na voljo tudi za njihove uporabnike. Aplikacija za Android naj bi bila nadgrajena, za IOS pa nova, dodatna aplikacija NLB Pay.


Jaz jo edino v Apple store ne najdem.
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.286
350
83

Na tem linku je link do app store, odpri jo tako in jo najde. Search v app store je pa res ne najde...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.286
350
83
Ampak itak ne deluje, sem poskeniral kodo v hoferju in je ni prepoznalo: "napačna oblika qr kode ali nekaj podobnega". Pa še počasi dela...
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.293
821
113
Mi ni jasno, zakaj je NLB naredil novo aplikacijo in ne implementiral v že obstoječo. Morda gre za poceni izgovor, da je to nadomestek za Apple Pay.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Mi ni jasno, zakaj je NLB naredil novo aplikacijo in ne implementiral v že obstoječo. Morda gre za poceni izgovor, da je to nadomestek za Apple Pay.
Oni prodajajo, da je boljši produkt od Apple Paya. In da vejo, da uporabniki Apple Paya ne potrebujejo.

Samo za info: NLB Pay ne dela na Android 11 beta. Spet enako kot prejšnje leto.

Vse ostale bančne aplikacije delujejo.
 

Blaz90

Zelenc'
10. avg 2019
14
1
3
Tudi Abadenarnica ne dela na Android 11 Beta 1 - crashne takoj pri zagonu aplikacije. Če bo tako kot lani, bodo najbrž bodo uredili šele enkrat do septembra/oktobra...
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Določene bančne aplikacije pričnejo delovati z izbrisom in ponovno namestitvijo. Vem da mi je tako uspelo pri Sparkasse M.Stik nazaj usposobiti app.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.081
852
113
Kupte se en Pixl pa bojo in beta 11 in ta jajca od appov delala. Bosta pa 2 fona v zepih, ima se, moze se :p

Mimgrede, 11-ka drgac kaka revolucija al pocakam na official. Magisk dela bp?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
A kdo ve, če je kakšna možnost da preko Flika spraviš denar iz enega na drug lasten račun pri drugi banki (npr. Sberbank -> NKBM oba v mojem imenu)?