Apartma/ šotor - kamp

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
1
36
Pozdravljeni,
junija bi jaz, moja sestrična in njena prijateljica šli na slovensko obalo za 3 -4 dni, mal ose skopat, zabavat, itd.
Iščemo kamp, ker imamo 2 šotora ali pa apartma, dejansko je vseeno, čeprav bi verjetno rajši šli v apartma zaradi vremena, a če je kemp toliko cenejši, bi vseeno izbrali tega. Gre se za finance, tako, da bi izbrali cenejše ampak vseeno "normalne" opcije apartmaja ali kampa. Kaj priporočate, da je koliko tolko urejeno, je blizu plaža in mesto in pa da je mogoč dostop z nekim javnim prevozom od železniške postaje, saj bi tja šli z vlakom. Aja, bi znal bit v kampu problem glede nato da sem jaz 16 let, oni dve sta pa itak polnoletni (18)???
Hvala za predloge.
write.gif
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Kampi so naceloma cenejsi za polovico od hotela oz. apartmaja, se pa pri apartmaju deli cena na tri, medtem ko se v kampu gleda ceno na osebo/sotor. Glede starosti nima bit kaj problem.

Iz Koperske želežniške postaje imas najblizji kamp v Ankaranu, kamp Adria. Pravtako blizu je kamp Jadranka v Izoli. Sledijo se kampi Belvedere, kamp Strunjan , kamp Fiesa in kamp Lucija ki je najbolj oddaljen od Kopra. Do vseh se da z avtobusom. Za cene bos posrfal na netu.

Katerega izbrat pa nimam pojma.

LP
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.157
483
83
In na splošno, kakšne imate izkušnje s kampiranjem s šotori?

Mi bi šli s kolegi na makarsko (5€ na osebo na dan), čeprav bi meni osebno še bolj pasal apartma, saj imaš pravo posteljo za naspati, hladilnik (no to mislimo s sabo vzet manjšega), ni skrbi da ti kaj ukradejo itd... Je v kampih za to dobro poskrbljeno, ker izmed kolegov samo jaz navijam za apartma?

Hvala vsem za morebitni info
 

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
1
36
Moje iskušnje niso ravno bogate glede šotor kampinga, smo pa bli že parkrat z prikolico, tak da osnove bi znal, se mi zdi da je to dosti boljše kot pa apartma ravno zaradi tega ker je vse bolj obrnjeno in ni podobno kot doma, tud če se vlije, si pač celi moker, če greš za 3 dni ni problema, je neka izkušnja ki se je pač spominjaš pol še mnogo let naprej.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Če se že odločiš za kampiranje ob morju pa je najslabša kombinacija naše morje
smile-1.gif
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
43
Zakaj že?
SLO kampi so bili v mojih najstniških časih najboljši žuri. Je daleč najcenejše. Edini strošek je prevoz pa enormne količine pira. Mi smo bili celo taki cigani, da smo zastonj kampirali na vhodu pred kampom.
hysterical-1.gif


@ avtorju
Govorim za 10-15 let nazaj. Lahk je zdaj kaj drugač.
Najboljši kamp za naše potrebe takrat je bil v Luciji. Večinoma sami mladi, za cene nevem
tongue-1.gif
, Portorož je čisto blizu, tam se ponoči in podnevi kar dogaja. Sicer je zdaj v juniju še malo zgodaj, bo kdo drug povedal. Aja, pa pomole imaš tam itak, kar je velik plus za mlade. S Kopra vozi verjetno avtobus.
Ankaran je bil pa dolgočasen. Večinoma familije in sitni tujci. Ob 9. zvečer je bila v kampu že smrtna tišina. V mestu je dolgčas. Koper ni ravno blizu.

Ostalo pa nevem. Aja, starost ni važna (nevem zakaj bi bila?) Brez dokumenta pa tudi ne hodi, ane?
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.379
171
63
V kampih je za varnost poskrbljeno toliko, kot sam poskrbiš za njo.

Po večini naj not ne biu spuščali kogarkoli, v praksi je to drugače. Kamp za 5 eur po osebi je iluzija, če veš kam boš šel pa daj link, da vidimo.

Po lastnih izkušnjah v Makarski težko za ta denar.

Drugače pa imam že kar nekaj let izkušenj z kampiranjem pa dosedaj še nisem ničesar pogrešil.
 

TheBizz

Pripravnik
7. mar 2011
578
0
16
Tudi sam se poslužujem kampiranja. Za varnost poskrbiš sam, nekako logično je, da vrednih predmetov itd. ne puščaš na vidnem mestu oz. jih zakleneš v avto, če te ni pri šotoru oz. jih imaš s seboj. To, da si star 16 let ne bi smela biti ovira. Sam sem v času srednje šole večkrat kampiral z družbo, vedno brez problema, razen če se je v zadnjih 10letih kaj spremenilo na tem področju, vendar dvomim.

5€ na osebo na dan, mogoče v kakšnem campu, vendar brez vštete parcele,elektrike,takse,prijave...
smile-1.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.050
3.787
113
A v Luciji pred rampo?
cheer.gif
Kakor imam v spominu je bil tisti plac bolj zaseden od kampa. Ne vem kako je danes ampak 15 let nazaj je bila to prva destinacija za tiste ki grejo v 1. letniku prvič s kolegi na morje. Po kampih tipa Lucija so nočne inventure (kraje) dokaj redne. Pač zmanjka špage po nekaj dneh, mi bi pa še za kak teden potegnili, gremo mal nabrat .
 

testni_voznik

Pripravnik
21. jul 2007
880
0
16
Citat:
Uporabnik iMM pravi:
Pozdravljeni,
junija bi jaz, moja sestrična in njena prijateljica šli na slovensko obalo za 3 -4 dni, mal ose skopat, zabavat, itd.
Iščemo kamp, ker imamo 2 šotora ali pa apartma, dejansko je vseeno, čeprav bi verjetno rajši šli v apartma zaradi vremena, a če je kemp toliko cenejši, bi vseeno izbrali tega. Gre se za finance, tako, da bi izbrali cenejše ampak vseeno "normalne" opcije apartmaja ali kampa. Kaj priporočate, da je koliko tolko urejeno, je blizu plaža in mesto in pa da je mogoč dostop z nekim javnim prevozom od železniške postaje, saj bi tja šli z vlakom. Aja, bi znal bit v kampu problem glede nato da sem jaz 16 let, oni dve sta pa itak polnoletni (18)???
Hvala za predloge.
write.gif

Lej problema ni! Samo gas in uživat
smile-1.gif


Ob morju imaš bungalove od Adrije ankaran...
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
lucija je zdaj postala raj za mir, baje po 22uri mora bit tišina, če ne te hitro pospremijo ven iz kampa, tudi sredi noči

kampi pa na hrvaškem že nekaj časa niso več poceni dopust, so nekateri že skoraj tam tam z apartmaji..
 

TheBizz

Pripravnik
7. mar 2011
578
0
16
Čim manj komplicirajte in bo super. Ko ste nekateri kampirali pred kampom v Luciji smo drugi spali kar ob avtu v Simonovem zalivu
smile-1.gif
 

Stardo

Pripravnik
3. jan 2009
353
0
16
40
pozdrav.gif

Ima kdo konkretne izkušnje s kampom v Ankaranu? Vsako mnenje/prispevek dobrodošel..
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Sem bil 1x s prikolico. Adria Ankaran je kamp.

Lepo urejeno, ima pa tudi olimpijski bazen s slano vodo, ker morje pač tam ni niti Balatonu podobno...
 

speaker226

Zelenc'
16. mar 2011
20
0
1
Kakšne pa imate kaj šotore, jaz trenutno nabavljam družinski šotor, pa niti malo ne vem kakšnega bi, v tem članku že dobro povedo vse kaj mora imeti in na kaj je potrebno paziti, mene pa predvsem zanima katere firme šotorov priporočate.

Članek: Družinski šotori
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.593
1.378
113
Emona / Carnium
Če greš 1x na leto za 3 tedne, potem si kupiš takšno nepremičnino, kot matej_m. Torej, to je tako, kot bi v kamp pripeljal bajto. V slabem vremenu te lahko skrbi le to, da ti na glavo pade kakšno drevo ali sosedov šotor/prikolica. Slabost je lahko iskanje ustrezne parcele. Je pa fino, da lahko vzameš le dva modula (če se ne motim) in ni potrebno vlačiti vsega za krajše variante.

Mi se bolj vozimo in prekladamo, zato smo za dopuste kupili manjši šotor, ki ga dokaj hitro (15 minut) podreš in postaviš, prostora je dovolj, v osrednji prostor lahko spraviš tudi prtljago ali hladilinik ipd., spalnici sta ločeni, pa tudi veter in dež dobro prenese
zmaga.gif