Android auto - izkusnje?

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Več bo alternativ, bolje bo.

AA bi moral še druge zadeve bolj sprostit, da bi prišlo več razvijalcev zraven. Sedaj je vse preveč omejeno.
Mislim, če imaš avto v P/zategnjena ročna zavora, potem ne vidim razloga zakaj YT, Netflix, itd. ne morejo delati. Če bi te zadeve malo popustili, bi bilo res lahko pestro z aplikacijami in raznimi možnostmi.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
AA naj za začetek sam sebe porihta. Ni mi jasno zakaj ne podpira vseh držav in regij, zakaj ne podpira brezžične povezave. Nato naj porihta recimo podporo čimveč navi programov, kar je polega aplikacij za radio in glasbo point AA in CP, vse ostalo je postransko Recimo CP dela brezžično fenomenalno, HereWeGo odlično. Še vedno je moja najljubša navigacija, predvsem za offline izven EU. Potem naj se pa začne z netflixi in ostalo navlako ukvarjat.
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
AA podpira brezžično povezavo že od aprila 2018. Prvi problem je, da je v avto vgrajenih brezžičnih enot hudo malo. Drugi pa omejen nabor mobitelov, ki to brezžičnost sploh omogočajo:
  • mobitel z android 11 in 5GHz Wifi-jem
  • Googlovi in Samsungovi mobiteli z andrpid 10
  • Samsung Galaxy S8, Galaxy S8+ ali Note 8 z android 9
In še tretji problem: iz nekega razloga Google omejuje kje vse je omogočen brezžični AA. Recimo v SLO smo dobili AA podporo, nimamo pa brezžične podpore. :bonk:
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Kolikor vem če avto podpira brezžični CP še ne pomeni da podpira tudi brezžični AA. Vsaj pri žični CP in AA podpori so se pojavljale takšne zadeve. Mora proizvajalec avta omogočiti zadeve.
Za kateri avto se pa gre, če ni skrivnost?
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Kaj pa mora imet avto, da podpira wireless AA? Kako lahko to preverimo? Je kje kaki seznam avtomobilov, ki porpidajo brezžični AA?
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Polo star en teden. Nikjer ni navedeno da sploh ima brezžični CP ali AA. Ko sem ga z trgovine prpelal sem pogruntal.

Samo to piše med opremo

App-Connect
  • sistem za preslikavo zaslona mobilnega telefona na zaslon multimedijske naprave
  • dodatna USB reža, tudi za iPod/iPhone
To je pa radio

Radio Ready 2 Discover
  • 8" barvni zaslon občutljiv na dotik
  • izhodna moč 4 x 20 W
  • 6 zvočnikov
  • 2x USB reža (Tip-C)
  • digitalni radijski sprejemnik DAB+
  • predpriprava za naknadno aktivacijo navigacijske funkcije
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Zato ker večina naših trgovcev je totalno nesposobnih kar se tiče novitet in razlage/predstavitve delovanja sistemov, ki jih posamezni avti ponujajo. Sploh ne izpostavijo vsega, kar avto omogoča, kar bi jim dalo prednost ob nakupu pred konkurenco.
Pred App-Connect bi ti moralo pisati "brezžični". Pri Golfu to imajo zavedeno: https://www.volkswagen.si/novi-golf/brezzicni-vmesnik-app-connect
In kolikor gledam bi moral na tem zaslonu delovati tudi brezžični AA. Če še ne, pa še bo.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Stvar je taka. 15.7. sem avto naročil. Takratni model je imel radio Composition media, dodatno sem naročil še DAB+ (200 EUR). APP conect je bil serijsko. V teh 5 mesecih ko sem čakal na avto je prišel mini face lift modela (drugačen napis zadaj, radio z že vgrajenim DAB+ Ready 2 discover, vozni profili, 4x usb C namesto USB A, itd). No tudi model se je za 300 EUR podražal, tak da nisem na slabšem ker sem po pogodbi tisti dab doplačal. Dobil sem že ta facelift model in prejšnji model ni imel brezžičnega, ta ga pa ima. Prvi primerki tega modela so prišli v slo pred cca 3 tedni in verjetno tudi trgovci vsega ne vejo.
 
Nazadnje urejeno:

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Prvi primerki tega modela so prišli v slo pred cca 3 tedni in verjetno tudi trgovci vsega ne vejo.
Imajo na voljo izobraževanja, dobijo v naprej specifikacije, vidijo lahko kako je pri drugih modelih, sledenje trendom.
Dam roko v ogenj, da jih že veliko sploh ne ve kaj sploh to je Apple Carplay in Android Auto, kaj šele da bodo vedeli ali je žična ali brezžična verzija. Večina ti jih bo odgovorila, da ima vozilo možnost povezave Appla/Androida z bluetoothom oz. da imajo prostoročno telefoniranje. :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: map

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.265
117
63
Pa ne samo trgovci. Ustavi se že pri uvoznikih.

OK, nazaj k AA.

Kaj pa passat zadnji model s ta velikim radiem? Imam S10e in sem na hitro dodal telefon, ampak AA je siv in hoče kabel? Bo to delalo ali ne? Pa v bistvu saj nimam druge izbire kot da v miru preskusim. Avto je, telefona tudi še ne bi menjal, tako da...

Jernej