Amy Winehouse

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik SpidiGonzalez pravi:
Če ta baba dobr poje pol
bonk.gif
. Ko svija na kolinah. Kao nekaj se matra izpade pa ko da se ji je coke v grlu zaštopal.

Jaz se nemislim kregat, ampak ženska poje dobro. Glede na svetovno uspešnost, očitno je dobra.
Al pa ji je zadnji 13 miljonov $ padlo v žep od samih naposlušnih ljudi ki so zapravljali na njenih koncertih in za albume.... Recimo da ni sexbomba. Ja če ne sluzi s postavo (tako kaka britney recimo), s čim pa pol?
A dila backstage? Dvomim.

Baba ma glas, ravno prav odfukana je glede na svojo muziko... Meni je kul, ker mam full filing da je z možgani in
srcem pri stvari. Kar se danes ne vidi. Sploh v sloveniji so taki mogoče samo Čuki, pa pogojno plestenjak.
Res je to čist druga stvar, ampak kot primer kaj hočem povedat.

Ðoplinova za podoben primer. Daleč od dior pupike, niti luskana ni bila posebaj, pa je zažigala. Njen mercedez benz
je še danes tako fonetičen, da brez spremljave bom reko zveni boljše kot brez. Mercedeza more zapet brez vsega,
in trga gate, dozdaj nevem komu bi to tako uspelo kot je njej.

In Amy je klasičen primer Joplin-ove 21tega stolrtja.

http://video.google.com/videosearch?q=janice+mercedes&sitesearch=
 

Grikos

Pripravnik
21. jul 2007
386
0
16
Citat:

Če ta baba dobr poje pol . Ko svija na kolinah. Kao nekaj se matra izpade pa ko da se ji je coke v grlu zaštopal.



No in kdo ima po tvojem mnenju dober glas oz. dobro poje? Britney?

Tanja Žagar
hysterical-1.gif
 

Florjan

Pripravnik
1. sep 2007
444
1
16
Ljubljana
Citat:
Uporabnik hovi pravi:
Citat:
Uporabnik Florjan pravi:
No ja, no! Ultratalentirana in zadrogirana pevka. Ti dve stvari ne gresta skupaj. Če bi bila talent bi ne bila pevka in se tudi nebi fiksala, vsaj tako javno in neumno ne. Po mojem občutku je butasta baba!
tukaj se pa zelo motiš. ne bom rekel vsi, ampak večina glasbenih legend je bila (ali pa je še) na heroinu.. jimi hendrix, eric clapton, ray charles, johnny cash, janis joplin, david bowie, dee dee ramone, kurt cobain, lou reed, iggy pop, john cale, layne staley (alice In chains), člani skupine red hot chilli peppers..pa še cel dan bi se lahko naštevalo. po mojem mnenju, če se ne bi drogirali, ne bi bili tako uspešni kot so bili, čeprav nekateri zaradi tega le kratek čas. brez droge enostavno ne bi mogli prenesti vsega pritiska in bi pač enostavno odnehali, ker biti po mesec, dva tri na turneji, včasih vsak dan v drugi državi brez enga vredu počitka pomojem ni ravno enostavno. pa tudi takrat ko naj bi bli fraj, niso imeli pravega miru. droga pa jim je dajala neko oporo, sprostitev, ampak žal je tudi veliko legend spravila v grob

To je približno tako, kot v športu doping. - Če nisi sposoben doseči rezultata na normalen način, ne goljufaj!
Vsi ti "pritiski" in podobno so prostovoljni, po samostojni odločitvi. Če jih ne prenesejo, pa naj delajo malo bolj počasi ali pa ugotovijo, da niso za tak posel. Ampak tu je denar!!
Je pa tudi res, da danes brez škandalov ne prideš nikamor, ker te ne opazijo. Kakšno zvezo pa ima to s petjem, pa ne razumem. Meni je neka pevka ali pevec všeč, pa jo/ga poslušam. Če slišim o njej kaj slabega, seveda izgubi pri meni zanimanje, žal.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.256
137
63
Celje
Poanta drog v glasbi ni v doseganju nečesa, česar drugače ne bi, ampak v tem,da sedaj, ko ima nekdo možnost se pikat, pač to počne. Do prvega šusa pa ponavadi pride iz firbca in zdolgočasenosti ter zato, ker nekateri enostavno ne vedo, kam z denarjem, ki je praktično padel z neba.
 

SpaceMonkey

Pripravnik
11. avg 2007
761
3
18
No, če tako trdiš pol mi pa najdi na lestvici 100 naj albumov vseh časov, 5 izvajalcev, ki se niso NIKOLI drogirali ? Če ti uspe, vsaka ti čast !!

Bill Hicks je imel zanimivo teorijo o vplivu drog na muziko
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
Citat:
Uporabnik hovi pravi:
Citat:
Uporabnik Florjan pravi:
No ja, no! Ultratalentirana in zadrogirana pevka. Ti dve stvari ne gresta skupaj. Če bi bila talent bi ne bila pevka in se tudi nebi fiksala, vsaj tako javno in neumno ne. Po mojem občutku je butasta baba!
tukaj se pa zelo motiš. ne bom rekel vsi, ampak večina glasbenih legend je bila (ali pa je še) na heroinu.. jimi hendrix, eric clapton, ray charles, johnny cash, janis joplin, david bowie, dee dee ramone, kurt cobain, lou reed, iggy pop, john cale, layne staley (alice In chains), člani skupine red hot chilli peppers..pa še cel dan bi se lahko naštevalo. po mojem mnenju, če se ne bi drogirali, ne bi bili tako uspešni kot so bili, čeprav nekateri zaradi tega le kratek čas. brez droge enostavno ne bi mogli prenesti vsega pritiska in bi pač enostavno odnehali, ker biti po mesec, dva tri na turneji, včasih vsak dan v drugi državi brez enga vredu počitka pomojem ni ravno enostavno. pa tudi takrat ko naj bi bli fraj, niso imeli pravega miru. droga pa jim je dajala neko oporo, sprostitev, ampak žal je tudi veliko legend spravila v grob

torej bi bili nule brez drog. no lep vzor so za mladino
cheer.gif


torej sporočilo njihovih pesmi je drogiraj se, drogiraj se, drogiraj se. samo tako boš nekaj
priden.gif
 

SpaceMonkey

Pripravnik
11. avg 2007
761
3
18
Dejstvo je, da so droge veliko pripomogle k boljši muziki, na drugi strani so pa imele poguben učinek na glasbenike same. Ni nobene finte z nagovarjanjem. Če malo poslušaš glasbo teh glasbenikov, boš zasledil več komadov, ki govorijo o izkušnjah, posledicah, trpljenju, užitkih, občutenjih ob stiku z določeno drogo. Takih, ki direktno nagovarjajo poslušalce v to smer je zelo zelo malo. (tu mislim predvsem za trde droge). Tega se je velika večina zavedala in so hodili po meji še zmernega, na žalost jih je pa kr dosti pot zanesla v poguben konec.
 

AfterEight

Fizikalc
16. sep 2007
1.217
0
36
Citat:
Uporabnik Florjan pravi:
To je približno tako, kot v športu doping. - Če nisi sposoben doseči rezultata na normalen način, ne goljufaj!
priden.gif
s takšnimi izjavami pojdi raje na RKC forum, tam te bodo nedvomno podpirali
 

kdosemjaz

Fizikalc
1. avg 2007
1.654
0
36
Jaz niti slučajno ne zagovarjam nobenega jemanja drog in so mi brezizhodne džanki zgodbe, tudi zvezdnikov, enostavno tragične, pa call me silly. Pri Amyjini zgodbi je tako zato, ker je bila na očeh javnosti pred drogami in sedaj in je razlika v obnašanju ter videzu očitna. Zgodba džankija iz sosednje ulice mi recimo ni znana.
So pa res 'umetniki' od nekdaj zadetki ali vsaj alkoholiki, to je pa dejstvo, ki se vleče že od pamtiveka. Dandanes me moti to, da se bolj poudarja videz pevca/pevke kot pa njegov/njen dejanski talent. Katera od zbotoksiranih in umetnih barbik pa zna dejansko pet v živo? Pri večini se ob gledanju koncertiranja skozlaš v bližnji umivalnik. Mal je patetično, da celo svojo kariero zgradijo na videzu. Sej odpirat usta na plejbek zna vsak, pa posnet album v studiu, kjer tvoj glas 200x presnamejo in spolirajo. Poleg tega skoraj vsem tudi pesmi pišejo drugi kerlci, Amy piše besedila in glasbo sama.
 

AfterEight

Fizikalc
16. sep 2007
1.217
0
36
Saj, potem bi se morala plastična operacija tudi smatrati kot doping. Na drogiranje med umetniki lahko kvečjemu gledamo, kot na nekakšno mučeništvo. Prostovoljna samodestrukcija, ki pusti bogato zapuščino ...
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Meni je neka pevka ali pevec všeč, pa jo/ga poslušam. Če slišim o njej kaj slabega, seveda izgubi pri meni zanimanje, žal.

Torej ti je vsec zgolj fasada izvajalca, ne glasba.

Zanimiv patron.

lp
 

kdosemjaz

Fizikalc
1. avg 2007
1.654
0
36
Ja, danes zvezde nastanejo zato, ker jim rata najboljša plastična operacija jošk, ki jo potem dobro promovirajo, s pomočjo ekipe 1000 sodelavcev. Petje ali druga vrsta ustvarjanja je postranskega pomena.
Tudi v Sloveniji se že skoraj vsaka bejba iz resničnostnega šova sleče za playboy ali inštalira implantante, v upanju, da jo bodo končno priznali. Kaj pa, če bi delala raje na kakšnem talentu? Aja, nima ga.
shocked-1.gif

Zakaj je že Paris Hilton slavna?
17758-icon_confused.gif
Ali pa Victoria Beckham, kaj pa dela ona sploh? Pa še nebroj drugih cvetk, za katere nimam pojma, zakaj so tako vredne omembe.
 

SpaceMonkey

Pripravnik
11. avg 2007
761
3
18
Citat:
Uporabnik AfterEight pravi:
Na drogiranje med umetniki lahko kvečjemu gledamo, kot na nekakšno mučeništvo. Prostovoljna samodestrukcija, ki pusti bogato zapuščino ...

Lepo si to povedu, kratko in jedrnato
zmaga.gif
 

tinekr

hot mamica
29. jul 2007
1.941
0
36
46
ksz
si bi upali Rolling Stonese tako linčati zaradi drog, tako kot počnete z Amy? Stonsi so samo v enem mescu požrli tolko drog kot Amy v celem lajfu. In to samo zato, ker je ženska. Nad moškimi se ne bi upali tako zgražati, pa tudi zanimivo ne bi bilo ane?
Bruh smajli Amy was lahko pelje lulat!
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno:

SpaceMonkey

Pripravnik
11. avg 2007
761
3
18
Citat:
Uporabnik kdosemjaz pravi:
Ja, danes zvezde nastanejo zato, ker jim rata najboljša plastična operacija jošk, ki jo potem dobro promovirajo, s pomočjo ekipe 1000 sodelavcev. Petje ali druga vrsta ustvarjanja je postranskega pomena.
Tudi v Sloveniji se že skoraj vsaka bejba iz resničnostnega šova sleče za playboy ali inštalira implantante, v upanju, da jo bodo končno priznali. Kaj pa, če bi delala raje na kakšnem talentu? Aja, nima ga.
shocked-1.gif

Zakaj je že Paris Hilton slavna?
17758-icon_confused.gif
Ali pa Victoria Beckham, kaj pa dela ona sploh? Pa še nebroj drugih cvetk, za katere nimam pojma, zakaj so tako vredne omembe.

Dones je tko, da se glasba posluša z očmi in prodaja preko tračev.
crazy1.gif
 

kdosemjaz

Fizikalc
1. avg 2007
1.654
0
36
Anede, to je kvečjemu nategovanje folka s prodajo imidža, ker je pač zmanjkalo dejanskih pevcev.
Če mi kdo nalima posnetek kakega izvajalca, ki je trenutno na sceni in zmore zapet komad samo ob spremljavi kitare, mu dam medaljo.
Amy zmore brez naprezanja
cheer.gif
: https://www.youtube.com/watch?v=lqSKVv6YO8g
 

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Citat:
Uporabnik kdosemjaz pravi:
Če mi kdo nalima posnetek kakega izvajalca, ki je trenutno na sceni in zmore zapet komad samo ob spremljavi kitare, mu dam medaljo.
From top of my head? American Idol 7 Jason Castro - Somewhere Over The Rainbow

Menda še ni đanks.
rolleyes-1.gif