Albanija:

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
28. aprila se bom znašel v Albaniji. Ali je že kdo hodil dol naokoli? Zanima me kamping okoli Vloreja pri morju. V dveh dnevih jo bom potegnil ob morski obali iz Grčije v Črno Goro in bi rad prespal v enem kampu, lahko tudi na črno ob morju, samo bi rajši dal en drobiž za kamp.

Prosim za informacije, kakršnekoli. Grem z mopedom.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Sem ti hotel predlagat ta link....
http://www.poiplaza.com/index.php?p=dc&c=4
pa sem opazil da je samo 12 poi točk
smile-1.gif


Po hitrem searchu sem opazil tole...da kampov ni
http://turist.osvaja.net/svet/tips-4c4-1-prikazi.html

Ce se nisi videl teh potopisov (jih nisem bral, ampak v njih tudi ne najdem kakih točk s kampi):
http://caravaning.zanimiv.net/albanija06.pdf
http://caravaning.zanimiv.net/albanija.pdf
http://caravaning.zanimiv.net/balkan.pdf
Ta bo zanimiv ker gres z mopedom
smile-1.gif

http://caravaning.zanimiv.net/albanija-09-perun.pdf

Pomoje bo najblje kar kak hotel...so pomojem dost poceni.

LP
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.734
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
S kampi v Albaniji je bolj bogo.
Predlagam, da greš iz Igoumenitse do Butrinta (na žalost so tudi tisto cesto asvaltirali), mimo Sarande in potem proiti Vlori.
Jaz osebno najraje prespim v vasici Bunec (od oka enih 20-30 km severno od Sarande).

Ko se boš peljal, je enih par zalivov in v vsakem so neke hiške. Cene so doli simbolične, ljudje pa v tvojem času zelo prijazni.

Ampak zdaj glih študiram, da jih mogoče tako zgodaj še ne bo na obali. No, če jih pa ni, pa še boljš, ker maš pol cel zaliv samo zase, hehehehe
smile-1.gif
)
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Tisti tvoj "hitri search" sem bral ja
grin1.gif
zato mi je prišlo na misel, da bi se mogoče moral tudi na šverc znajti. Opcijo imam prespati tudi v Igoumenitsi in v enem šusu prepeljati Albanijo, vendar se mi zdi, da bo prvič lažje v dveh korakih, zaradi slabših cest, drugič pa bolj zanimivo.

Mislim, da tudi, kolikor sem bral po forumih, Albanijo malo po krivici zanemarjamo. No, to bom še videl
redface-1.gif


Hvala za linke! Hotel mi pa ne diši
frown-1.gif


Moto potopis sem pa zgrešil
shocked-1.gif
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Pozdravljen!

Hvala ti za odgovor. Nažalost je zame na srečo, ker imam nagca, ki mu off-road manj paše, se ga pa zato ne izogibam! Le bolj počasen sem, ker vozim z Roadsmartkami.

Vau! To mi pa precej skrajša pot in tudi boljše mi je, ker bom bližje morju! Pred tem nisem mislil tu peljati, ker baje ni bilo asfalta.

Bunec sem našel! Simpatico! Kampa tam ni praviš, za prespati pa tudi ne problema? Ravno tam nekje bi mi najbolj ustrezalo! A če ne bom nobenega našel in kar dvignil šotor, misliš, da bi lahko bil kakšen problem? Če bom srečal koga ga bom seveda vprašal, če lahko!

Povej še kaj, ko boš imel čas, najlepša hvala!
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Aja, malo sem že razvajen s temi €, butasto vprašanje pa vendar: kako je s plačevanjem v € v Albaniji? Ali je boljše imeti LEK-e?
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.734
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Na prvem bankomatu dvigneš leke. Al pa v menjalnici, sej jih je dost. Razmerje je okoli 120 lekov za 1 €. Če ne boš mel lekov, pol mej nekaj € po 5, da boš lažje glihal. Kovancev ne marajo najbolj in raje zaokrožujejo na 5. Sej veš - biznis.

Za Bunec je bila tam včasih celo tabla za kamp, ampak to ni kamp v našem pomenu besede..to se gre bolj za hišo z nekaj starimi šotori okoli. Majo pa pri sosedih take majhne luštne lesene apartmajčke.
Je pa še mal višje še en tak mali zaliv, ki zgleda še bolj urejen, ampak tega poznam le iz ceste.

Sej Albanci so ful prijazni in kot povsod - lepa beseda lepo mesto najde.

Nič se bat glede cest; kot si rekel, moj "na žalost" je bolj na "tvojo srečo", ker ceste res pospešeno gradijo in so relativno dobre. Tako kot povsod - nekaj novih, nekaj slabih...

Aja, še to...pot do Butrinta boš verjetno malo težko našel. Ko se pelješ iz Igoumenitse proti ...no, proti gor, bo ene par km po koncu naselja eno križišče za levo. Pol pa enih 10 km brez znakov in oznak, pa prideš na mejo. Izgleda, da Grki ne favorizirajo glih, da bi se hodilo tam čez. Ampak ni skrbi, ti se samo drži morja in po edini cesti dalje.

LP, M.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Ej super, najlepša ti hvala! Gledam tukej v Garminu, jao ej, nimam sploh cest v tazadnjih zemljevidih, tako da bom upošteval tvoj nasvet in probal dobit še kakšen pameten zemljevid od Albanije, pa bo cel žur - komaj čakam!
grin1.gif


Samo severno od Igoumenitse ob obali gor, pa prideš na mejo in po asfaltu dalje do Sarande mimo Butrinta...
cheer.gif


A vstopnino na meji lahko plačam z €? LEK-e bom potem dvignil na bankomatu, kot si rekel.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Ekola, pa še 5 zvezdic za pomoč
cheer.gif


Hvala!

Edit: gledam tvoje slikce iz Albanije 2007 - ja noro
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno:

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.734
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
MA, tale vstopnina je bolj tako...enkrat plačaš 1 evro, drugič 2, tretjič nič...ka pa vem...majo radi evro kovance zgleda.
Sicer pa js vedno zahtevam potrdilo in mi pol ponavadi ni treba plačat.

Tudi tisti papirji za motor naj ne bi bili več obvezni. Vsaj meni jih lani ni blo treba več met; ne za avto, ne za motor.


Boš vido, sej ni kaj posebnega ampak pol ko se sprijazniš s smetmi in ultra birokracijo na meji, postane kr zanimivo. Čist drug svet, pa čeprav tako blizu.

Sem ti kr mal fauš, ko greš dol. Čeprav po pravici, js sem se jih že mal naveličal...vsaj letos jih preskočim, za pol bomo pa vidli.
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
44
skoz okol
De best odgovori, Matjaž.

Končno grema tud midva letos dol z mopedom. Sredi maja enkrat....

Nisem se še odloču, ali dol ali nazaj z ladjo....

V Tirano se splača rint? Baje je promet ubijalski.

Jaz imam plan:Igumenitsa - Burint .- Saranda - Logorase prelaz -Vlore - Berat - Elbasan (Tirana?) - (Drač?) - Shkoder - Podgorica (imam opravek zato ne ob morju) - Budva - Dubrovnik - domov

Čas ca 7 dni.. pomoje bo dost.

LP;B
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.734
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Tirana, ka pa vem, men po parih dneh paše mal it u lajf in Tirana je zadnje čase kr primerno mesto za to.

V centru imaš hostel s svojim vrtom in ograjo, tak da maš lahko motor tam na varnem. Js sem bil tam že enih parkrat, pa mi je fajn.

V Tirani je res mal kaotičen promet, ampak zadnij par let so zgradil že nekaj modernih cest in križišč, tako da ni več krize.

Lani poleti ko sem bil v Draču je blo tam še hudo svinjsko, tak da bi šou raj na Tirano, kot čez Drač.


Zaenkrat to...


Ej, vsem vam mal zavidam, basteji
wink-1.gif
))
 

burgy

Pripravnik
18. mar 2009
223
0
16
Citat:
Uporabnik Valhalla pravi:
28. aprila se bom znašel v Albaniji. Ali je že kdo hodil dol naokoli? Zanima me kamping okoli Vloreja pri morju. V dveh dnevih jo bom potegnil ob morski obali iz Grčije v Črno Goro in bi rad prespal v enem kampu, lahko tudi na črno ob morju, samo bi rajši dal en drobiž za kamp.

Prosim za informacije, kakršnekoli. Grem z mopedom.

Jaz sem bil lankso poletje s klabo Črna gora-Albanija - Makedonija, 16 dni. Šli smo s kombijem in večinoma rantali apartmaje ali hotel. Smo pa bili 2 qli 3 dni tudi v kampu, ki je bil na novo odprt. Če se ne motim je bil v kraju Himara. Tam okrog mi je bil pa tudi najlepši del Albanije. Ta kamp je tudi na facebooku, če rabiš povej pa ti zrihtam kakšen link, ker punca je na FB jaz pač ne.
Cena je bila pa 3€/dan, s tem da je bil njihov šotor, notri 10 cm pena s sveže oprano posteljnino, brezplačna uporaba skupne kuhinje ali pa kuhajo oni, če se zmeniš.
Če grem še kdaj v Albanijo se ziher posvetim temu delu in pa kak dan žuranja v Tirani.
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.734
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Jug super, lepe plaže, manj turistov, plaže kamnite oziroma prodnate, malo odročno

Sever mivka, smeti, nenormalno turistov

Po turističnih mestih kot so Vlore, Sarande, Drač poleti še kar gužva, ampak imajo kapacitet res veliko, da tudi za mal dnarja dobiš kaj luštnega
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Ej sam na hitro, pa kasneje malce več: Matjaž, najlepša ti hvala za vse nasvete!!!!

Cesta do Butrinta je še v fazi gradnje in sem vozil po drenažah (ogromne skale) in po pesku kakšnih 100km s hitrostjo 10-15km/h. Kasneje dobre ceste z novim asfaltom in neurejeno okolico - neurejene bankine, plazovi in skale sredi cest, pa seveda mule in prasci itd.

Albanija: "Ko to tamo pjeva" scena. Čudoviti, prijazni ljudje, veliko smeti, pa tudi veliko lepe narave na zahodu Albanije, kjer sem potoval.

Ustavil sem se tudi v Bunicah, kjer sem prenočil in se spomnijo enih Slovenceljnov, ki vsako leto prespijo pri njih
grin1.gif


O kakšnih vstopninah v Albanijo ter v Črno Goro pa ni bilo nobenega govora. Na nobeni meji nič. In še enkrat, zelo prijazni!