Akumulatorske kosilnice

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.865
391
83
En stric iz Ptuja predeluje greenworks el. kosilnice na daljinsko upravljanja, samo mi je malo drag.
Jaz zaenkrat čakam na test Lube. Husqarne zaradi cene ne vzamem.
Tale s ptuja se je zelo resno lotil zadeve. Sem že pred časom gledal in je naredil kar velik upgrade glede na začetek. Samo za 3k€... me ceneje pride, da komu plačam.

še ena na kickstarterju https://www.kickstarter.com/projects/conga/conga-an-ai-powered-autonomous-robotic-lawn-mower
samo za jurja brez supporta... Spremljam landroid fb skupine, torej preizkušeno zadevo, pa se tu pa tam kaj zgodi. Kaj se ne bo šele pri teh kickstarter projketih
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.256
113
Zdaj pa eno vprašanje, imam ene 3m x 20m za kosit, se pravi 60m2 brega ki mi ga sedaj kosi robotska Husqvarna. Naklon tega mini breg je sicer večji kot na zgornjem videu ampak ga Husqa brez težav zmore. Problem je edino, da je breg zelo kratek cca. 2,5m in se nato na koncu za pol metra poravna, ravno toliko da lahko robot obrne ter gre nazaj dol po bregu na ravnino. Pa niti ni to problem, problem je bolj da mi je kosilnica ta breg kar razrila, zato sem ga z žico omejil in ga sedaj kosim s klasično bencinsko kosilnico. Ker pa gre za zgolj 50-60m2 kot pravim se mi ne zdi smiselno vlačiti in kurblati te težke klasične kosilnice, Husqvarne, ki je predvidena za večje površine in je res stroj (200 kubični Honda motor). Pa bi to kosilnico dal na drugo lokacijo kjer je kosilnica že boga in si tukaj omislil eno baterijsko kosilnico pa da me ne oberejo do kosti. Je pa tako, da kosim po dolgem, bočno, z to Husko sedaj ki ima mislim da rez 56cm pridem v treh linijah skoz. Kaj svetujete?
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.865
391
83
Ma jst imam še 1x bolj strmo kot je tole. Sej pravim, ne morš stat.
potem pa koze :)
Sam imam tudi eno parcelo, ki mi samo sive lase dela. 2x na leto nekak pokosim. Bolj kot razmišljam manj mi je jasno s čim bi se je lotil, pa da nimam stroškov in extra dela.
jaz bi imel koze, samo potem pa moja "koza" pravi, ne eno, vsaj 3. potem pa 3 bi prehitro vse pojedel. pozimi moram kupovat seno, pa vodo jim nosit... kosilnce so pa par tisoč evrov, tudi rabljene...
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.346
3.438
113
potem pa koze :)
Sam imam tudi eno parcelo, ki mi samo sive lase dela. 2x na leto nekak pokosim. Bolj kot razmišljam manj mi je jasno s čim bi se je lotil, pa da nimam stroškov in extra dela.
jaz bi imel koze, samo potem pa moja "koza" pravi, ne eno, vsaj 3. potem pa 3 bi prehitro vse pojedel. pozimi moram kupovat seno, pa vodo jim nosit... kosilnce so pa par tisoč evrov, tudi rabljene...
Sončno elektrarno gor postavi, pa koze spodaj za travo, pa bo.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.865
391
83
Ali je kdo kupil ta komplet?
Sem klical, pa se me samo podajajo...

Moram iti v trgovino in potem upam, da na blagajni ve za kaj se gre? Preko spleta ni šans?

bh.png
 

Karakala

Fizikalc
3. okt 2007
2.381
56
48
Republika Prlekija
Ali je kdo kupil ta komplet?
Sem klical, pa se me samo podajajo...

Moram iti v trgovino in potem upam, da na blagajni ve za kaj se gre? Preko spleta ni šans?

Poglej priponko 60419
Smo ja.
Naložiš si ves komplet v voziček in greš na blagajno. Tam ti nabije znesek nad 500 Eur in potem ti odšteje do cene 149 eur. Če ti ne bo jo spomni, da je to v akciji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Feniks in smrkec

Feniks

Fizikalc
16. dec 2021
161
37
28
Ali je kdo kupil ta komplet?
Sem klical, pa se me samo podajajo...

Moram iti v trgovino in potem upam, da na blagajni ve za kaj se gre? Preko spleta ni šans?

Poglej priponko 60419
Kot je povedal Karakala. Dokler je akcija (in imajo zalogo) ne bi smela bit težava. Mi smo mislim da lani enkrat vzeli podobno kombinacijo nahrbtnika in baterijske žage. Bolj zaradi nahrbnika, ki je drugače mnogokratnik cene kompleta. Čeprav bi tale kombinacija bila bolj uporabna, vsaj za nas...
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.298
-8.468
113
Vidim pa, da tale 80/82V program kar izginja s stani "proizvajalcev". Powerworks stran ga nima več, Greenworks in Victa prav tako ne. Cramer in Snapper zaenkrat še imata. Verjetno zna v roku leta ali dveh vse izginiti:sprasujemse:
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Jah 60V baterije in motorji so cenejši od 80V. Prodajajo jih pa po isti ceni...
Mene ne skrbi... Tudi če baterija kdaj crkne jo lahko zamenjam za 2 hoferjevi 40V ali pa 4x20V od kateregakoli proizvajalca.
(Ali pa bi samo zamenjal celice)
Polege tega pa imajo 5 let garancije se mi zdi. (No moja ima 10let garancije, ker je bila taktrat takšna akcija)
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.298
-8.468
113
Kupljena nahrbtna baterija ima datum proizvodnje konec 2017(vseeno fajn za ta denar). Verjetno se počasi puca zaloge.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

first1

Fizikalc
19. mar 2018
288
132
43
Jst sem kr 2 kompleta vzel, še študiram zakaj točno jih bom porabil. Drgač pa kr fino piha tale zadeva, no je pa glasna tudi. So še kakšna uporabna orodja na 82V razen kosilnic? Sem našel malo več info o tem nahrbtniku, zgleda da lahko do 4 kW moči naenkrat vn potegneš, vsaj po specifikacijah. Nekako bi bilo fino predelati zadevo v prenosni 230V AC powerbank, bi kr prav prišel za kakšno kampiranje.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.671
1.587
113
Moja bauhaus 82V je spustila dušo...pogon kaput in se ga ne da popravit. Rabi kdo baterije? Dam za 90€/kom. Imam 2. Kupljeno pomladi 2020