oni nimajo nič!
Če imajo kak kos so ga verjetn dobili bolj po naklučju (brez da bi pri B&W sploh vedeli za to).
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
upotevati je treba da zvočnik kjer navajajo da prileza do npr. 50 Hz običjano ta spodnji del še komaj lovi..torej če imaš dodatne bas lahko mirne duše prekrivaš tolikšen frekvenčni del.
Koliko bo samega basa pa reguliraš z basom....zato sem ga jaz naprej 'zaprl', prilagodil jakost ter kolikor se je le dalo prilagodil frekvenčno območje.
Zdaj je basa res le toliko slišat da mu tudi pod razno ne moreš določiti od kje prihaja (prej ko je bilo do 160 Hz se je že opazilo da prihaja z določenega dela) glavnino zvoka pa ustvarijo sami zvočniki..torej je bas kot pika na i (in ne obratno..da bas razbija zvočniki os pa le toliko aktivni da več o čem se gre).
Je pa res....dandanes je vse več ali manj studijska glasba..kar pomeni da je vsak inštrument posnet posebej potem pa to vse ksupaj vrženo na kup...to baš nekaj ne špila.
Če hočeš slišat res prave posnetek moraš najprej poiskat take CD-je kjer jim je pristnost glasbe v prvem pomenu (torej snemanje zvočka na klasičen našin - stereo v rpostoru, pa od izvora (inštumenta dao zapisa na CD-ju) da gre čez čim manj ojačevalcev ...ker pri vsakemprehodu zgubljaš na kakovosti zvoka.
Par takih: Chezky Records (ne vem če sem prav napisal), Opus 3, Burmester (njegovi terstni CD-ji....)...etc. Veliko jih je na območju Norveške, Švedske, Nizozemske.