Aktivni bas

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Torej iščem bas z vgrajenim ojačevalcem za priklopom k mojim zvočnikom s tele slike

hzl-PICT72.jpg


Zvočniki: B&W Nautilus 805
Ojačevalec: Electrocompaniet ECI-1 (100 W po kanalu, dual mono block)
CD player: Tjoeb '99

Cenovni rang naj bi bil nekje okoli 800 EUR moči pa (hm) verjetno nekje med 150 in xxx W.

Trenutno imam ogledanega
SA SE200 (system audio) za 900 EUR (200 W)

http://www.dynamichomedecor.com/System-Audio-SA-SE200.html

Zanima me pa trenutno malo bolj B&W ASW serije....le da ta trenutek niti ne vem če se prodaje kje pri nas oz. si mogoče kdo lasti katerega izmed teh basov?

http://www.bowers-wilkins.co.uk/display.aspx?cpflgs=1110&infid=1166&sc=hf
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Živjo!

Prvega linka mi sicer ni odprlo, a vendar - nekaj povej. Ali želiš sub za izboljšanje in pojačanje zvoka in bo skrit, ali pa bo del bivalnega prostora. V prvem primeru bi lahko iskal zaprto zadevo, mogoče tudi cenejšega ranga, ker mislim da ti prav veliko ne manjka. Se mi pa vseeno zdi malo hecno, da k tem zvočnikom iščeš sub. Sicer tudi moji niso ravno močni v spodnjem področju, a ob pravi postavitvi in z pravim "pogonom" povsem dovolj. Sam imam serijo 302 in sem zelo zadovoljen.

Skratka, če bo sub viden, potem lahko podobnega kot je na linku. Je pa težko svetovati. Sam sem imel doma izdelanega "house wreckerja", ki si res zasluži to ime. Je pa zadeva bila velika kot manjši hladilnik. Kolega, ki ga je kupil, je škatlo uporabil za klop!
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Zvočniki sami po sebi špilajo perfektno! Ampak imajo eno slabost...ker so t.i. 'Bookshelf' varianta ne moreš od njih pričakovati nekih hudih basov (torej prilezejo do spodnjega področja 50 Hz....oz. da rečem drugače....glede na velikost imajo presenetljivo dovolj basa)...me pa malo mika da bi zvočni speketr doplonil tudi z nižjimi frekvencami...v višjih praktično ne morem več nič izboljšati - vsaj ne v rangu 2.000 EUR kjer se gibljejo dotični zvočniki.

Tako da zdaj bi si rad poiskal še eno dokaj dobro zadevo za spodnje področje potem sem pa zmagal (načeloma mi pa bolj diši direkten bas - torej zaprt sistem)...ima pa dotični Sytem Audio obe opciji (spodnja plošča je vrtljiva...tako da maš na izbiro ali zaprt ali odprt sistem).

SASUB200_1.jpg
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Kot prvo ti čestitam za dober okus pri izbiri komponent.
805tke, kot veš tudi sam, lepo igrajo in se tudi kar nizko spustijo, seveda ob pravilni postavitvi. Si kaj probaval z različno postavitvijo zvočnikov? Iz mojih izkušenj zvočniki (načeloma) ne potrebujejo pomoč sub-a( je pa spet odvisno od sobe...).
Če se že boš odločil za sub ti priporočam B&W ASW 650, ali pa Infinity Kappa Sub. Slednji je najboljši kompromis med ceno in kvaliteto(glede na to, da je basrefleks:) ). Ponuja ogromno nastavitev, pa še bass managment ima.
l.p!
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:

Če se že boš odločil za sub ti priporočam B&W ASW 650


ja samo se postavi vprašanje kje se da zadevo sploh nabavit!

sem danes malo skakal naokoli....sama žalost!..sploh ne vem kje bi kajimeli (Big bang exclusive več ne obstoja) običjano nima nič, Prav tako ne BOF,kakor tudi Harvej Normaj....v Vklop-u imajo System Audio katerega si bom verjetno vzel na test....tak da...tudi če bi hotel kaj pogledat nimaš kam.
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
kolker jst vem je bil zastopnik za B&W Slovenija Bofex, vendar je zaradi neprofesionalnega kadra zgubil koncesijo.


Zdej če že maš tak visok rank zvočnikov potem moreš met še bas od iste firme...zato ti jst tudi priporočam B&W, sam je pa drago. Če bi se dal dobit nekje bi ti priporočal asw1000 ki mi je osebno najboljše igral. SAm že jst ga iščem par let, tako ga če ga vidiš v kakšni trgovini in ti ne bo všeč mi napiši in grem po njega.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
tega imaš v mislih?

http://www.bolha.com/oglas2831610

ja trenutno ni zastopnika za B&W v sloveniji kakor jih tudi noben ne prodaje. Ima na bolhi eden B&W ASW 675, pa sem malo gledal teste po tujini pa ga precej grajajo zaradi pogostih odpovedi..tako da sem malo skeptičen do njega.

Sem pa vzel tega dotičnega System Audio SE-200 domov na test....pa moram rečt da se mi kar dopade...tako da razmišljam da bi ga vzel (Bomvidel če se bo dalo kaj scenkat pri ceni).

(sicer bi raje imel res B&W samo če ni še vojska ne vzame...pa kakor gledam po avstiji so modeli ASW 700 in gor nad 1.500 EUR kar se mi pa zdi en malček huda (oz. nimam toliko denarja).)
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
tu sem enkrat že bil pa moram rečt da takrat nisem našel nič kaj pametnega (vsaj takrat ko sem iskal zvočnike).... po kakovosti proizvodov je bilo vse v trgovini svetlobna leta od B&W Nautilus serije.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Še vtis na preskušani SA SE-200 (22 - 160 Hz, 380 W moči, 26 kg, 35 x 35x35 cm, bas premera 23 cm)

morma rečt da ko zadevo prižgeš ugotoviš da zvočnikom res še fali spodnji del zvočne reprodukcije slike!

Enostavno se zapolni prostor...res da bi si moral vzeti hudo veliko časa z nastavitvami basa, na vsak način pa je zvokovno polnoma nekaj drugega.

Sicer se mi je zdelo po občutku da je zadeva rahlo prešvoh (sem imel glasnost na basu vedno do konca) ampak verjetno je bil to zgolj prvi vtis (Na predvajano glasbo)...ker ko sem dal noter kaj bolj 'pop-astega' je bilo hitro preveč basa.

bom še malo prespal....potem pa se odloil (žal pa ne najdem štacune kje bi lahko še kaj podobnega testiral oz. sploh kje kaj videl).
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
ja, tega sem imel v mislih, sam mu ne dam 330€ za njega... mel bi ga pa namesto klubske mizice
grin1.gif
ker pride v poštev samo pri filmih.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Še zaključek tele 'zgodbice'

Sem nabavil omenjenega System Audio SubElectro 200 pri Vklop-u (Lj., poleg stavbe časnika Delo).

Priporočeno ceno je imel 980 EUR, on ga je prodajala za 900 EUR pa na koncu mi je dal še 20 % skonto, tako da sem prišel skozi z 720 EUR.

http://www.system-audio.com/_en-GB/products/subwoofers/SubElectro%20200/introduction

Zdaj ga moram še prestaviti iz aktivnega basa v zaprtega...počakat kakih 100 ur da je uteče (torej 2 leti ob zdajšnjem tempu poslušanja
bonk.gif
) in to je to. Kako se obnese pa bomo videli čez nekaj mesecev.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik Swich pravi:
kolker jst vem je bil zastopnik za B&W Slovenija Bofex, vendar je zaradi neprofesionalnega kadra zgubil koncesijo.


Zdej če že maš tak visok rank zvočnikov potem moreš met še bas od iste firme...zato ti jst tudi priporočam B&W, sam je pa drago. Če bi se dal dobit nekje bi ti priporočal asw1000 ki mi je osebno najboljše igral. SAm že jst ga iščem par let, tako ga če ga vidiš v kakšni trgovini in ti ne bo všeč mi napiši in grem po njega.

Če ne veš zakaj je Bofex izgubil B&W, ne govori!
jezen.gif
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
no dej razpiši se...me zanima.

Tko sem slišal od enega prodajalca ki je bil zadolžen za Hi-Fi v celju še od časa ko so meli samo Hi-Fi...ko je on šel , so pol čez par mesecev nehal prodajat b&W..ne zarad njega sam tko je povedal..

dej še ti povej svojo zgodbo, da ne bom bedarij okoli govoril
grin1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Jaz sem moje B&W-je kupil v Big Bang Exclusive (ki mislim da ga več ni)...in za tistega prodajalca tam moram rečt da je bil kar fejst dečko...pa mislim da sami prodajalci ne vplivajo na take odločitve kje bo dotični ponudnik prodajal. Je pa res škoda ker več niso prisotni v sloveniji....ker jaz kar sem gledal od njih so v svojem cenovnem razredu vedno tolkli konkurenco.



Mi je pa včeraj uspelo kaki 2 uri poslušat muziko, pa zraven se še igrat z nastavitvami. Kot kaže bo tale bass opcija nad katero nisem bil pretirano navdušen me bo pa zdaj s poslušanjem spravlja bolj in bolj v dobro voljo.

Najprej sem ga spravil v 'zaprt' način delovanja (brez bas refleksa)...u la la....potem se je pa začel užitek! Frekvenco sem nastavil da mi reže vse kar je nad 80 Hz, ker višje naj jo producirajo Nautilusi, ki so bili narejeni in kupljeni za to. Glasnost mi je tudi uspelo nastavit.

Tako da lahko samo rečem: Superca!!! Bas je hiter, natančen in sposoben 'speljat' vsako noto (frekvenco) brez da bi počeplnil in zabrnel...zvok s celotnim spektrom frekvenc pa je dobesedno odkrivanje glasbe na novo. Noro res!

Priporočam vsel lastnikom t.i. 'Bookshelf' zvočnikov da si omislijo bas...zadeva dobi popolnoma nove dimenzije.

Če zdaj izklopim bas se mi zdi da je zvok 'suh'....ob vklopljenem pa se prostor enostavno napolni z zvokom.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik Swich pravi:
no dej razpiši se...me zanima.

Tko sem slišal od enega prodajalca ki je bil zadolžen za Hi-Fi v celju še od časa ko so meli samo Hi-Fi...ko je on šel , so pol čez par mesecev nehal prodajat b&W..ne zarad njega sam tko je povedal..

dej še ti povej svojo zgodbo, da ne bom bedarij okoli govoril
grin1.gif

Zadeva ni tako enostavna, da bi se dalo o tem razpravljat tu, na tem forumu. Na kratko, B&W je imel nemogoče zahteve... Vem, ker sem bil zraven pri ukinjanju B&W iz programa.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Frekvenco sem nastavil da mi reže vse kar je nad 80 Hz, ker višje naj jo producirajo Nautilusi, ki so bili narejeni in kupljeni za to.
'Bookshelf' zvočnikov da si omislijo bas...zadeva dobi popolnoma nove dimenzije.
Če zdaj izklopim bas se mi zdi da je zvok 'suh'....ob vklopljenem pa se prostor enostavno napolni z zvokom.

Frekvence naj bi vsak po svoje spilal ,mogoce minimalno prekrivanje,samo ne pa za 30hz,kolk je meni znano.

Ker sem sam tudi usekan na mocan bass, mi je fotr enkrat rekel,ne navijaj bassa vec kot ga instrument normalno sproducira.

Itak pa da si prisel v nove dimenzije ce si prej poslusal bass na 16cm zvoncniku,to ni nikoli isto kot ga producira od 25cm membrana naprej.

Opazam pa da audifili nikoli ne furajo vecje zvocnike od 16cm naprej,taki bassi pri njih ne najdejo prostora v glasbi,kar jim dam po eni strani prav ker te tak zvok iz vecjih bassov hitro zavede.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
upotevati je treba da zvočnik kjer navajajo da prileza do npr. 50 Hz običjano ta spodnji del še komaj lovi..torej če imaš dodatne bas lahko mirne duše prekrivaš tolikšen frekvenčni del.

Koliko bo samega basa pa reguliraš z basom....zato sem ga jaz naprej 'zaprl', prilagodil jakost ter kolikor se je le dalo prilagodil frekvenčno območje.

Zdaj je basa res le toliko slišat da mu tudi pod razno ne moreš določiti od kje prihaja (prej ko je bilo do 160 Hz se je že opazilo da prihaja z določenega dela) glavnino zvoka pa ustvarijo sami zvočniki..torej je bas kot pika na i (in ne obratno..da bas razbija zvočniki os pa le toliko aktivni da več o čem se gre).

Je pa res....dandanes je vse več ali manj studijska glasba..kar pomeni da je vsak inštrument posnet posebej potem pa to vse ksupaj vrženo na kup...to baš nekaj ne špila.
Če hočeš slišat res prave posnetek moraš najprej poiskat take CD-je kjer jim je pristnost glasbe v prvem pomenu (torej snemanje zvočka na klasičen našin - stereo v rpostoru, pa od izvora (inštumenta dao zapisa na CD-ju) da gre čez čim manj ojačevalcev ...ker pri vsakemprehodu zgubljaš na kakovosti zvoka.
Par takih: Chezky Records (ne vem če sem prav napisal), Opus 3, Burmester (njegovi terstni CD-ji....)...etc. Veliko jih je na območju Norveške, Švedske, Nizozemske.