Airsoft

frik

podporočnik
23. jul 2007
252
0
16
39
Domžale
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
kaj pa je tak posebnega na tej puški ki si jo prilepil?
confused-1.gif

Misliš polek tega, da je od G&P to edina replika, ki je že stock primerna za CQB...
 

frik

podporočnik
23. jul 2007
252
0
16
39
Domžale
Sniper lahko strelja iz al v objekt, vendar mora paziti na minimalno varnostno razdaljo za strel (tukaj je potem odvisno od kluba, kolko ma to razdaljo predpisano).
 

frik

podporočnik
23. jul 2007
252
0
16
39
Domžale
Pri napadu bajte snajper ponavadi počaka v širši blokadi in od zunaj straži vsa okna ali vrata (ponavadi vedno kak pade od anajperja). Vpad v bajto se vrši samo z replikami pod 300 fps (odvisno od kluba, nekateri imajo 350 fps).

Snajper je ponavadi eden izmed najbolj iskušenih igralcev v klubu, ki ima izredno potrpežljivost in pa čut za razdaljo in veter.
 

Bushez

Pripravnik
4. okt 2007
127
0
16
LJ
Imam eno vprašanje. Kupil bi airsoft repliko colt 1911 (GBB), pa me zanima vaše mnenje o tej pištoli. Kupil bi jo od proizvajalca CG cena je nekje 75€ kombinacija kovina+ABS. Moti me edino to, da nabojnik drži le 12 BB-jev. Full metal je še 1x dražja, vendar drži 24 BB-jev, pa se nekako nemorem odločiti. Ali je cenejša pištola (delno plastična) dovolj dobra ali je bolje kupiti full metal? Torej kaj priporočate?
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Kej bi našel kakšno stran, kjer bi mi malo predstavili airsoft in vse vrste pušk?

Gledam te puške in recimo, da bi si enkrat poleti zaželel kak nakup. Gledal sem sniperje. Na bolhi in po netu jih je malo morje. Zdaj pa me zanima a so ti sniperji določeni modeli a jih lahko kar vsak naredi in potem prodaja kot svojo znamko. Mene ne zanima airsoft kot "šport" imel bi le kakšen sniper doma za se malo zajebavat v prostem času pa streljat recimo na neko razdaljo. A bi to šlo? Koliko okvirno stane en povprečen sniper? (na bolhi okrog 200€) kam se mi to splača it kupit? Kakšni so metki? So dragi?
Če ima kdo, ki se raume v to kaj časa bi ga prosil, če mi malo bolj razloži...Sam menim da če ne bi igral airsofta da je pol brezveze kupi eno navadno puško, recimo ak47, ker okoli hiše streljat v prazno je brezveze pa še nevarno.
LP
 
Nazadnje urejeno:

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Jaz sem sniper v našem swat teamu, ena najboljsih pozicij, če le imaš veselje do kempiranja...

Jaz prodajam mojo sniperco Mauser, replika policijskega sniperja, 470fps-ja (malo predelave
evil.gif
)
ampak še vse v garanciji, z optiko (dalnogledom), sem pa nočna mora vsakemu ki ga umerim na muho...
(jim je za par sekund žal da so se odločili za ta šport)

Jaz ti mojo dam za 220, je bla pa nova takrat 240, predelav pa sploh nočem računat, ker padem v solze
rolleyes-1.gif


Metki so pa zastonj, skoraj. Najkvalitetnejši z petino grama so okol 12€, jih je pa 2500 komadov, ti jih pa dam
tolko tut zraven kot darilo. Porabil jih neboš niti v enem letu (če boš samo "zase" streljal), je pa prava lepotica,
mi potegne na pikniku vse moške stran od gajbe pira
wink-1.gif
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
A je to ta Mauser Sw???



A je daljnogled na puški potrebo posebej kupit? Tudi nogice?
 
Nazadnje urejeno:

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Itak, scopi so od 40€ dalje, tačke pa 25-35€...

Jaz dam scope (popolnoma nov), tačke in puško (res orng ohranjeno, kot novo) za 200€,
puška je bila brez vsega 260 (še mam račun), zadeva je pa še v garanciji...
Ko računam scope pa tačke, pa predelavo, me začne glava bolet za kak denar dajem to stran,
samo mi ni 3 mesece za čakat na pravega kupca, ker mam nagledano že novo zadevo...

Menjujem bojni položaj, pa mi ta ni več potrebna (preveč zagnal pri nakupu)
 
Nazadnje urejeno:

frik

podporočnik
23. jul 2007
252
0
16
39
Domžale
@Malkom:
Pa garancija velja, čeprav si gearbox odpiral.. I guess not?
470fps je po mojem mnjenju premalo za snajperja.. res, da je za začetnika že tko preveč, ampak za kaj resnega pa ti zmanjka moči.

@Telefunken:
Od ponudb, ki jih maš se najbolj res splača kupit od mX-a, ker za tak majhen dnar boš dobil drugje brez dodatkov in predelav.

Je pa tko, da snajper položaj v airsoftu ni kar tko in če se želiš resno ukvarjati z airsoftom rabiš še eno repliko za kontakt na krajši razdalji.
Še najbolje, da če si z štajerkega konca, da se z mX-om zmenta in se udeležiš kakega njihovega spopada, da vidiš če je sploh to zate...

Če nisi z Maribora ali okolice pa je tuaj seznam ostalih bolj ali manj resnih klubov:
http://airsoft-slovenija.com/comment.php?comment.news.769
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Saj se ne bi ukvarjal z airsoftom, zgolj za domačo rabo (pa ne zdaj da bi mačke strelja). Za kaj pa so predelave dobre? 470 fps naj bi letelo tam okrog 70 m kolikor sem prebral...Ne razumem za kaj bi ri zmanjkalo moči? A je težko napeti puško?
 

frik

podporočnik
23. jul 2007
252
0
16
39
Domžale
Vsaka snajper replika rabi predelavo, ker stock replika ima nekje do 400fps izhodne hitrosti BBja (metka) ... to je nekje 120km/h.

Za precizno streljanje na razdaljo pa boš rabil kar nekaj predelav.. kar pa, roko na srce, stane kar nekaj.

Aja... še to.. kar stane v trgovini 200 EUR je to bolj bogo.. nimaš prav dosti za pričakovati..za ta denar si ti najbolj splača vzeti od malkoma repliko, ki je še najboljši približek preciznosti (upam no, nimam pojma kaj je menjal v gearbox-u).

Naj pa te opozorim pred nakupom, da to ne leti ravno v piko na 50m ali več...
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Aha..jaja to vem da je potrebno še kaj dodelati zadevo. Ne razumem kako pa povečaš preciznost, a je treba notranjost predelati??
 

frik

podporočnik
23. jul 2007
252
0
16
39
Domžale
Preciznost seveda pridobiš z notranjimi predelavami... sam nikoli nisem mel znajperce, tko da kaj več o tem povprašaj na kakem airsoft forumu (povezave imaš zgoraj).. načeloma pa z menjavo vzmeti, hop-up (komora + gumica), notranjo cevjo in seveda pravilno izbiro BBjev, če gre pa za AEG (elektro) snajperco pa seveda še z menjavo delov v g.boxu..