Afganistan

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.592
14.270
113
Ma kaj niso imeli dostopa, letala (magari brezpilotna) bi z raketami lahko poradirala marsikaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.048
1.457
113
39
Caki.. Oni vstopijo v hangar, noter pa delujoči helikopterji?
Ja valda.. A nimajo americani 5 rocnih bomb ali 5 kil C4 da ob odhodu tole malo pohabijo?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.592
14.270
113
Bi Američani po umiku iz Afganistana, ki obuja grenke spomine na dogajanje v Vietnamu pred več kot 45 leti, lahko sodelovali s talibani? "Možno je," je na to odgovoril načelnik štaba združenih poveljstev oboroženih sil ZDA general Mark Milley, ki je imel v mislih usklajevanje zračnih napadov na cilje Islamske države in drugih terorističnih skupin v Afganistanu. Pri tem ni ponudil dodatnih pojasnil.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.515
265
113
zdej bojo pa se sodelovali z njimi... sej ta svet je cist v kurcu.

sej ne vem, ampak sem zanc, po ter napadu isto hotel tudi sam napisat - da se bojo pa zdej skupej boril proti isisu...

pa dobr, jih bojo vsaj lahko drzali v sahu z orozjem...

kdo bi drugace zalagal talibane, ko jim zmanjka orozja od usa?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.867
5.466
113
Tud M4/M16 nista tolk vzržljiva kot katerakoli izpeljanka AK.....

Računaj na puščavski prah.......izvlakač tulca je pa pri M že tako potrošna roba. Plus dvomim da talibani polagajo pažnjo na redno čiščenje....
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.900
4.955
113
Če bi bilo to res, talibani ne bi paradirali z ameriškim orožjem in se prevažali z "uničenimi" humweeji. Pa tudi letala in helikopterji izgledajo kar precej uporabni, če lahko še letajo po zraku. Morda so jih Američani pustili samo s praznimi tanki. :cool:
Jaz se sprašujem, a nimajo taka vozila/frčoplani tudi ključe, kot osebni avtomobili. Ali se lahko čisto vsak usede v helikopter in gremo gasa..
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.900
4.955
113
Pač vprašam no...

Pa saj je tako ali tako več kot očitno da je orožje doli ostalo z namenom. Ali prodano, ali dogovorjeno za naslednji deal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.317
9.685
113
kod Džej-Zija
A sem prej pozabil napisat, da so poleg ključev, navodil in poštempljane servisne knjižice pozabili tudi inštruktorje za letenje s helikopterjem?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen
I

Izbrisan uporabnik 474

Obstajajo (e)SIM kartice, ki delujejo po celem svetu. Mi jih uporabljamo v naši opremi, da lahko remotely odklopimo (ali pa pomagamo) recimo stranki na Kitajskem v primeru težav ali pač neplačila. Obstajajo celo satelitske variante. Tesla dela update OTA po celem svetu, veliko vozil je povezanih z svojimi bazami preko vgrajenih eSIM.

Tako da sploh ne dvomim, da imajo Američani (in seveda vsi drugi) v svoji napredni vojaški tehnologiji kill switche, ki pobrišejo vse podatke in preprečijo uporabo napravo/opreme. Vprašanje seveda je, zakaj je Američanom v interesu, da Talibani uporabljajo njihovo orožje in se na račun dobre opremljenosti utrdijo v sedlu države. Sicer pa ni prvič, da bi/bodo ZDA pomagale Talibanom na oblast...