Afganistan

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.647
3.901
113
Kdo bo proti IS? A talibani? Ti se bodo glede na praktično identično mentaliteto prej združili z IS ali pa z njimi prav lepo sodelovali kot pa proti njim resno bojevali, znajo pa imat kakšen dramski vložek, da na ta račun pridobijo še to ali ono.
IS in Talibani so nekompatibilni, to sta dve sekti in Talibi nikoli ne bodo dopustili da bi IS prišla na oblast. Ne mešaj ti islamske države kot ureditev. Američani so naredili deal, da bodo Talibanom pomagali če se bodo borili proti IS.

Obojim pa se gre za oblast in do nadzora naravnih bogastev. Američani so po dealu z Talibi pač naredili kot neko lastno nesposobnost ampak objectiv je bil narejen:

- oborožitli so jih
- begunce pustili v Afganistanu
- droga pa nemoteno šiba...

Ovce v vsem tem so države, ki bodo sedaj dobivale begunce predvsem tukaj ciljam na EU, ki je največji bumbar v vsej tej zgodbi. Še enkrat če kavbojcem ni v interesu, da bi Talibani dobili orožje in ga nebi bili sposobni vzet bi ga uničili v enem šusu.

Američani se tudi bojijo, da bi jih oboroževal nekdo drug...., vse to je načrtovan plan.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Ja to pa priznam, na to gledam bolj od daleč kot ureditev oz. način funckioniranja ja.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.647
3.901
113
Ja to pa priznam, na to gledam bolj od daleč kot ureditev oz. način funckioniranja ja.
Ne to pa je isto sranje, tudi še enkrat trdim razlika med zmernim in skrajnim musličem je samo v niansah, če gledamo iz našega vidika.
Ampka sektaštvo jim je v krvi. Dejstvo je, da največ musličev pobijejo musliči.

Amerika je to briljatno izpeljala. Najbolj me nasmeji, ko so mnenja, da je ZDA nesposobna u bistvu pa so cel svet scat peljal in izpeljal to kot neko šalabajzerstvo, tako da jim master plana ne more noben očitat.

ps jasno je da se kavbojcem jebe za ljudi, tako tudi Kitajski in Rusiji. Tukaj razlik ni, vsi samo svoje interese.

Če smo pošteni podobno dela Izrael, izkorišča rivalstvo Fatah in Hamasa in venomer ustvarja kaos in na koncu je win win za Izrael. Američani imajo vedno bolj Izraelsko taktiko, predvidevam, da so lahko tudi del te pogruntavščine.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.647
3.901
113
optiplex lepe teorije, imaš tudi kaki pameten vir za vse to?
Ker pomoje je vse kar si napisal en velik kup bikovega dreka. Namreč ugled jim trpi neverjetno. Njihova kredibilnost je na 0. 2x so pustili ljudstvo da pušicurac. Kdo bo jih v prihodnje jemal resno in sklepal z njimi kaka zavezništva. Kitajcom in rusom so v obeh primerih pustili vrata na stežaj odprta. Bidna bodo doma raztrgali.
Vse to za malo dobička z orožjem? Nikoli.
Jasno da so vrhunski vojni dobičkarji. Iz Sirije je prihajalo nebroj foto in video materiala, zapisov, kako financirajo vse od alkaide do isisa.
Tu pa zdaj edini vir optiplex iz alterja. Ampak saj verjetno imaš polno dokazov in boš nam jih pokazal
Veš kje je keč, da je to to... v tem da so kavbojci mirno gledali, kako so Talibani prišli do arsenala orožja. Če bi bili Talibani v konfliktu interesa z Kavbojci, bi se ta orožje spremenil v prah...

Dobra manipulacija za predajo orožja, nismo ga mogli pospravit. Veš kaj bi rusi naredili z lastnim orožjem, če bi ga v roke dobil sovražnik, svetili bi se... Še enkrat manipulacija, ki ji naseda večina folka in job is well done.

To da so orožarski dobičkarji pa verjetno vemo vsi, kar sumim, da je je precej teh taktik zraslo na Izraelskem zelniku.
Biden je tako kot Trump lutka in ne odloča o ničemer, kar se tiče interesov ZDA, to menda že veš.
Nobena vrata pa niso odprta, ker miru v tem koncu še dolgo ne bo.

ps.. poglej Sirijo..... a je mir?
pa še nekaj, Kitajcem, ZDA in Rusiji ni mar za folk, ne vem od kje ti drugačno mišljenje. Kaj Kitajc dela v Afriki in zakaj dobivamo migracije v EU?

Samo EU je pa saj ni res pa je?
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
ISIS-K
 
  • Všeč mi je
Reactions: optiplex

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
aB2eA82_460swp.webp
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
ksz...

ko sem prebral, da 100 tisoč talibanov prevzema nadzor nad 40 mio državo mi je bilo vse jasno,
ko berem odzive EU voditeljev, me čudi, kako to, da nas do sedaj le ti niso pregazili
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in B81

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.357
9.772
113
kod Džej-Zija
Mene je že takoj na začetku te krize "zabaval" odziv EU voditeljev. S talibani komunicirajo, a jim še ne priznavajo oblasti. Resno? Se pravi, da jih bomo priznali, samo se še malo delamo, da jih ne bomo, ohranjamo obraz (ne vem sicer, pred kom, vsi se nam smejijo tako kot američanom), na koncu bojo pa talibani lepo furali svojo špuro. Smilijo se mi ženske, otroci in razsvetljenci, ker ti bojo pa pahnjeni nazaj v srednji vek.
 

B81

22. jul 2007
34.520
8.963
113
Predstavljaj si, da imajo vsi eu voditelji rečmo Orbanovo ali Janševo naturo :D
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.050
1.460
113
39
Očitno je res nekaj v tej smeri...

Berem, da so talibani ubili več ISIS samomorilskih napadalcev v bližini letališča.. Hmmm..