Afera "noht"

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.785
6.071
113
Ne žal se ne strinjamo s teboj Utiševalec. Punca in starši sami vedo, da nohti ne spadajo k telovadbi, in ker je OŠ obvezna, je tudi predmet telovadba obvezna. Torej so se sami odločili da bodo sebe in druge otroke spravljali v nevarnost, ker se telovadbe ne morejo zakonsko ognit. Torej jaz bi najprej starše kot skrbnike in odgovorno osebo poklical pred ustrezne inštitucije.

Ravno sem imel v mislih napisat to o domačih ljubljenčkih in mikrovalovkami pa me je Navid prehitel.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.885
810
113
bi ji moral prepovedat pouk (in dat neupravičeno) oz. vsaj določene dejavnosti.
Hm, si predstavljam zdaj, ko prihaja zima, pa bodo v telovadnici imeli telovadbo.
In punce imajo v okviru gimnastike tudi vaje na gredi.

In priprava na uro gimnastike:
Reče učitelj: "punce, hlačke dol, pregled češpelj, da nima katera pirsinga not."
Ker če na gredi malo pretrdo raznožno pristaneš na pirsingu, lahko pride do poškodb.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.712
4.198
113
Odprimo dobrodelno društvo: Alter HELP

In zbiramo sredstva za take primere:
naprimer za psihične posledice te punce, ki jih je in bo imela zaradi svojih staršev
lahko damo akcijo zbiranja pokrovčkov ipd..

Da naredimo nekaj dobrega :rolleyes:
 

Dualis

Fizikalc
30. nov 2008
405
239
43
Odvisno. Čisto pravno gledano mislim da ni težko videt da dolgi umetni nohti ne sodijo k telovadbi (ne toliko za sam zlobmljen noht, kot to da lahko poškoduješ druge in opremo [recimo blazine]). Enako kot smo včasih morali dat ves nakit stran pred telovadbo, babe uhane ker nas je "tovariš" od telovadbe ves čas strašil z zgodbicami kaj vse se zgodi če imaš nakit med telovadbo.

Fora je da je prfox za telovadbo dolžan presodit ali je neka vadba varna in ali so udeleženci primerno opremljeni in poskrbet za njihovo varnost. To da punca telovadi s takimi nohti ni varno in bi ji moral prepovedat pouk (in dat neupravičeno) oz. vsaj določene dejavnosti. Mislim da tu ni dileme in se s tem vsi strinjamo. Ker tega ni storil ni poskrbel za varnost in bi bil pred sodiščem kriv. Čeprav je banalno, ampak kriv bi bil za zlomljen noht.
Pa a ti res lahko prežvečiš vse bedarije, ki jih naflakaš tukaj gor????
 
Nazadnje urejeno:

boc

Majstr
1. avg 2007
2.365
432
83
Vse prav, a za pravi komentar moramo vedeti al'je nasa al' vasa oz. katerem politicnem polu pripada, ce ne ona pa vsaj stari.
 
Nazadnje urejeno:

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Ne žal se ne strinjamo s teboj Utiševalec. Punca in starši sami vedo, da nohti ne spadajo k telovadbi, in ker je OŠ obvezna, je tudi predmet telovadba obvezna. Torej so se sami odločili da bodo sebe in druge otroke spravljali v nevarnost, ker se telovadbe ne morejo zakonsko ognit. Torej jaz bi najprej starše kot skrbnike in odgovorno osebo poklical pred ustrezne inštitucije.

Ravno sem imel v mislih napisat to o domačih ljubljenčkih in mikrovalovkami pa me je Navid prehitel.

Ne žal ni res. Za varnost v šoli skrbi šola, za ure športne vzgoje je to direktno učitelj športne vzgoje. Če se kdo pri temu predmetu poškoduje zaradi slabe varnosti se prenos odgovornosti vrši po tem ključu. Ima pa vsaka odgovornost mehanizem, ki ščiti odgovornega in v tem primeru bi lahko učitelj prepovedal izvajanje vadbe ali pa bi šola predpisala da se z umetnimi nohti ne hodi k telovadi.

Da se razumemo, logično je da je tole vse skupaj bedarija in občutno pretiravanje staršev. Samo če šola ni prepovedala umetnih nohtov in je učitelj dopustil nevarnosti je dejansko kriv. In nebi bil kriv edino če se dokaže da je normalno da se telovadi z umetnimi nohti, kar je pa potem precedens za potrditev te neumnosti in bodo kmalu vsi v telovadnici z umetnimi nohti.
 
  • Haha
  • Wow
Reactions: Car in ales85

sad

Guru
24. avg 2007
20.460
9.154
113
:eek::D
Izgleda so YT doktorji virologije in epidemije izgubili zanimanje za ti dve področji in se nekateri izobražujejo na področju prava in odgovornosti.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Hipotetično:
koga pa naj potem jaz tožim, ker sem zaradi nekaterih komentarjev na alterju izgubil par las? Ker nikjer na Alterju ni eksplicitno napisano: branje komentarjev na Alterju povzroča sive lase ali njihovo izpadanje?
Počasi, a vztrajno, se približujemo Ameriki, ki ima v navodilih za pralni stroj (menda) napisano, da notri ne smeš dat mačka. In še kaj bi se našlo.
Ker to, da bi človek razmišljal s svojo glavo, tega pa žal ne učijo več. Iz dneva v dan mi je bolj jasno, da nas ne bo uničil noben virus, niti ne vojna, še manj vesoljci. Uničil nas bo naš neskončni idiotizem ...

Očitno je človeški razum diametralno nasproten s tehničnimi dosežki: bolj pametne so naprave, tem bolj glupi postajamo ljudje.
A poznate to sliko?

abc.PNG


Kot opazite, ima avtor še vedno kredo v roki, torej slika še ni dokončana. Bo pa sledila verjetno projekcija z leve strani, v obratnem vrstnem redu ....
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.886
3.146
113
ali pa bi šola predpisala da se z umetnimi nohti ne hodi k telovadi.
Kje se konča predpisovanje? Kak če pride z rojstnodnevno plastično čepico ali pa z iglami za figo v laseh ali pa z svetlečim okraskom na zobu, uhanom na 235 možnih mestih obraza in telesa? Ne moreš si izmislit toliko primerov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Kje se konča predpisovanje? Kak če pride z rojstnodnevno plastično čepico ali pa z iglami za figo v laseh ali pa z svetlečim okraskom na zobu, uhanom na 235 možnih mestih obraza in telesa? Ne moreš si izmislit toliko primerov.

Kar lahko moti oz. ogroža varnost med telovadbo se odstrani. Od vedno je bilo tako in še vedno je. Tudi pirse se načeloma da odstranit. Če ima kdo na mednožju pirs si je jasno sam kriv, ampak rinka v nosu je pa odgovornost prfoxa.

Sedaj če uhane in prise lahko odstraniš ne moreš odstranit plastičnih nohtov, ker so zalepljeni. Lahko pa dobiš kakšen podobne primer pa bomo dalje razglabljali.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Ja potem ne jokat za zlomljen noht. Spet kje je meja? Nekje jo je potrebno postavit ker sedaj s tem samotestiranjem delajo zgagao samo starši in novinarji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

luciano

Guru
3. okt 2011
1.811
815
113
MB
Zaradi takšnih b.....staršev imamo na pakiranem sadju... napisano, da plastika ni užitna.:poreden::rolleyes:
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.246
1.883
113
Ko človek bere, da obstajajo taki starši, bolj razumem zakaj imajo na zahodu, kjer so bile neke svoboščine razvite že pred desetletji, še zmeraj šolske uniforme in stroga pravila, kako moraš izgledati, da lahko prideš v šolo. Za delovanje skupin so žal potrebna stroga pravila, če v glavah to ni samoumevno.
Prispevek ne govori o tem, da šolski inšpektorat za vsako anonimno prijavo prileze na šolo in gnjavi učitelje. Pri tem ne gnjavi samo tistih, ki se jih prijava sploh tiče. Prijave so običajno v smislu, da ocenjevanje ni pošteno in kaka taka bedarija. Privzeto v državi bi moralo biti, da se anonimne prijave javnih služb enostavno vržejo v koš. Razen, če dokažeš, da bo zaradi tega lahko tvoje življenje ogroženo. Izpostavi se, če hočeš izpostaviti drugega.
Ja pri nas je bilo dolgo samoumevno marsikaj, počasi pa v stopnji idiotizma prekašamo slavne USA.
Družabni mediji sploh v povezavi s Covid-om so na dan potegnili ˝najboljše˝ iz mnogih uporabnikov, tako da stanje se vidi vsak dan v medijih, na spletu...
Živimo v družbi, kjer je velik % ljudi nesposoben selekcionirati spletne informacije, kje je še vse ostalo. Razmišljanje s svojo glavo jim je tuje, zjutraj ko serješ pogledaš na telefon in si oborožen z informacijami za nadljnih 24 ur. Potem pa repeat.
Daleč smo prišli.

Ko gledaš recimo avtonet, pa besedo homologacija in vse njene izpeljanke, potem vidiš, da je naš šolski sistem zavozil in živiš med idioti.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.460
9.154
113
Bolje se pa skoraj ne da tega napisati.
Klasični mediji pa z lovom za klike to potem še dodatno razpihujejo in dejansko se počutiš kot butla, ker se ti zdi to čudno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N