Afera "noht"

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Sem mislil, da bo že kaka tema na to, pa še nič? Po aferi "odrezana roka" je sedaj aktualna zadeva "zlomljen umeten noht".
katastrofa, kaj pa zdaj?

Mislim, a smo res tolk zglajzali v lajfu? Res ne premoremo niti kančka kmečke pameti?

Menda je bil pred leti primer, ko se učenec ni ustavil cca. 60 cm pred steno, ker mu je spodrsnilo. V tistem primeru mi je nekako logično, da je prišlo do tožbe, ker je učiteljica z izjavo "kdor bo prvi" učence "motivirala" do te mere, da so bili učenci pretirano angažirani. Zato je nekomu zdrsnilo, zaletel se je v steno in utrpel (verjetno rahle) poškodbe. In je prišlo do tožbe. Mogoče ni razumsko, je pa nekako razumljivo.

Medtem, ko tole aktualno niti malo ni razumljivo. Še več: kaj ima osnovnošolka (!) nosit umetne nohte? Ta bo ziher pri 18 opravila operacijo. Sicer ne vem česa, mogoče bi šli z njo še starši na operacijo (ve se, česa).
Ne bi dal roke (pa ne odrezane, moje) v ogenj, da so ti starši antivaxerji in se jim je šolski sistem zaradi testiranj in podobnega malce zameril. Sedaj sekajo z vsemi topovi ... bi se dalo nekako izbrskat imena teh staršev, ker bi se jim resno rad izognil na veliko? Bognedaj, da se po nesreči koga od njiju kdaj dotaknem. Ode bajta, avto in parcela ....

EDIT: typo
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Imas lep primer v ljubezni po domace kam to pelje.
Sicer pa so me enkrat klicali iz vrtca da se je sin udaril na glavo. In da ima malo buške. Me je vprasala po telefonu ce pridem po njega in da ga lahko pekjem k zdravniku (al tako nekako). Pa sem rekel, da ce ni krvi ali kake "nezavesti" glavobola ne panicarimo. In sem orisel normalno po sihtu po njega
So what, kdo pa je zrastel brez busk. No, na tistem mestu se danes, desetletje kasneje nima las.
Pa jih ni slisal nihce, kaj sele da bi razmišljal o tožbi.
Je pa na precej podobnem mestu brez las, kot jaz. Samo da sem jih jaz v bolnici izgubil.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.149
4.593
113
Ko človek bere, da obstajajo taki starši, bolj razumem zakaj imajo na zahodu, kjer so bile neke svoboščine razvite že pred desetletji, še zmeraj šolske uniforme in stroga pravila, kako moraš izgledati, da lahko prideš v šolo. Za delovanje skupin so žal potrebna stroga pravila, če v glavah to ni samoumevno.
Prispevek ne govori o tem, da šolski inšpektorat za vsako anonimno prijavo prileze na šolo in gnjavi učitelje. Pri tem ne gnjavi samo tistih, ki se jih prijava sploh tiče. Prijave so običajno v smislu, da ocenjevanje ni pošteno in kaka taka bedarija. Privzeto v državi bi moralo biti, da se anonimne prijave javnih služb enostavno vržejo v koš. Razen, če dokažeš, da bo zaradi tega lahko tvoje življenje ogroženo. Izpostavi se, če hočeš izpostaviti drugega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran in Mr_Wolf

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Sem mislil, da bo že kaka tema na to, pa še nič? Po aferi "odrezana roka" je sedaj aktualna zadeva "zlomljen umeten noht".
katastrofa, kaj pa zdaj?

Mislim, a smo res tolk zglajzali v lajfu? Res ne premoremo niti kančka kmečke pameti?

Menda je bil pred leti primer, ko se učenec ni ustavil cca. 60 cm pred steno, ker mu je spodrsnilo. V tistem primeru mi je nekako logično, da je prišlo do tožbe, ker je učiteljica z izjavo "kdor bo prvi" učence "motivirala" do te mere, da so bili učenci pretirano angažirani. Zato je nekomu zdrsnilo, zaletel se je v steno in utrpel (verjetno rahle) poškodbe. In je prišlo do tožbe. Mogoče ni razumsko, je pa nekako razumljivo.

Medtem, ko tole aktualno niti malo ni razumljivo. Še več: kaj ima osnovnošolka (!) nosit umetne nohte? Ta bo ziher pri 18 opravila operacijo. Sicer ne vem česa, mogoče bi šli z njo še starši na operacijo (ve se, česa).
Ne bi dal roke (pa ne odrezane, moje) v ogenj, da so ti starši antivaxerji in se jim je šolski sistem zaradi testiranj in podobnega malce zameril. Sedaj sekajo z vsemi topovi ... bi se dalo nekako izbrskat imena teh staršev, ker bi se jim resno rad izognil na veliko? Bognedaj, da se po nesreči koga od njiju kdaj dotaknem. Ode bajta, avto in parcela ....

EDIT: typo
Je bilo na to temo včeraj zvečer pri poročilih na POP TV soočenje me bivšim ravnateljem Mercom in neko pravnico. Merc je skoraj znorel, ko je baba začela nakladati, da bi morala šola imete pravilnik o umetnih nohtih in če ga nima, pač odgovarja za poškodbo. Na koncu je rekel, da gre šolstvo vse bolj v p.m.
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: Pepe in Hondi

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Kje je sedaj kaka civilna iniciativa, da bi tožila to žensko, ker nam vsem ruši šolski sistem.
Take stvari bi bilo potrebno zatreti v kali.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in luciano

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.149
4.593
113
Verjetno bi tudi sodišče, če bi stvar prišla tako daleč s strani staršev, lahko zatrla take stvari v kali po obstoječi zakonodaji.
Ampak po drugi strani, poskusimo postaviti "tipični profil" takih staršev. Jaz bi ugibal, da je največja verjetnost, da gre za visoko izobražene ljudi družboslovne smeri, ki delajo v javnem sektorju. Mogoče celo na sodišču. Take so moje izkušnje glede bedastih predlogov in "podjebavanj" s strani staršev, ko sem eno leto vedril v šolskem svetu staršev.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Verjetno bi tudi sodišče, če bi stvar prišla tako daleč s strani staršev, lahko zatrla take stvari v kali po obstoječi zakonodaji.
Ampak po drugi strani, poskusimo postaviti "tipični profil" takih staršev. Jaz bi ugibal, da je največja verjetnost, da gre za visoko izobražene ljudi družboslovne smeri, ki delajo v javnem sektorju. Mogoče celo na sodišču. Take so moje izkušnje glede bedastih predlogov in "podjebavanj" s strani staršev, ko sem eno leto vedril v šolskem svetu staršev.
Odvisno. Čisto pravno gledano mislim da ni težko videt da dolgi umetni nohti ne sodijo k telovadbi (ne toliko za sam zlobmljen noht, kot to da lahko poškoduješ druge in opremo [recimo blazine]). Enako kot smo včasih morali dat ves nakit stran pred telovadbo, babe uhane ker nas je "tovariš" od telovadbe ves čas strašil z zgodbicami kaj vse se zgodi če imaš nakit med telovadbo.

Fora je da je prfox za telovadbo dolžan presodit ali je neka vadba varna in ali so udeleženci primerno opremljeni in poskrbet za njihovo varnost. To da punca telovadi s takimi nohti ni varno in bi ji moral prepovedat pouk (in dat neupravičeno) oz. vsaj določene dejavnosti. Mislim da tu ni dileme in se s tem vsi strinjamo. Ker tega ni storil ni poskrbel za varnost in bi bil pred sodiščem kriv. Čeprav je banalno, ampak kriv bi bil za zlomljen noht.