AdelTrade

I

Izbrisan uporabnik 474

Tudi pri Lorex-u je bila firma znana, akterji tudi, celo zanen face na TV so jih reklamirale... The rest is history...
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Tudi pri Lorex-u je bila firma znana, akterji tudi, celo zanen face na TV so jih reklamirale... The rest is history...
Ne poznam primera Lorex. In močno dvomim da so bili transaprentni tako kot smo mi. Pri nas vidiš sredstva v poolu, vse vstopnine in vse nagrade izplačane, vse pozicije ki so jih uporabniki odpirali in njihov ranking na leader boardu, da si lahko drugi trejderji ogledajo in med sabo komunicirajo preko klepeta, se spodbujajo pošiljajo analize itd... Vse za 10$...

Kot pravim zakaj bi karkoli goljufali če dobiš več če imaš legitimen produkt in stalne stranke... Več denarja je v temu kot pa enkratna kraja sredstva ki se ga mora potem deliti med vsemi ki delamo v temu, kar je zelo slab izkupiček in ne pozabimo na doživljensko skrivanje pred policijo... Lahko tukaj filozofirate kolikor želite dejstvo je, da mi svoje delamo in bomo delali še naprej. Nobenega ne silimo, kot alternativa to obstaja kogar zanima dobrodošel.

Noben vam ne onemogoča vlagat v finančne trge, dajte not pa trgujte aktivno pa če vam uspe obračat denar uspešno hvala bogu. Statistika kaže da 95% ljudi ki trguje svoj kapital ga tudi izgubi. Z nami ga ne, razen pač vstopnine. Teh 10$ dvomim, da bo kdo obžaloval, se pa iz tega nauči kako deluje trg brez da riskira svoj kapital in tu je ta point...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.670
6.227
113
Moj zadnji komentar si ignoriral.... se vedno menim da je resnicen game zadaj nekaj cisto drugega kot pa sam folku omogocat da se “igrajo borzo”.

In te bom zato vprasal: zakaj?
zakaj ste se odlocili to narest?
kje priteka denar da se splaca prize pool?
da placate razvijalce...

pa se disclaimer: imam te za strokovnjaka na tem podrocju in ne namigujem da ste scam. Sam ne verjamem da zadaj ni nekaj “vecjega”...
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Moj zadnji komentar si ignoriral.... se vedno menim da je resnicen game zadaj nekaj cisto drugega kot pa sam folku omogocat da se “igrajo borzo”.

In te bom zato vprasal: zakaj?
zakaj ste se odlocili to narest?
kje priteka denar da se splaca prize pool?
da placate razvijalce...

pa se disclaimer: imam te za strokovnjaka na tem podrocju in ne namigujem da ste scam. Sam ne verjamem da zadaj ni nekaj “vecjega”...

Zakaj? Zato ker se s trgovanjem aktivno ukvarjam več kot desetletje in poznam cel kup ljudi ki je izgubilo ogromne vsote z trgovanjem na delniškem, forex in kripto trgu... Tudi sam sem na začetku parkrat dobil margin call, ker je enostavno sistem uperjen v to, da te nafilajo da lahko čez noč obogatiš in potem uporabljaš vzvod in čez par tednov si brez vsega. Vprašal sem če bi jih zanimalo trgovati v stilu kot poker in je bil večinoma odgovor ja.

Od kje priteka denar za prize pool? Od uporabnikov, mi poberemo 10% in od tega damo nekaj za kritje stroškov in za nadgrajevanje platforme ostalo je pa dobiček firme.

Kdo plača razvijalce? Mi smo inkubator in denar imamo od investitorjev, ta projekt smo razvili s pomočjo inkubatorja Adel. Dolgoročno upamo, da se bo vložek povrnili z maso uporabnikov in popularnostjo naše platforme.

Lahko se še poigramo s statistiko, da vidite, da se nam nikakor ne splača goljufati:
torej iz prakse vemo da se na trgovalne turnirje prijavi v povprečju okrog 3000 uporabnikov. Če imamo vstopnino 10$ je to 30k na turnir. Ta znesek je tako majhen, da bi bilo smešno da bi se za 30k odločili goljufati in nato skrivat celo življenje... Bolj dobičkonosno je od vsakega turnirja pridobiti 10% kar nanese 3k na turnir in če imamo po 4 turnirje na mesec je to 12k kar pomeni da bi v 3 mesecih poštenega delovanja dobili isti znesek kot če bi se odločili za enkratno goljufijo... In naj omenim, da ne pričakujem 3000 uporabnikov vsaj še kako leto ne...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Boste imeli kako akcijo, da če povabim par prijateljev, da dobim kakšno nagrado?
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
zaenkrat ne, mogoče kasneje. Bom omenil pri naslednjem sestanku. Bo pa prvi turnir zastonj in bomo imeli kampanjo za vsak reshare objave na socialnih omrežjih damo svojih 10 centov na prize pool do 10k.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.330
9.065
113
kaj je zadaj? čim več zaslužit tak al drugače. Ne vem zakaj je potrebno vedno novačit rajo. ...cela ta kripto scena me spominja na catch the cash, network 21 in ostalo srajne. zaslužijo 3je, vozijo lambote, ostalih milijon pa doma skriti, ker so grdo nategnjeni.

Pač zdaj je vsekupaj že tolko na sceni, da se je naredila slika.
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
kaj je zadaj? čim več zaslužit tak al drugače. Ne vem zakaj je potrebno vedno novačit rajo. ...cela ta kripto scena me spominja na catch the cash, network 21 in ostalo srajne. zaslužijo 3je, vozijo lambote, ostalih milijon pa doma skriti, ker so grdo nategnjeni.

Pač zdaj je vsekupaj že tolko na sceni, da se je naredila slika.
Seveda je cilj zaslužit, sej kazino in poker imajo tudi ta cilj zadani mar ne? Čisto vsaka firma na svetu ima ta cilj, da naredi profit iz svojega produkta... Nisem še slišal da bi nekdo odpiral firmo zato da bi imel izgubo... Mi ponujamo alternativo trgovanju oz. investiranju.

In kot že prej napisano mi ponujamo trgovalne turnirje brez rizika! Vplačaš teh 10$ in trguješ v turnirju, najboljši 3 si razdelijo prize pool med sabo. Če se smatraš, da si dober trgovalec potem imaš tu alternativo, ker iz 10$ da dobiš 1k ali več v enem tednu ali mesecu celo v enem letu ti na borzi ne bo uspelo... Pri nas pa ja. In naj omenim, mi za razliko od ICOtov, sploh Slovenskih, imamo produkt in to ne samo eden... Ta projekt je pač moja zamisel zato sem ga tudi objavil tukaj, glede na to da folk jamra kako zgublja pri trgovanju na forexu ali kripto ali delnicah se z nami lahko naučijo v konkurenčnem turnirju, da vidijo ali so sploh prirpavljeni na pravi trgovalni račun pri borzi. Bolje dat 10$ in se naučit nekaj novega kot dat 10k in jih čez pol leta vse izgubiti...
 
  • Všeč mi je
Reactions: ferdo

tony

Guru
23. jul 2007
9.388
1.354
113
OP: temo sem le (zelo) na hitro preletel in prostodušno priznam, da ne štekam, kaj počnete. (Morda sem finančno daleč preveč konzervativen?)

Ker pa se zdi, da ste sposobni spraviti poslovno idejo v posel, evo poslovno idejo, ki manjka v EU: ustanovite EU-based ETF sklad na osnovi S&P500, v katerega bodo lahko vplačevali državljani EU.

Na koncu se boste lahko še *drago* prodali kakšni večji EU finančni ustanovi, ki to nišo (ki svetovno gledano ni niša) vztrajno ignorira.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.670
6.227
113
S čim hranit ovce, da bo dlaka lepo rasla in se jih bo potem res splačalo ostrič?

Kakšen poseben smisel za AI najbrž nima strategija povprečnega trgovalca (v smislu, da bom posledično jaz boljši trgovalec).
Ne saj ne zato da bi kopiral poteze...ampak npr kako se povpracni trgovalec obnasa ob dolocenih situacijah itd
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Ne saj ne zato da bi kopiral poteze...ampak npr kako se povpracni trgovalec obnasa ob dolocenih situacijah itd
Kot omenjeno, cilj je ponuditi varen način vstopa v finančni trg. Pri nas se trguje kot na realnem računu vendar brez rizika saj je vse virtualno. Ne futramo nobenega AI, enostavno želimo napraviti trgovanje na finančnih trgih kot igro, da je zabavna, da se ljudje naučijo risk managementa, potrpežljivosti, strategije ki jim ustreza itd. Cilj je naravnan na začetnike bolj kot že obstoječe trejderje.

Še sneak peak kako poteka tekmovanje:
photo_2021-05-10_16-33-28.jpg
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
OP: temo sem le (zelo) na hitro preletel in prostodušno priznam, da ne štekam, kaj počnete. (Morda sem finančno daleč preveč konzervativen?)

Ker pa se zdi, da ste sposobni spraviti poslovno idejo v posel, evo poslovno idejo, ki manjka v EU: ustanovite EU-based ETF sklad na osnovi S&P500, v katerega bodo lahko vplačevali državljani EU.

Na koncu se boste lahko še *drago* prodali kakšni večji EU finančni ustanovi, ki to nišo (ki svetovno gledano ni niša) vztrajno ignorira.
Ja nisi konzervativen, ker tega v taki obliki še ni. Enostavno želimo pridobiti vse osebe, ki si želijo vstopiti v finančni trg pa ne vejo kako. Pri nas se najprej naučijo kaj to je investiranje oz. trgovanje brez kakršnegakoli rizika. Z AdelTrade enostavno treniraš kot na demo računu, vendar mi ponujamo za to nagrado. Torej če si začetnik pa ne veš kako se bo tvoja strategija odnesla na trgu jo lahko poizkusiš pri nas in če si dober osvojiš nagrado. Naredili smo platformo, kjer lahko klepetaš, se učiš, prebereš finančne novice in vmes tekmuješ proti ostalim igralcem ter vidiš svojo statistiko. Ciljamo, da dobimo vsaj 10k igralcev, tako si potem lahko privoščimo višjo glavno nagrado recimo v vrednosti 100k, kar v realnem trgovanju ne boš nikoli dosegel z vložkom 10-100$ pri nas pa lahko in to brez rizika...

Drugače pa to kar si omenil da bi EU imela svoj SP500 že obstaja - FTSEurofirst 300 Index pa EURO STOXX 50...
 
Nazadnje urejeno:

tony

Guru
23. jul 2007
9.388
1.354
113
Hvala za nasvet (že to, da obstajajo tudi takšni EU skladi je super stvar), nisva se čisto prav razumela.

Ne gre za ETF sklad z indeksom EU podjetij/delnic. Moj predlog poslovne ideje je sklad, ustanovljen v EU, ki vlaga v US delnice/podjetja tako da spremlja US indeks S&P 500. Fora bi bila v tem, da bi EU potrošnik, ki bi vložil v sklad tako imel opravka le z EU davčno zakonodajo :zmaga:
 
Nazadnje urejeno:

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Hvala za nasvet (že to, da obstajajo tudi takšni EU skladi je super stvar), nisva se čisto prav razumela.

Ne gre za ETF sklad z indeksom EU podjetij/delnic. Moj predlog poslovne ideje je sklad, ustanovljen v EU, ki vlaga v US delnice/podjetja tako da spremlja US indeks S&P 500. Fora bi bila v tem, da bi EU potrošnik, ki bi vložil v sklad tako imel opravka le z EU davčno zakonodajo :zmaga:
Sej to je tudi že, poglej si platforme ala trading212, etoro... Trguješ ETF brez provizij, dividende tudi izplačujejo in davek plačaš kjer si davčni rezident...oz ga ne če držiš delnice določeno št. let. Sam recimo delam akumulacijo delnic ala fora triglav skladi, le da to delam sam in brez raznoraznih parazitskih stroškov. Kupit SP500 zna vsak finančno pismen človek, in če pričakuješ povprečje 10% na leto skozi obdobje 30 let je vseeno kdaj vstopiš... pač uporabiš enostavno cost averaging strategijo.