AC: pri 150 km/h levi pas = vozni pas?

limetka

Pripravnik
26. jul 2007
597
0
16
Glih fora tega je, da se mi je dvakrat zgodilo, da tip z desne ni gledal in je na vsak način hotel levo, potem pa živčno blendal, zakaj nisem sam šel levo. tam se pa neka mečka z 200 na uro približuje.
Če to ne bi bila avtocesta, bi stopil ven in mu zavil vrat.
stupid-1.gif
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
z boljsim hitrejsim avtom, privno hakkinen hitro izvedes. sooudelezenci sploh ne vedo kaj se je zgodilo.

Sicer pa sem sam tudi kdaj "zaspal" pri 140 na levem pasu, pa se potem po kaksnem blendanju tudi takoj umaknem. Isto pricakujem tudi od drugih - ce ne pa prvina hakkinen. pa rešeno.
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
saj ga nisi ti dolžan spremljati - on se mroa prilagoditi razmeram na cesti - torej se vklopit pred ali za tabo. Logično pa je, da če je možnost se mu umakneš na levi pas....ampak tu je pogoj ČE.

No, ko sem se jaz nedavno vključeval, se pri skoraj prazni obvoznici nisem mogel normalno... Sem naletel na kretena na voznem pasu, ki je najprej vozil malce počasneje in sem jaz pospešil, in bi se vključil pred njega. Pri tem je imel ves čas prazen prehitevalni da se umakne. Ampak on počasi pospeši, da bi ga jaz moral skoraj izsiliti, zato sem upočasnil, pa zgleda je takrat tudi on malo spustil, v glavnem sem se vključil za njega šele ko sem bil že na odstavnem pasu. Pri tem pa prehitevalni vseskozi povsem prazen.

Ubogi so, verjetno jih boli k so taki... zato se niti ne jezim več, samo še odprtih ust gledam...
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
jaz v takih situacijah vklopim levi smerokaz in zapeljem z levim kolesom na črto (ne čez), do zdaj so se še vsi umaknili, pa tudi trobili niso (pretirano
smile-1.gif
)
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Ma meni ni blo jasno kaj zaboga se gre, ker ponavadi se tako komot vključim, ta pa je krneki trmaril... Swaschta ...
confused-1.gif
 

Nightcrawler

Pripravnik
22. avg 2007
196
0
16
Nazadnje sem po prehitevalnem vozil par minut za nekem pametnjakoviču v cliotu, ki je vozil 120km/h po prehitevalnem. Ko je bilo na voznem pasu res ogroooooooomno prostora, se ni hotel umaknit. Iz principa ga nisem šel prehitevat po desni, ampak sem lepo vžgal dolge in mu sledil. Po kaki minuti se je le naveličal in se spokal na vozni pas, potem pa nekaj blendal nazaj ves pameten.

Jaz vidim dve skrajnosti: določeni vozniki si prisvojijo prehitevalni pas na ta način, da stalno vozijo po njem in ovirajo druge, spet drugi pa smatrajo, da nihče ne sme na le-tega sploh zapeljat in blendajo vsemu kar leze in gre.

Tako se pač nikamor ne pride. Včasih me prime, če se mi ne mudi, da se postavim na voznega s 100/110km/h, pa naj se neotesanci pobijejo na prehitevalnem, če se hočejo. Kot bi gledal otročičke v vrtcu.
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
ja večina gre v extreme, zgornje ali spodnje ..... al pelajo prepočasi ali pa prehitro .... a je res tak težko neko sredino izbrat?
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Jah jst osebno bi že, pa mi folk ne omogoča tega na cest.. Al se naj peljem 100-110 po AC la pa +160
stupid-1.gif


Unih 130-150 pri nas težko dožviš da pelješ lepo umirjeno..



Tko pač peljem po AC 90% 130-150 in enostavno skos čakam, al da mi en z 110 uleti na levi pas oz zadaj en prepotentnež z 180+...
 
Nazadnje urejeno: