A kdo nabija tale špil?

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Evo... spet jst pršu težit z uprašanji
grin1.gif


En sosed me skos napada tukej gor (me je že 2x)... uzame mi relativno malo resoursov, tako da me to niti ne moti dost. Me pa zanima, kako je to mogoče, da ima pri 97 populacije že 50+ vojske (gorjačarje + še nekaj konjenice), jst pa pri 101 še nič vojske. A ima on tako malo razvito kmetijstvo, ali se število vojske ne šteje pri populaciji?

Mam pa plan, da še mal počakam in mu potem prascu podrem naselje, ko naberem dovolj vojske
evil.gif
 

alcyx

Fizikalc
19. jul 2007
2.091
0
36
Bizeljsko
Verjetno je takoj naredil barake.

Za tevtone vem da vojsko dobijo hitro tako da teh 50+ vojske niti ni problem. Problem je z konjenico.

Je pa možnost tudi da ima second acc in si pošilja surovine.
 

Silvio

Pripravnik
11. okt 2007
689
1
16
lol 2x te je napadel in to je veliko? 2x na dan je mogoče veliko...

če ma gorjačarje je tevton in mora ropat, ti pa če nisi še zdaleč ne rabiš vojske oz. pri tako majhni populaciji nimaš surovin za spodobno obrambo...

delaj špranje in se ne sekiraj za roparje... ne pozabi pa, da ti proti tevtonom skrijejo le 2/3 surovin...

Vojska ne šteje pri populaciji.
 
Nazadnje urejeno:

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Tud jst sm tevton (ne upraši, zakaj sem te zbral... sm kr nekaj kliknu)... zdej mam barake... če nardim postopoma vojsko mi jo bo verjetno ob napadu zjebal, tako da bom pol, ko bom imel velik resoursov, naredu veliko vojsko in ga napadu, pa da vidm kaj bo ratal.

Hvala za pomoč
grin1.gif
 

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Ja, kaj bo ratal, on bo tut mu takrat velik resursov, saj bo dokler ti čakaš, lepo napadal sosede in jih ropal. Malce bi si moral prebrati vsaj opise vseh treh narodov. Galci so bolj defenzivni, tevtoni napadalni, rimljani pa nekaj vmes.

No lahko pa upaš, da se bo vmes komu zameril in ga bo tisti zbombal, ti boš pa samo še zadal poslednji udarec.
smile-1.gif
 

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Če si tevton začni šopat vojsko pa ropej, drugače si obsojen na propad. Ko te ni za kompom malo zračunaj koliko časa te ne bo in pošlji vojsko ropat v kakšno neaktivno vas, ki je bolj stran od tebe.
 

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.211
192
63
Res skoda, da nisi galcev zbral kr si pac bolj defenziven. Kot tevton mors bit v zacetku full aktiven, da ostalim onemogocis razvoj z ropanjem in se sam hitro razvijes...
wink-1.gif


Sicer pravijo, da kasneje rimljan prehiti tevtona, ampak se ne strinjam - probal oba. Se vedno ima: smesno poceni vojsko, ki se full hitro dela, tak da ti zlo uspesno kolje obrambo in roparski bonus.



Kasneje ko je tevton full razvit, ga pa obicajno ni dobro jezit, kr zarad roparskega bonusa lahk pol baze odnese - sploh ko sparas za koloniste... >_<
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
mnja... zajebal tole igro s preveč čakanja
bonk.gif
Zdej me model napada non-stop in dejansko nimam resoursov, da bi karkoli naredu za obrambo. Kako se lahko moje naselje zradira, ker zdej se model na men pase 100 na uro...

Sem pa odprl na S3 novo naselje in začnem bolj "premišljeno" igro z rimljani...
 

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Se ne strinjam glih s teboj. Kdor zna igrat z rimljani bo v nadaljevanju sesu vsazga tevtona in galca. Res da imajo tevtoni cenej vojsko, samo k maš ti kar nekaj vasi in resourci niso problem sta čisto na istem. Problem je da folk ne zna igrat. Jest že od vedno igram galce in igram čisto defenzivo. In ko imaš enkrat veliko falang ti ne pridejo do živega kar tako. Če igraš neki na pol si propadel.
 

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.211
192
63
Tisto je blo samo moje mnenje, ki je komot napacno.
wink-1.gif




Ne bom z imeni, kr pac nekterim malo bolj posebnim ljudem v enem podforumu tu ni jasno, da se po netu ne opleta z imeni firm, kontaktnih oseb, itd. sploh ko ne gre za info splosnega znacaja. Kr net ni anonimen medij...

Zato: ce si bil v aliansi, v keri mislim, da si bil, se vas najboljsi galec ni najbolje odrezal proti mocnemu tevtonu. Lahko, da so vzadi se kaki drugi razlogi, ki jih zunanji opazovalci ne poznamo. Ne jemlji tega kot provokacijo ali podj...
smile-1.gif




Meni se zdi rebuild cas vojske full pomemben parameter. Pa se za agresivne igralce je pomoje najboljsa kombinacija tevton + rimljan (kr se dobro dopolnjujeta) proti npr. dvema galcema. Seveda isti skill vseh igralcev.



Je pa nekaj res, dober si lahko z bilokerim ljudstvom, ce znas izkoristit vse prednosti svojega in slabosti nasprotnega ljudstva.

Tevton je meni vsec rato, ko sem vido kak izi je sistematicno klat obrambo nekomu...
wink-1.gif




Lezi mi agresivna igra, kjer se mi zdijo galci malo manj primerni, ne pa slabi... Tak, da je pr meni tevton na 1., rimljan pa na 2. mestu.
smile-1.gif


Star slovenski pregovor pravi: rimljan je rank 1, ker so tevtoni zabusavali. Hec.
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.211
192
63
Naredi 5 - 7 spranj.
wink-1.gif

Si pa prehitro odnehal, na prvem racunu igraj dovolj dolgo, da bos vse finte pobral. Pol ti bo dost lazje v drugo, pa dosti bolj optimalen razvoj bos mel.
smile-1.gif
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.352
9.688
113
40
MB
fantje nova taktika za sence.


ni se treba borit proti njim, samo MH jih omeniš kr cheatajo bol ali manj vsi ..


Igralec baginana je blokiran zaradi kršitve pravil


evil.gif
 

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Izkušen igralec bo itak vzel tevtona in delal raztur v okolici. Samo problem je v tem, ker ponavadi rimljani in pa galci ne izkoristijo svojih prednosti. Rimljan je načeloma zelo težak za začet, sploh če si začetnik, te bodo hitro pojedli. Če bi rimljani in galci znal skriti svoje surovine, potem bi tevtoni zelo slabo napredovali. Če ma tevton okoli sebe izkušene rimljane in pa galce in ne bo imel se možnosti hitro razvit je obsojen na propad. Ker pa seveda v okolici vedno ljudje, ki ne igrajo redno oz. hitro obupajo se tvetoni razvijajo, ker imajo hitro vojsko.

Sicer mi zdele ni jasno za kater primer gre, ko je galec pušil ampak je sigurno razlog. Vsak sim city player, pa je lahko tudi defenzivni galec bo hitro pogrnil, ko se nekdo spravi na njega. Vedno je treba vlečt eno mejo med vojsko in populacijo. Kako ti pa to uspeva oz. imaš izkušnje pa čisto stvar vsake osebe. Jest tevtonov ne maram, ker se mi ne da skoz napadat in ne igram traviana 100%, tko kot nekateri drugi.
smile-1.gif
 

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.211
192
63
Tole pa je res ja, tevton zahteva najvec igralnega cajta...

No saj, ko ugotovis, da si pokoncni do 3eh zato, da nekomu (ki ti je napadel kolega v aliansi) pokoljes napadalno vojsko (ce je slucajno v bazi), pol ugotovis, da si pregloboko zabredel.
d055.gif
 
Nazadnje urejeno:

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Jest igram k sm za kompom, drugač ne. Briga me če me sesujejo, je itak sam špil.
smile-1.gif


Eni pa res nimajo življenja, grem raj ven na pivo.
 

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Gledam malo tale pravila igre in...

predpostavka: urna proizvodnja je 1000 1000 1000 1000

potem pravilo:
Citat:
§3.1 General
In any 24 hour period, regular lopsided transfers with a specific other player may only equal one hour of resource production, including marketplace transactions. One hour of resource production is the gross sum of all resource productions of all villages without subtracting the upkeep for troops.

The aforementioned amount of resources must be split in cases of multiple regular lopsided transfers with specific players. The size of the affected accounts does not matter.

Vprašanje:
Kaj to točno pomeni? Ali jaz lahko v enem dnevu pošljem 4000 surovin vsakemu igralcu v aliansi (teoretično desetim pošljem 10*4000 surovin) ali to pomeni, da v enem dnevu lahko vse skupaj pošljem 4000 surovin?

glede na nadrejeno pravilo:
Citat:
§3 Resource transfers
Every account has to be played to its own benefit and may not be used only to support another account.

Ali je to treba vzet dobesedno ali je odprto za interpretacijo? REcimo da jaz tistim 10im pošiljam surovine, zato da me ti branijo, če me kdo napade - to je potem v dobro mojega računa...

pa naj še sprobam novega smajlija:
pozdrav.gif