A kdo nabija tale špil?

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
42
A pri obrambi sodelujejo vsi vojački, ki so na zbirališču, ali lahko pač nekak rečeš, da mečevalci pa ne bodo v obrambi, ampak samo falange? Jih moraš nujno poslat na pot, če nočeš, da ti jih pokolejo..?
 

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.211
192
63
Meni je tole post meseca:
grin1.gif


http://si-forum.travian.com/viewtopic.php?t=649&start=30



Kere face.
wink-1.gif




Ce koga zanima, so na angleskem forumu res lepi graficni paketi, ampak mislim, da na slo engine-u ne delajo. Aja treba je malo dol poscrollat po postih:

http://forum.travian.com/showthread.php?t=68050&page=2

http://forum.travian.com/showthread.php?t=68050&page=9



Aja pa ce koga zanima kako je potem proti koncu serverja z wonderjem in z napadi natarjev, kar na s1 sele prihaja, tud lahko najde na tem forumu.
wink-1.gif




Pa se manijaki ^_^:

http://uk.youtube.com/watch?v=-u1DIym-GQo

http://uk.youtube.com/watch?v=kSsvePeTBlU&feature=related [recimo kaka kolicina vojske brani wonder
bonk.gif
, -4 milijone zita / uro]
 
Nazadnje urejeno:

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Un filmček je iz speed serverja, ki je 3x hitrejši. Zato je tolk vojske notri. Iz takrat, ko je ta filmček sem jaz začel igrat travian in smo branil en WW in ga filal z žitom. Skor bi nam ratal, sam naša allianca je bla bolj mejhna in smo pomagal eni večji.



Osebno navadnih serverjev ne bom več igral, ker je preveč dolgočasno in bom za foro samo še speed igral.
 
Nazadnje urejeno:

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.211
192
63
To sem predvideval ja. Sam 450.000 druidov, ves kaj je to resursov. Pa 2 mil. praetov.
d055.gif




Sam speed ma pa eno pomanjkljivost, da mors bit res skor 24/7 online. Kr vse gre hitro, navaden se gre tak usput igrat. S tem, da je kolega probal nl, pa je finta, da so razlike v hitrosti enot v helpu, imp ima npr 14, strela 36 itd. Hecno, sn mislo, da je to standard. Le pisma bralcev
grin1.gif
(sporocila) je tezko bral. Ha, kaj te oni hoce ? Nizozemscina - pac translator.

Je pa mel gorjacarje ze po par urah igranja - speed je lahko tak malo za hec cez podaljsan vikend, ce je cloveku dugcajt.



Je pa res, ce hoces docakat wonder se v tem stoletju, pol speed.

Ej, kaj natarje "sprozi" admin ali se sami pojavijo po dolocenem cajtu ? Ce se sami, bo smesno, ce se bojo pojavli sredi vojne...
grin1.gif


Najprej katasi od x in se y alianse, pol pa se miljon natarjev - alo pa kaj sem spiderman al kaj ?
grin1.gif
Napadi natarjev niso lih piknik, kolk sem gledal reporte - saj najbrz se stopnjujejo z lvl-om wonderja...
 
Nazadnje urejeno:

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Po ta novem lahko zaslužiš tudi zlato...



Presneti Amwayevci...



Citat:
Če privabite nove igralce v Travian, si stem prislužite zlatnike - in z le-tem lahko kupite Plus račun ali Plus prednosti.



Nove igralce lahko privabite s povabilom preko e-maila ali pa jim rečete naj kliknejo na vašo REF povezavo.

Osebna REF Povezava:

http://www.travian.si/?uc=si2_6135



Ali direktno z e-mailom:

» Povabi z e-mailom

Takoj ko igralec, ki ste ga povabili doseže populacijo 75, boste dobili 20 zlata.
 
Nazadnje urejeno:

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.211
192
63
Jah lej, pac tale spil je zahteval dolocen trud in pac razvijalci zelijo nekaj od tega imet. 10€ = 250 golda, kar imas dovolj za min. 2 mesca, to pa sta 2 pizzi. Meni se je pac zdelo fer, da nekdo za svoj trud dobi vsaj neko majhno donacijo.
smile-1.gif




Je pa fajn, da imas se vedno izbiro, da ga ni nujno kupit, pac pol gre malo pocasneje razvoj, ampak ni sile. Te izbire pr WOW recimo ni. (ce ne stejemo privatnih streznikov)
wink-1.gif




Saj, ce beres na forumu, imajo mislim, da na angleskem serverju neke evente, ko lahko za nagrado dobis gold. Ampak se ne spomnim kak event tocno - al je kako tekmovanje tolko pop v dolocenem casu, nimam pojma...
 
Nazadnje urejeno:

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Ne ne, mene to ne moti, da maš možnost dokupit gold. Tut to me ne moti, da si ga lahko "prislužiš". Samo malce mi gre na živce vsa ta sektaško-emvejska oblika nagrajevanja - "pripelji še več prijateljev in boš nagrajen"...
Ampak kaj češ, to je pač najboljši način da povečaš število strank...

250 golda = 2 meseca... to je pa čist odvisno kako ga porabljaš, se ga da tut velik hitreje znebit
wink-1.gif


V sedmih dneh:
5+5+5+5= 20 (za 25% bonusa za vse surovine)
15 (za plus račun)

Še najbolj pa pobere, če pogosto plačuješ za hitro končanje gradnje.
 

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.211
192
63
Potem se bom pa pa popravil na: priblizno 2 mesca.
wink-1.gif


Produk. bonusi in plus racun za 2 mesca (8 tednov, ce smo natancni) je 280g.



Plus racun sem uporabljal izkljucno, ko nardis novo vas - vrsta za gradnjo ti ne pomaga dost, ko se nekaj dela 5 ur in stane full surovin. Pride pa hudo prav, ko mas ogromno surovin in delas poceni stvari, ki se hitr zidajo, torej, ko zidas novo vas.



Eni plusa sploh ne uporabljajo, ceprav za rimljana je res super, kr lahko das v vrsto 3 stvari in ce dost ropas je zakon.



Hitro gradnjo sem pa uporabljal obcasno ob napadih (1 teden plusa je 7 x dokoncaj gradbeni ukaz v vasi), da ne siftas surovine sem in tja, pa seveda vcasih NPC trgovanje - ko naropas ogromno ene surovine, pa se ti ne da cakat na ponudbe v trznici.
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Ja, npc trgovina je fajn, ko bi kaj rad nadgradil, pa imaš "napačne" surovine preveč, ta prave pa premalo...
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
eno noob uprašanje (pa se mi ne da celga helpa brat)... A je možno da več stvari na hmal delam? Če se da... kaj morm zgradit
grin1.gif

K mi je za popizdit nadležno, da morem čakat za usako pizdarijo da jo do konca nardi... jst bi recimo naklofal kaj bi rad, pa bi lepo laufal medtem k me ni zad za kompom.
 

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Ja to je bilo moje prvo vprašanje, ko sem začel igrat.

In odgovor je NE. Na začetku se mi je to zdelo brezveze. Zdaj pa vidim da drugače ne gre. Če bi lahko na začetku določil kaj vse naj se ti zgradi, bi vsi napredovali identično in bi igra izgubila smisel.
Tako pa je čar ravno v tem, da moraš biti pogosto zraven. NE nujno za dolgo časa ampak le toliko, da kaj postoriš in je mir za kako urco ali dve...
 

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.211
192
63
To kar mislis je prepovedano. Skripte namrec.
V vrsto za gradnjo lahko das 2 stvari, ce si rimljan pa 3 - plus racun.

Pa se ena opomba: ta igra povzroca odvisnost, da ne bo kdo reko, da nismo povedali.
wink-1.gif
 

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.211
192
63
Lahko. Prilepi sliko nekam in mi daj na PM link.
Pa ti bom vpisal primer s stevilkami, kako razdelis surovine. Brez primera je malo hecno ralozit.
 

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.211
192
63
Tisto tabelco, ko izberes NPC trgovanje se ti izrise taka tabelca s surovinami - ko ima 4 okencka.
smile-1.gif


Edit: ni treba, ti bom na PM poslal en primer kako zgleda. Prvic sem tud jaz gruntal, heh...
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Evo primer še za ostale, da ne bosta samo vidva vedela...
grin1.gif
Oziroma razlaga, kako jaz to uporabljam.

Recimo, da bi rad nadgradil glinokop z 9. na 10. stopnjo.

Zahteve po surovinah za to so:
8080---4040---8080---5050

Ti pa imaš recimo:
12000---4000---6000---4000

Zdaj, če se ti da čakat (beri: si čakanje lahko privoščiš), pač počakaš da se ti nabere surovin. Gledano skupaj, pa sicer že imaš dovolj surovin, le v napačnih razmerjih. No NPC trgovina ti ta razmerja poljubno popravi za ceno 3 goldov.

To dosežeš tako da v tiste štiri kvadratke vneseš pač tako razmerje, kot ga potrebuješ. Torej v našem primeru:
8080---4040---8080---5050

Tako ti nekaj surovin ostane še nerazporejenih. S klikom na spodni link se ti te surovine enakomerno porazdelijo v vse štiri okenčke. Še en klik pa potrdi transakcijo. Ti si lažji za 3 golde, lahko pa takoj začneš graditi na 10. stopnjo.
Za 2 dodatna golda pa si že instant na 10 stopnji. Simple ko pasulj ane?
Tudi, če imaš nekoliko surovin premalo si s trgovino lahko pomagaš. Pač spet napišeš vrednosti v tiste okenčke tako kot rabiš, vendar si zdaj nekoliko v minusu. S prvim klikom na spodnji link se ti ta minus zgliha tako, da ti od vsake željene vrednosti malce vzame. Potrdiš in to je to.
Na ta način optimiziraš čakalno dobo za pričetek gradnje. Ker bodo tako vse surovine približno ob istem času izpolnile zahtevane vrednosti.
 

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
In da ne trošiš golda, menjaš surovine na tržnici s kakšnim bližnjim sosedom, ki ponuja tvoje željene surovine.
 

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.211
192
63
Edina stvar, ki plus racunu manjka, pa je SMS alerter za napade: da bi dobil nick in cas do napada na SMS.
smile-1.gif

Sanje.
wink-1.gif