4 GB SD kartica

KYPCK

Pripravnik
30. okt 2007
110
0
16
Ljubljana ter center dolenjske
misliš doživljensko garancijo?
ne-ne-1.gif
Samo a si prebral drobni tisk? kaj spodi piše, da je doživlenjska garancija 10let. To je s5 en nateg od prodajalcev,. Sm če premislš bo ta kartica čez deset let bo tko kt učas ena disketa.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.881
5.160
113
itak majo določeno število ciklov samo kartice in itak nemoreš neomejeno je uporabljat.
 

grega29

Pripravnik
7. okt 2007
62
0
6
Citat:
Uporabnik sandiv pravi:
Kot dolgoletni uporabnik Transcend SD kartic (kupil sem jih vsaj že pet), bi priporočal naslednjo kartico
http://www.comshop.si/Article.asp?articleid=44912, ki je od prej omenjene zelo hitra- 150x hitrost, stane nekaj več in v mojem FS Pocket Looxu N560, ki tudi nima podpore za SDHC kartice deluje odlično že pol leta.
Večjih datotek na kartico seveda ne nalagam preko sinhronizacije ampak s čitalcem kartic. Tega sem moral kupiti novega, ker stari ni podpiral tako velikih kartic. Tudi čitalec je Transcendov, deluje OK, pa še lep je.

Sam imam identično kartico v dlančniku. Deluje odlično.
Prej sem prisegal na SanDisk, ampak sta mi že dve miniSD crknili v N80.
Transcendova mi pa do sedaj še ni nobena.
Sta pa SanDisk in Transcend nekako povezani firmi, sam noben noče o tem govorit ali pa ne ve.
 

lipan

Pripravnik
4. sep 2007
200
0
16
Kupil sem sd kartico Transcend 4G sd150x a mi v card riderju deluje počasneje kot navadna 4G sd.
A bi jo moral na začetko formatirat računalnik mi ponudi format in pa format fat32 katerega naj bi uporabil če je potreben format?Uporabljam jo na dlančniku Looxu N560 .
 

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
Citat:
Uporabnik lipan pravi:
Kupil sem sd kartico Transcend 4G sd150x a mi v card riderju deluje počasneje kot navadna 4G sd.
A bi jo moral na začetko formatirat računalnik mi ponudi format in pa format fat32 katerega naj bi uporabil če je potreben format?Uporabljam jo na dlančniku Looxu N560 .

Enako kartico (novo) sem v card readerju formatiral s FAT32 pa mi je LooxN560 ni prepoznal. Po nasvetu s tega foruma sem jo ponovno formatiral s FAT in jo je dlančnik takoj prepoznal. Za vsak slučaj sem jo na dalnčniku formatiral še enkrat (trajalo cca 10 do 15 min.!). Kar se tiče hitrost deluje v card readerju nekje med USB1.1 in USB2.0.
 

Alko_man

gps navigator
26. avg 2007
972
1
18
namesti si Resco File Explorer (must be aplikacija... hehe), pa imaš tam Format SD...
 

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
Citat:
Uporabnik lipan pravi:
Ok hvala za nasvet,kam pa germ v dlančniku za format?

Si me presenetil!
Sem mislil, da je to dlančniku lastna možnost, pa se ugotovil, da mi je možnost formatiranja prinesel SPB Pocket Plus!
 

kinte

Zelenc'
25. dec 2007
29
0
1
Imam SD kartico 4GB .Večkrat mi ne pusti kopirati datoteke z računalnika na kartico niti preko čitalnika kartic niti prek dlančnika(datoteke ni mogoče kopirati :naprava se ne odziva ali je povezava z njo prekinjena ) .Na kartici mi naredi nekaj map ali datotek z imeni v obliki heroglifov.Kartico sem formatiral z SD formatter V2.0.0.2.Na dlančniku uporabljam Pocket mehanik kjer je več opcij formatiranja-
FAT 32
1sector,512B
2 sector ,1K
4 sector,2K
8 sector, 4K
16 sector,8K
32 sector ,16K
64sector,32K
128 sector,64K
Katero opcijo naj bi izbral?
 
Nazadnje urejeno:

kinte

Zelenc'
25. dec 2007
29
0
1
Formatiral sem jo še enkrat z SDformatter.Nekako sem prišel do zaključka ,da imam težave samo takrat kadar imam nameščen že garminov program in poskusim kopirati tomtom na kartico.Sedaj sem obrnil vrstni red in sem namestil na novo tomtom-a sedaj imam probleme z namestitvijo garmina na dlančnik.Je sploh možno imeti dva ali več navigacijskih programov na dlančniku?
confused-1.gif
 

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
Na enaki kartici v FS Loox-u N560 imam Garmina (prej Que via GPSGate, sedaj XT) in TT6. Garmin je v mapi Garmin, TT datoteke pa direktno na root-u kartice, TT mape pa v podmapah z imenom podrčja (Westren Europa, Eastern Europa (kot se je pač samo inštaliralo). Sem večkrat enako nameščal (najprej enega prvo, potem drugega prvo) in je vedno normalno delovalo.
Na enem HP 4700 sem videl, da je TT6 v mapi in je tudi delal.
Kaj konkretnega nisem pomagal vidiš pa, da tako kot delaš mora tudi "greti".
LP; Jodlar
 

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
Citat:
Uporabnik kinte pravi:
Katero verzijo tom tom-a imaš?

Na strani proizvajalca je komplet označen kot : TomTom NAVIGATOR 6 - Software & Maps of Western Europe on DVD
SW = 6.032.8351
 
Nazadnje urejeno:

Ryanair

Zelenc'
23. sep 2007
23
0
1
Jaz sem zelo zadovoljen s takeMS kartico 4GB HyperSpeed 133x.
Pri PCHand.si jo dobiš zelo poceni, trenutna cena je okoli 18,5 €, na gotovino še 3% popusta. Garancija je 5 let.
Do takrat bo že itak premajhna
grin1.gif
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.559
688
113
Če vam jih naprava podpira se bolj splača vzeti SDHC kartice
wink-1.gif

Cena je ista, a so načeloma hitrejše (class 6)
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Mene pa zanima če se komu sanja zakaj mi Cardreaderji na laptopih ter nekateri integrirani raderji v PCjih nočejo brat moje 4GB SD kartice? Na PCju reader mi takoj vrže da kartica ni formatirana, ko pa jo formatiram pa mi jo sformatira samo na okoli 900MB? Prenosni USB reader od prijatla jo takoj in brez težav prebere, dlančnik tudi! Drugače pa dela kartica odlično.. Je pa neka kikiriki firma... A je možno da imajo readerji omejitve glede GB? hvala

Lp
 

Podobne teme