318i

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
kje vidiš ti acc? in ostalo?

tempomat z zavorno funkcijo pač ni acc

A to bi blo to?

Driving Assistant
963 €

Varnostni paket Driving Assistant vključuje sisteme s kamero, kot so opozorilo pred čelnim trkom s funkcijo zaviranja, Speed Limit Assist, vključno s Speed Limit Info s prikazom prepovedi prehitevanja s predogledom, in opozorilo za zapustitev voznega pasu. Dodatno oprema z radarskimi senzorji vključuje opozorilo pred prečnim prometom zadaj, opozorilo pred menjavo voznega pasu in opozorilo za preprečitev trka v zadek.

Pri hitrostih nad 70 km/h opozorilo za zapustitev voznega pasu prepoznava oznake voznega pasu in pritegne vašo pozornost k nenamerni zapustitvi voznega pasu s pomočjo rahlega vibriranja volana. Če so vozila v mrtvem kotu voznika, opozorilo za zapustitev voznega pasu opozori voznika z rahlim vibriranjem volana in utripajočim opozorilnim simbolom v zunanjem ogledalu.

Opozorilo pred prečnim prometom zadaj olajša zapuščanje parkirnega mesta. Medtem ko opozorilo pred čelnim trkom s funkcijo zaviranja prepoznava vozila, se opozorilo o zaznanem pešcu odziva na pešce. Istočasno se zavore nastavijo za hitrejše odzivanje. Če preti trk, sistem aktivira zaviranje na vso moč. V mraku in megli lahko pride do omejitve delovanja sistema. V nevarnih situacijah opozorilo za preprečitev trka v zadek aktivira varnostne utripalke, ki utripajo z dvojno hitrostjo. Ročni omejevalnik hitrosti služi konfiguriranju največje hitrosti na individualni osnovi. Po želji in potrditvi voznika asistent Speed Limit prilagodi največjo hitrost aktualni omejitvi hitrosti, ki jo določijo informacije Speed Limit s prikazom prepovedi prehitevanja s predogledom.

Ali to?

Driving Assistant Professional
2.130 €

Driving Assistant Professional omogoča optimalno udobje in varnost pri vožnji v monotonih ali zapletenih prometnih razmerah. Poleg funkcij sistema Driving Assistant vključuje številne druge funkcije, da bodo vaša potovanja še varnejša in bolj prijetna.

Aktivni asistent za uravnavanje hitrosti s funkcijo Stop&Go, vključno z opozorilom pred čelnim trkom s posredovanjem v zaviranje, vzdržuje želeno hitrost do omejitve 210 km/h in nastavljeno razdaljo do spredaj vozečega vozila. Po želji Speed Limit Assist samodejno prevzame dejansko hitrost vožnje, ki jo opredeli Speed Limit Info s prikazom prepovedi prehitevanja in vnaprejšnjim opozorilom. Do hitrosti 210 km/h pa je na voljo tudi asistent za krmiljenje in ohranjanje vozila na voznem pasu. Ta funkcija vam z aktivnimi posegi v krmiljenje pomaga pri varni vožnji vozila na svojem voznem pasu.

Asistent pri ohranjanju voznega pasu z zaščito pred bočnim trkom vam pomaga pri preprečevanju trkov s tem, da prepreči menjavo pasov ali nenamerno zapuščanje voznega pasa v gostem prometu, oziroma s preprečevanjem grozečega bočnega trka z drugimi udeleženci v prometu s posegi v krmiljenje. Če je potrebno, se opozorilo pred čelnim trkom s funkcijo zaviranja odzove z opozorili naraščajoče intenzivnosti in rahlim zaviranjem. V primeru nujne medicinske pomoči lahko asistent za zaustavitev v sili za kratek čas prevzame krmiljenje vozila in ga zavira do mirovanja.

Zahvaljujoč funkciji Assisted View se lahko delovanje posameznih sistemov za pomoč vozniku Assistant Professional prikaže kot 3D-vizualizacija okolja v realnem času na instrumentni plošči.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Tole tadrugo je.

Sej je fajn tale trojkica sam jaz sem vsakič ko sem si napacal skupaj takšno kot bi imel pristal nekje pri 60 jurjih, kar je pa preveč.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Tole tadrugo je.

Sej je fajn tale trojkica sam jaz sem vsakič ko sem si napacal skupaj takšno kot bi imel pristal nekje pri 60 jurjih, kar je pa preveč.

ja sej... men je zdej ratal nekaj naklikat, samo po mojem sem še pol stvari pozabil, pa sem že pri 46 jurjih

če se komu ljubi pogledat in komentirat...

 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
kje vidiš ti acc? in ostalo?

tempomat z zavorno funkcijo pač ni acc
OK, grem od konca ... pod "ostalo" je pač ostalo, AC, pa vsa ostala navlaka (nič posebnega), res pa sem se zmotil pri ACC, sem mislil, da je tempomat z zavorno funkcijo ACC ... se opravičujem, sicer pa nisem nobenega zavedel s tem, ker ste tu še drugi in popravite zmoto :cheer:
v tem primeru mojo, ... se ekskuzavam še 1 x

EDIT: v bistvu sem mislil, da je ACC tole -->
  • Asistent za uravnavanje hitrosti z zavorno funkcijo
sej je enako kot zgoraj, sam lepše se sliši ;) je pa to res tempomat s funkcijo zaviranja ...

EDIT2: sam še zmeraj mi je hud tale BMW ... za to ceno ziher
 
Nazadnje urejeno:

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
827
269
63
Nimaš kj, 3er je še vedno benchmark v tem razredu, čeprav bojo zdej vagovci v jok skočl.

naklikaj si opremo k jo rabiš in je to to :) Ko se ti izteće garancija, nardiš še remap na 260 konjev in je to voz, kot se spodobi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: model1a

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
navigacija... bi bla tole?

BMW Live Cockpit Plus
1.284 €

BMW Live Cockpit Plus, vključno z navigacijsko funkcijo s 5,1-palčno instrumentno ploščo in 8,8-palčnim nadzornim prikazovalnikom z zaslonom na dotik visoke ločljivosti vam ponuja vse informacije, pomembne za vožnjo, neposredno v vidnem polju. Za intuitivno upravljanje operacijskega sistema BMW 7 lahko izbirate med naravno interakcijo z BMW Intelligent Personal Assistant, preizkušenim upravljalnikom iDrive Touch, upravljalnimi elementi na volanu ali upravljanjem na dotik na nadzornem prikazovalniku. S pomočjo glasovnega upravljanja se lahko izbirajo tudi številne funkcije vgrajene navigacije in multimedijskega sistema. Multimedijski sistem razširja standardni priključek USB tipa C v prednjem sredinskem naslonu za roke z možnostjo prenosa podatkov (npr. multimedijski predvajalnik), kot tudi vmesnikom Bluetooth/Wi-Fi.

Lahko pa izkoristite tudi prednosti naše obsežne palete digitalnih storitev.

Sistem za klic v sili se samodejno odzove v primeru nesreče ter vam in vašim potnikom hitro priskrbi pomoč. Vaše zemljevide redno posodabljamo. Z Remote Software Upgrade lahko stalno posodabljate programsko opremo svojega vozila in si enostavno zagotovite nove funkcije ali funkcionalne izboljšave po zraku (over the air).

Z našimi paketi Connected boste popolnoma povezani. / Concierge Service je vaš osebni asistent 24 ur na dan, da vam svetuje in pomaga. Real Time Traffic Information (RTTI) vedno najde najhitrejšo in najboljšo pot do cilja. Poleg tega pa lahko z integracijo pametnih telefonov varno dostopate do svojih aplikacij za pametni telefon iPhone ali Android v vozilu.

na, smo že pr 48
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.321
113
Fonzl - daj še HUD naklikaj, če že iščeš neko idealo z manj kompromisa :D
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
zdej če primerjam to z mazdo 3 za 28.840€...

kaj bistvenega sem zgrešil?

POVEZLJIVOST IN INFOTAINMENT
  • MZD-Connect, 8.8 palčni zaslon in HMI upravljalnik
  • Radio AM/FM/DAB, 8 zvočnikov
  • Bluetooth, USB, AUX
  • Navigacijski sistem
NOTRANJOST
  • Notranje vzvratno ogledalo brez okvirja s samodejnim zasenčenjem
  • Naslon za roke spredaj
  • Blokada zagona motorja
  • Samodejna dvopodročna klimatska naprava
  • Head up zaslon - projekcijski
  • Adaptivni tempomat
  • Usnjena glava prestavne ročice
  • Električni pomik stekel spredaj/zadaj
  • Ogrevan volan s krmiljenjem Audio in Bluetooth naprav, obvolanski prestavni ročici za AT
  • 8,8-pačni zaslon in HMI upravljalnik
  • Kromirani dodatki v nostranjosti
  • Digitalni merilniki
  • Gumb za zagon/izklop motorja
VARNOST
  • Prepoznavanje prometnih znakov (TSR)
  • Elektronska parkirna zavora + funkcija Auto Hold
  • Pomoč pri speljevanju pri strmini (HHA)
  • Samodejno zaklepanje vrat
  • Adaptivni tempomat s funkcijo Stop&Go
  • Nadzor mrtvih kotov (BSM) z opozarjanjem na promet za vozilom (RCTA)
  • Pomoč pri zaviranju (SBS)
  • Protivlomni alarm
  • Sistem za klic v sili E-Call
  • Pomoč za uravnavanje hitrosti (ISA)
  • Pomoč pri ohranjanju voznega pasu (LKA)
  • Nadzor voznikove zbranosti (DAA)
  • Dvojni sprednji in stranski varnostni blazini za voznika in sovoznika, sprednje in zadnje varnostne zavese za zaščito glave in ramen, kolenska varnostna blazina za voznika
  • Vzvratna kamera
  • Tipalo za svetlobo / dež
  • Preprečevanje naleta (SCBS) z zaznavanjem pešcev (AEB)
  • Sistem za nadzor tlaka v pnevmatikah
ZUNANJOST
  • G-Vectoring Control Plus (GVC+)
  • Odmrzovanje brisalcev
  • Parkirna tipala spredaj in zadaj
  • Vzvratna kamera
  • LED-Matrix adaptivni žarometi (ALH) s sistemom za pranje, LED smerniki, LED dnevne luči, LED zadnje luči
  • Zunanja vzvratna ogledala: samodejno zložljiva in ogrevana z vgrajenimi smerniki, v barvi karoserije
  • Notranje vzvratno ogledalo s samodejnim zasenčenjem
  • Smart Key
  • Sijajna ploskev trikotnega dela stebrička B/C
  • Obvolanski prestavni ročici - samo AT
  • Zadnja meglenka
  • Šobe za pranje stekla vgrajene v brisalce
  • Zatemnjena stekla zadaj
  • Voznikovo vzvratno ogledalo s samodejnim zasenčenjem
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
827
269
63
zdej če primerjam to z mazdo 3 za 28.840€...

kaj bistvenega sem zgrešil?

POVEZLJIVOST IN INFOTAINMENT
  • MZD-Connect, 8.8 palčni zaslon in HMI upravljalnik
  • Radio AM/FM/DAB, 8 zvočnikov
  • Bluetooth, USB, AUX
  • Navigacijski sistem
NOTRANJOST
  • Notranje vzvratno ogledalo brez okvirja s samodejnim zasenčenjem
  • Naslon za roke spredaj
  • Blokada zagona motorja
  • Samodejna dvopodročna klimatska naprava
  • Head up zaslon - projekcijski
  • Adaptivni tempomat
  • Usnjena glava prestavne ročice
  • Električni pomik stekel spredaj/zadaj
  • Ogrevan volan s krmiljenjem Audio in Bluetooth naprav, obvolanski prestavni ročici za AT
  • 8,8-pačni zaslon in HMI upravljalnik
  • Kromirani dodatki v nostranjosti
  • Digitalni merilniki
  • Gumb za zagon/izklop motorja
VARNOST
  • Prepoznavanje prometnih znakov (TSR)
  • Elektronska parkirna zavora + funkcija Auto Hold
  • Pomoč pri speljevanju pri strmini (HHA)
  • Samodejno zaklepanje vrat
  • Adaptivni tempomat s funkcijo Stop&Go
  • Nadzor mrtvih kotov (BSM) z opozarjanjem na promet za vozilom (RCTA)
  • Pomoč pri zaviranju (SBS)
  • Protivlomni alarm
  • Sistem za klic v sili E-Call
  • Pomoč za uravnavanje hitrosti (ISA)
  • Pomoč pri ohranjanju voznega pasu (LKA)
  • Nadzor voznikove zbranosti (DAA)
  • Dvojni sprednji in stranski varnostni blazini za voznika in sovoznika, sprednje in zadnje varnostne zavese za zaščito glave in ramen, kolenska varnostna blazina za voznika
  • Vzvratna kamera
  • Tipalo za svetlobo / dež
  • Preprečevanje naleta (SCBS) z zaznavanjem pešcev (AEB)
  • Sistem za nadzor tlaka v pnevmatikah
ZUNANJOST
  • G-Vectoring Control Plus (GVC+)
  • Odmrzovanje brisalcev
  • Parkirna tipala spredaj in zadaj
  • Vzvratna kamera
  • LED-Matrix adaptivni žarometi (ALH) s sistemom za pranje, LED smerniki, LED dnevne luči, LED zadnje luči
  • Zunanja vzvratna ogledala: samodejno zložljiva in ogrevana z vgrajenimi smerniki, v barvi karoserije
  • Notranje vzvratno ogledalo s samodejnim zasenčenjem
  • Smart Key
  • Sijajna ploskev trikotnega dela stebrička B/C
  • Obvolanski prestavni ročici - samo AT
  • Zadnja meglenka
  • Šobe za pranje stekla vgrajene v brisalce
  • Zatemnjena stekla zadaj
  • Voznikovo vzvratno ogledalo s samodejnim zasenčenjem
mazda3 pa bmw3 tezk glih medsabo primerjas .)
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Nisem neki poznavalec mazd ampak a ni mazda 6 razred bmw3, audi a4. Mazda 3 pa je razred golfa?

to je vse res, ampak mazda 6 mi ne gre v garažo, bmw 3 bi pa šel

dejansko je bemfl trojka deset centimetrov daljši in tri centimetre širši od mazde 3

in 16 cm krajši in dva centimetra ožji od mazde 6

skratka po dimenzijah tm nekje vmes
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Mazdi manjka en T motor, pelje pa se nova M3 odlično, poltogi zadnji premi navkljub.

Kaj pa tesla 3, če smo že pri trojkah? :)
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Guinness