100 % garancija glavnice

smetka

Pripravnik
24. jul 2007
332
2
18
Kaj menite o takšnem plemenitenjem denarja, ki ga trenutno ponuja SKB. Sigurno še kaka druga banka.

Prednost vidim v zagaranturani glavnici!

lp
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Kot del porfetlja cist vsecno. Prednost ki jo vidis je ( po mojem misljenju ) bolj kot ne marketinska poteza, ker v desetih letih dejansko ob dobrem gospodarju in razprseni nalozbi naj NEBI bil minus. Ce pa ze - pa imas to varovalko.
 

Sefan

Pripravnik
22. jul 2007
249
0
16
40
SG
...ZM; poleg glavnice garantiran tudi že dosežen donos,..
 
Nazadnje urejeno:

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Vsaka garancija tudi nekaj stane.
Še posebej pri naložbah, kjer je garantiran tudi že doseženi donos, ti lahko takšna garancija ogromno požre!!!
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
OK. Govorim na pamet, ampak če bi trg rasel s 15 odstotki, bi tvoj indeks ob vsakoletnem fiksiranju donosa rasel s tremi odstotki. Dovolj za "ogromno"?
 

elo

Dr. Rodilnik
4. sep 2007
1.630
4
38
malo tukaj malo tam
morali bi ti garantirati vsaj še nek donos, recimo vsaj 10% letno.

če danes za 100 enot glavnice dobiš nekaj, boš za isto glavnico čez 10 let dobil samo polovico tega...
torej imaš kljub garantirani glavnici pol slabšo kupno moč.
kar je slabo.
marketinški trik banke!

se ti bolj splača kupiti naložbeno zlato, kjer boš za isto vloženo glavnico vedno imela vsaj enako če ne večjo kupno moč.

l.p.
 

elo

Dr. Rodilnik
4. sep 2007
1.630
4
38
malo tukaj malo tam
da.
povsem primerljivo vzporednico kar se logike tiče lahko potegnemo tudi z nepremičninami.

kar pa se denarja kot takega tiče vsi vemo koliko je pred 10 leti pomenilo 500DEM in koliko danes pomeni 250EUR.
za isto glavnico si pred 10 leti dobil x litrov piva, danes jih dobiš pol manj... investicijsko gledano dokaj slabo, a ne?
pa glede na tvoj naziv pod vzdevkom sklepam da to itak veš!

l.p.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.055
1.462
113
39
lej, saj nimam nič proti zlatu, samo ravno tako kot nepremičninam mu lahko cena pade...zlato se mi zdi predvsem eno tako igračkanje z kovino, ki sicer ima zavidljive kemične lastnosti in je obstojna...zraven tega da je uporabna za visenje okol vratu določenim izbrancem, omejeno uporabo v tehniki pa bolj ko ne leži po kakih trezorjih...(druga pesem je bila ob zlatem standardu)
Ravno tako bi se lahko sli posel z recimo rabljenimi kozarci od kompota...

Osebno so mi dosti bolj zanimive kovine oz. rude ki jih industrija masovno potrebuje...(osebno) vidim dosti več logike v tem...kar pa zdaleč ne pomeni da se z zlatom ne da sluzit!...oz. priznam da se bo vedno dalo, ker pač tolko ljudi sodeluje v tej igri...


en lep nalozben podrav
wink-1.gif
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Super!
Dej, ko si že glih v zagonu, razloži to na primeru, ko leta 1989 kupiš zlato in leta 1999 ovrednotiš to premoženje.


Za Mateja pa: Deutsche Bank, ABN Amro
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Citat:
Uporabnik elo pravi:
upsa, sem mislil da se pogovarjamo o sedanjosti in sedanjih naložbah...

nisem vedel da je tu govora o preteklih naložbah.

Aha,
potem pa oprosti, da sem narobe interpretiral tele tvoje besede o "sedanjosti"

Citat:
kar pa se denarja kot takega tiče vsi vemo koliko je pred 10 leti pomenilo 500DEM in koliko danes pomeni 250EUR.
za isto glavnico si pred 10 leti dobil x litrov piva, danes jih dobiš pol manj...