Zwift

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.688
134
63
Živjo,

menda bom nabavil trenažer, da bom ostal v formi do naslednje sezone.
Kaj potrebujem, da bom lahko vozil Zwift proge?
Gledal sem Elite Tuo trenažer
Bi to delovalo?
Rabim še kaj drugega, razen članarine za Zwift?

lp
 
  • Všeč mi je
Reactions: PHOBiA

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Nic drugega ne potrebujes. Jaz sem prav tako narocil trenazer in ga dobim v naslednjem tednu.

Edino na kar moras biti pozoren je, da najbrz ne bos mogel imeti 100% nastavljeno tezavnost/"resnicnost". To pomeni, da bodo klanci privzeto imeli 50% nizji % dviganja. Wheel-on trenazerji zacenjajo slippati nad ~7%. Ce te zanima vEveresting, ga s tem trenazerjem najbrz ne mores izvajati.

Ce ti je to pomembno, potem rabis wheel-off trenazer.
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.688
134
63
Ni, da bi hotel Everestat, ampak 7% je res nekoliko malo.
Ze 10% kolikor je uradni podatek tega wheel-on trenazerja je mejni. Mi je pa Elite Tuo vsec, ker je kompakten pa se nek normalen denar je. Dodatno je zanimiv se Elite Sterzo za zavijanje. Verjetno Sterzo paše samo na Elite trenažerje?
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Dela z vsemi, razen specificnih dodatkov.


Mocno priporocam, da pogledas dcrainmaker review izbranega trenazerja preden se odlocis.
 
Nazadnje urejeno:

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Moras vedeti, da gradient v vecini primerov pomeni koliko moras prestavljati, od tod "realizem". Vsaj jaz sem tako razumel. Menda je praksa na Zwift dirkah nastaviti realizem na nic , ali minimum, da se ne rabis ukvarjati s prestavami in tako izgubljas minimalno casa.
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.688
134
63
Kaj to pomeni, da se goljufa? To bi bilo res brezveze.
Ampak pri nas so povprešni klanci 7,8,9%, trenutni pa lahko tudi prek 20%. Zato mora trenažer zdržati vsaj 10%. Vem pa, da so za trenažerje posebne gume.
Ja, če vstaneš in zahodiš, verjetno amrsikater trenžer z wheel-on zdrsne.
Ok, razmišljam o takih brez kolesa.
Ali Zwift upošteva zavetrje?

lp
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Ja, goljufa se tudi precej, vsaj tako berem. Najlažje je enostavno vpisati nižjo težo od resnične, pa imaš več w/kg. S tem da se goljufa na različne načine, tudi tako, da se pošlje več wattov. Ampak se s tem ne smeš obremenjevati, sicer ne boš sodeloval :D "Goljufa" pa se tudi tako, da imajo uporabniki pač različne in različno natančne naprave. Če trenažer ali power-meter ni kalibriran in pošlje več wattov, je to pač to...

Glede klancev kot sem rekel, če boš imel default nastavitve bo 10% klanec v Zwift na trenažer poslal le 5%. Če pa nastavitev spremeniš, boš pa verjetno že imel slip. Posebne gume mislim, da ne pomagajo za slippage, ampak bolj za to, da guma dalj zdrži in da je tišja.

Mislim da ja, Zwift upošteva zavetrje.

Btw, jaz sem trenažer izbral tudi glede na to, da ne rabim delati kalibracije. Vem, da ni ravno težavno delo, ampak se mi ne da ukvarjati s tem. Večina jih pa rabi kalibracijo vsaj 1x na teden, če se prav spomnim. Morda cel pogostejef
 

urosvrunc

Pripravnik
20. jun 2012
271
15
18
Ne vem no, ampak pri 7% že ne boš imel slipa na kolesu. Sam uporabljam Bkool smart pro2 in imam na vseh klancih nastavljena na 100% in gre komot dokler je še moč v nogah na 300w in ne zdrsuje. Je pa res, da na Alpe Du Zwift si zmanjšam moč na 80% pa ne zaradi slipa :)
Je pa pomembno, da imaš zadnjo gumo bolj novo, sam imam Gatorskin in leti brez zdrsov.https://zwift.com/ca/news/5753-climb-alpe-du-zwift
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Jaz sem naročil Wahoo Kickr V5. Enak, da ne rabi kalibracije, je tudi Tacx Neo v2 (mogoče tudi starejši). Pa tišina mi je pomembna.