Zračni odbojnik

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
Kupil sem tipske zračne odbojnike za avto, jih pravkar namontiral, pa me nekaj zanima. Vzvratna ogledala imam naštimana tako, da se mi ob zaklepanju avta avtomatsko zaprejo, in ob odklepanju spet odprejo. Ko se ogledalo zapre, pritisne na rob tega odbojnika in ga rahlo zakrivi. Je to normalno? :rolleyes:
Zdajle, ko je toplo, ni problema... ampak kaj bo pozimi, lahko poči?
d1.jpg
d2.jpg
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.021
118
63
okolica mesta
Pri mojem je bilo to prvo kar je šlo dol in v smeti:) Drugače se ga da toplotno obdelat in malo zakrivit kjer želiš, da ne moti ogledala.
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
Pri mojem je bilo to prvo kar je šlo dol in v smeti:) Drugače se ga da toplotno obdelat in malo zakrivit kjer želiš, da ne moti ogledala.
Ene 3x sem pozabil zapreti šipe... odprte kak cm do dva in ravno takrat dež:bonk:Drugega kot toplotna obdelava mi res ne preostane, ali pa odrezat / odpilit tisti košček. Čudno da niso računali na zapiranje ogledal, saj naj bi odbojnik bil narejen prav po meri za moj avto.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
To je en tak corner case... Gotovo se da avt. zapiranje ogledal tudi izklopiti s testerjem...
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
To je en tak corner case... Gotovo se da avt. zapiranje ogledal tudi izklopiti s testerjem...
To ni problem, imam stikalo na armaturi, zapiranje, odpiranje ali avtomatsko zapiranje/odpiranje ogledal. Vendar imam nastavljeno na avtomatsko zaradi tega, da vem, ali se je avto zaklenil ali ne. Če so npr. ena vrata slabo zaprta, se ogledala ne bodo zaprla in avto ne zaklenil.
Zakaj imam tako? Ker mi je svetlobni signal oz. njegov interval ob zaklepanju / odklepanju premalo. Ob zaklepanju žmigavci utripnejo enkrat, ob odklepanju dvakrat (ali pa je ravno obratno). Na prejšnjem avtu sem imel interval drugačen... 4x je utripnilo ob zaklepanju, enkrat ob odklepanju. Sedanji interval pa si nikakor ne morem zapomniti :rolleyes:. Zvočnega signala pa žal ni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
No pisal sem trgovini, pa so mi odgovorili, da so odbojniki narejeni za avto, ki nima zložljivih ogledal. In če je odbojnik še brez znakov uporabe, da ga lahko vrnem.
Čudno, saj je treba pri iskanju artiklov vpisati avto, model in letnik in ta artikel pač vrže ven. Brez znakov uporabe pa tudi ni več, saj sem že odlepil obojestranski trak, da sem ga lahko montiral.
Danes sem videl, da ga malo zakrivi tudi zgoraj.... ali pa se šipa sploh noče zapreti (zazna oviro in se ponovno odpre). Zdaj, ali ga bom probal malo še toplotno obdelati in ukriviti, ali pa bo romal naravnost v smeti.
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Nekako imam v nekem oddaljenem spominu, da je to bilo prepovedano, mislim da ker ovira pogled; mogoče pa se tudi motim.
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
Nekako imam v nekem oddaljenem spominu, da je to bilo prepovedano, mislim da ker ovira pogled; mogoče pa se tudi motim.
Ti imaš napačno stvar v spominu ;) Lepljenje temne folije (zatemnitev prvih stranskih šip ni dovoljena - oz. je pod določenimi pogoji), odbojnik pa nikakor ne zmanjša zornega kota pogleda skozi stransko šipo.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
Kupil sem tipske zračne odbojnike za avto, jih pravkar namontiral, pa me nekaj zanima. Vzvratna ogledala imam naštimana tako, da se mi ob zaklepanju avta avtomatsko zaprejo, in ob odklepanju spet odprejo. Ko se ogledalo zapre, pritisne na rob tega odbojnika in ga rahlo zakrivi. Je to normalno? :rolleyes:
Zdajle, ko je toplo, ni problema... ampak kaj bo pozimi, lahko poči?Poglej priponko 68158Poglej priponko 68159
katero znamko si pa kupil? načeloma so boljše izvedbe teh odbojnikov "nezlomljive", tako da si načleoma lahko miren...
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Ti imaš napačno stvar v spominu ;) Lepljenje temne folije (zatemnitev prvih stranskih šip ni dovoljena - oz. je pod določenimi pogoji), odbojnik pa nikakor ne zmanjša zornega kota pogleda skozi stransko šipo.
Ne ni to.
Mogoče je bila še juga, mogoče so bili temno obarvani, bili pa so odbojniki.

Seveda zmanjšajo, oz. "odebelijo" prvi stebriček kar je lahko moteče.

Glede na to, da to vidim pri res malo vozilih me zanima kakšen je sploh smisel tega.
Aja dež pri odprtem oknu pa pihanje. WTF - zaprite si okna in vklopite klimo!
 

Marxon

Majstr
24. feb 2009
702
364
63
Ne ni to.
Mogoče je bila še juga, mogoče so bili temno obarvani, bili pa so odbojniki.

Seveda zmanjšajo, oz. "odebelijo" prvi stebriček kar je lahko moteče.

Glede na to, da to vidim pri res malo vozilih me zanima kakšen je sploh smisel tega.
Aja dež pri odprtem oknu pa pihanje. WTF - zaprite si okna in vklopite klimo!
Hint: Kadilci.
Drugi so pa tisti, ki spijo v avtih.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
to je nuja na vw t5 kombiju na primer

imam tudi mail s homolomo organizacije, da se za zračni odbojnik ne potrebuje homologacijskega vpisa, ker gre za "lahko in hitro odstranljiv del" - ker je kolega trdil, da je treba vpisat
zakaj se ga potrebuje? ker se lahko s precej spuscenim oknom peljes, brez, da bi pihalo vate; potem imas lahko na zračenje recimo par cm spuscena stekla, pa se sploh ne vidi, da so spuscena - tudi kaka poletna ploha ne zmoči notranjosti
recimo greš se nekam kopat, kombi s pokritim vetrobranskim steklom cel dan na soncu, stekla rahlo spuscena - ob povratku ni na smrt pregret, se samo usedes, klima in gas
 
  • Všeč mi je
Reactions: scorpion
27. jan 2022
4.801
1.737
113
to je nuja na vw t5 kombiju na primer

imam tudi mail s homolomo organizacije, da se za zračni odbojnik ne potrebuje homologacijskega vpisa, ker gre za "lahko in hitro odstranljiv del" - ker je kolega trdil, da je treba vpisat
zakaj se ga potrebuje? ker se lahko s precej spuscenim oknom peljes, brez, da bi pihalo vate; potem imas lahko na zračenje recimo par cm spuscena stekla, pa se sploh ne vidi, da so spuscena - tudi kaka poletna ploha ne zmoči notranjosti
recimo greš se nekam kopat, kombi s pokritim vetrobranskim steklom cel dan na soncu, stekla rahlo spuscena - ob povratku ni na smrt pregret, se samo usedes, klima in gas
Če nočeš da piha vate zapreš okno, ali pa odpreš okna zadaj. Pa ravno pri VWju se hvalijo kako je njihov sistem zračnikov nekaj najboljšega po leseni žlici.

Spet enak odgovor kot zgoraj - odpreš vsa vrata in okna zakurblaš pa zračenje za 2 minuti na ful in se samo usedeš pa gas.
 
  • Haha
Reactions: sad

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
No pisal sem trgovini, pa so mi odgovorili, da so odbojniki narejeni za avto, ki nima zložljivih ogledal. In če je odbojnik še brez znakov uporabe, da ga lahko vrnem.
Čudno, saj je treba pri iskanju artiklov vpisati avto, model in letnik in ta artikel pač vrže ven. Brez znakov uporabe pa tudi ni več, saj sem že odlepil obojestranski trak, da sem ga lahko montiral.
Danes sem videl, da ga malo zakrivi tudi zgoraj.... ali pa se šipa sploh noče zapreti (zazna oviro in se ponovno odpre). Zdaj, ali ga bom probal malo še toplotno obdelati in ukriviti, ali pa bo romal naravnost v smeti.

Ja, si vpisal svoj avto, ampak vprašanje, če imajo vsi te modeli zapiranje ogledal?

k vidim, da imaš rad vse pošlihtano, bi ga jest odrezal na kakšen sekular ali kaj podobnega, da je lep rez. Tist s fenom vprašanje kako se ti bo zakrivilo.


Sicer pa uporabnost tega... no ja, jest jih mam, pa priznam, da ni neke ful prednosti. ok za kadilce mogoče. pri odprtem avtu pa tok veter ropota, da mi itak ni za poslušat. Edino za kakšen dež. to je pa to.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
Ja, si vpisal svoj avto, ampak vprašanje, če imajo vsi te modeli zapiranje ogledal?

k vidim, da imaš rad vse pošlihtano, bi ga jest odrezal na kakšen sekular ali kaj podobnega, da je lep rez. Tist s fenom vprašanje kako se ti bo zakrivilo.


Sicer pa uporabnost tega... no ja, jest jih mam, pa priznam, da ni neke ful prednosti. ok za kadilce mogoče. pri odprtem avtu pa tok veter ropota, da mi itak ni za poslušat. Edino za kakšen dež. to je pa to.
Ni samo zapiranje ogledala problem... tudi zgoraj se zatika oz. ob zaprtju porine odbojnik ven. Sem malo poguglal... odbojniki druge firme imajo še take plehke, ki jih vtaviš v režo, da se šipa zapre brez ovir. Pri meni pa žal šipa nasede na rob odbojnika in ga posledično porine ven.
zavihki za sidranje.png

Link