Zračni kanali v oknih?

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.838
595
113
Zna bit neumno vprašanje ampak me zanima, jbg...

Imam PVC okna (VEKA Softline MD 82), ki imajo spodaj dva porezkana kanalčka, ki omogočata dotok zunanjega zraka not med notranje in zunanje tesnilo.

Kakšna je korist tega? Jaz vidim samo minuse: žužki gnezdijo tam noter in poskušajo pridet v hišo. Pozimi samo eno testnilo preprečauje vdor mrzlega zraka namesto dveh...

1635163770273.png

Dejansko so tri tesnila samo uno sredinsko je tako zelo nežno in ne vem koliko sploh testni...

A je mogoče to zato, da se nebi na šipi delal kondenz? Itak imam prezračevanje in me res zanima, če to sploh rabim ali raje stistem malo purpena noter pa je rešeno. :zavijazocmi:

1635168255819.png
 
Nazadnje urejeno:

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
To je odtok, da ti odteče morebitni kondenz, oz. če ti sčasoma ali ob hudem nalivu popusti tesnilo in ti ob nalivu zateče notri, ti bo tukaj steklo ven. Tudi če okna nimaš dokončno zaprtega (nekatera okna to omogočajo) se ti lahko naredi majhna špranja, skozi katero bi ti recimo spet zateklo notri in bi tukaj šlo ven (in ne notri v stanovanje).
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.838
595
113
To je odtok, da ti odteče morebitni kondenz, oz. če ti sčasoma ali ob hudem nalivu popusti tesnilo in ti ob nalivu zateče notri, ti bo tukaj steklo ven. Tudi če okna nimaš dokončno zaprtega (nekatera okna to omogočajo) se ti lahko naredi majhna špranja, skozi katero bi ti recimo spet zateklo notri in bi tukaj šlo ven (in ne notri v stanovanje).
Hvala to je dejansko smiselno.
Kadar močno delužuje vedno spustim žaluzije dol (krpanke) tako da voda ne teče po oknih ampak po žaluzijah.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
V vsako okno pride voda med steklom in tesnilom ki potem odteče ven čez te luknjice.
Da ne bi slučajno tega zadelal, ker boš imel poplavo v bajti.
Lepo kapice gor imeti in to je to.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.142
5.753
113
pri taščici
Ce so okna izpostavljena dezju, bodi previden pri zapiranju teh lukenj.
To so ti ze vsaj trije povedal. Ti se ze ukvarjas z zaluzijami ob dezju. Ko tebe ne bo doma, pa zena, otroc ne bodo vlekli zaluzij, ampak bodo pomotoma celo kipnjeno okno pustili odprto. Takrat bo pa klic, da okna spuščajo (kot reklama za velux okna ki puscajo ker so odprta)