ZPIZ (zavod za pokojninsko..)

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.025
92
48
Ne upostevajo mi dela zavarovalne dobe, in zato iscem nekoga, ki se spozna na postopke pri ZPIZu.

Ali obstaja revizija na drugi stopnji?
Ali deluje ZPIZ po Zakonu o Upravnem Postopku in je potreben upravni spor.

Ali lahko kdo priporoöi kakega odvetnika, ki se spozna na pravo pokojninske in zavarovalne dobe?
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.301
2.403
113
še v SLO - ampak komaj
Žal odgovora ne vem - a vsseno vprašanje:
a dobo ali “vplačane” premije.

Ker sam sem v situaciji, kjer mi delodajalec kaki dve leti ni plačeval - ZPiZ je sicer tako “prijazen”, da mi dobo prizna, le “vplačil” seveda ne.
 

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.025
92
48
gr69, pri meni je malo drugace.... gre za priznanje zavarovalne dobe in kaksna dokazila so potrebna, ter po kaksnem postopku naj se pridobijo


Ce pa tebi priznajo zavarovalno dobo ne pa pokojninske dobe, ker tvoj delodajalec ni placeval prispevkov, potem pa mora biti tvoj sogovornik "delodajalec" in ne ZPIZ. Kako je tam naprej pa ne vem... morda bos pa tudi ti rabil odvetnika: ali je "kriv" zgolj tvoj delodajalec, ali pa gre zelo za kaznivo dejanje odgovorne osebe (direktor, racunovodja....."zgolj ugibam
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
ampak a si res na koncu ti kriv, če oni niso znali pravočasno izterjati/ustaviti takšno početje?
Kriv je tisti, ki ni plačeval (to je po novem končno tudi kaznivo), gre pa v škodo zaposlenemu.

ZPIZu pa visi dol, niso dobili denarja, ki bi ga delodajalec moral plačati zaposlenemu, in zanje je zgodba zaključena.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jekleni

igi

Guru
13. okt 2007
5.382
1.007
113
Celje
Obišči stran
Ce pa tebi priznajo zavarovalno dobo ne pa pokojninske dobe, ker tvoj delodajalec ni placeval prispevkov, potem pa mora biti tvoj sogovornik "delodajalec" in ne ZPIZ. Kako je tam naprej pa ne vem... morda bos pa tudi ti rabil odvetnika: ali je "kriv" zgolj tvoj delodajalec, ali pa gre zelo za kaznivo dejanje odgovorne osebe (direktor, racunovodja....."zgolj ugibam

MNi čisto primerljivo, pa vseeno:
Kupim TV v "štacuni", "štacuna" ne odvede ddv fursu. Furs pride k meni domov in mi reče, naj se zmenim s "štacuno", ker oni niso dobili?

ZPIZ bi moral urepati takoj, ne pa da se takšne stvari vlečejo 2 leti. Saj vem, moral bi...
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.228
717
113
MNi čisto primerljivo, pa vseeno:
Kupim TV v "štacuni", "štacuna" ne odvede ddv fursu. Furs pride k meni domov in mi reče, naj se zmenim s "štacuno", ker oni niso dobili?

ZPIZ bi moral urepati takoj, ne pa da se takšne stvari vlečejo 2 leti. Saj vem, moral bi...
Nekatere firme niso odvajale prispevkov z Žegnom DURSa/FURSa.... Torej gre vsaj za Sokrivdo državnih organov za neplačila...
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Prav bi bilo, da bi nekdo, ki lahko izkaže pravni interes zaradi take svinjarije tožil državo.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Nekatere firme niso odvajale prispevkov z Žegnom DURSa/FURSa.... Torej gre vsaj za Sokrivdo državnih organov za neplačila...
V teh primerih. Ne pa nasploh.

Nasploh pa velja, da je Slovenija mafijska država in da poštenje ne biva v teh krajih.

V posebnem primeru pa velja, da ZPIZ ni najbolj v položaju, da bi ugotavljal, da prispevki niso plačani, če te delodajalec ne da na obrazce.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.701
113
Pa ja ... To bi bilo nekaj za mythbustersa, če bi še snemala.
Bilo je enako kot sedaj. Če si bil dovolj velik, je tudi SDK po političnih navodilih z vrha naredil izjemo. Včasih samo za nekaj dni, da so se kaki nujni transferji naredili. Denimo izplačale odpravnine zaslužnim, ki so zapuščali barko. Mislim, da je bilo v TAM-u točno tako.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Bil sem v ekipi, ki je posodabljala programsko opremo ZJP (potem, ko so razdrli visokorazpoložljivo gručo dveh strežnikov, da so iz enega pobirali rezervne dele, ki komercialno niso bili več na razpolago). Izvorne programske kode nismo dobili niti na vpogled.

Preveč hardcoded imen.
 

Marburg

Fizikalc
18. avg 2007
976
63
28
Pa ja ... To bi bilo nekaj za mythbustersa, če bi še snemala.
Bilo je enako kot sedaj. Če si bil dovolj velik, je tudi SDK po političnih navodilih z vrha naredil izjemo. Včasih samo za nekaj dni, da so se kaki nujni transferji naredili. Denimo izplačale odpravnine zaslužnim, ki so zapuščali barko. Mislim, da je bilo v TAM-u točno tako.
Aja, dandanes firme ne placajo prispevkov po leto, dve ali se dlje in nikomer nista. Da je bilo tako ali podobno v casu SDK; hm nisem vedel .
Bodi pozdravljen
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Saj ni bilo enako. Danes to lahko naredi vsak, takrat pa samo določeni. Danes "nihče ne ve," takrat je SDK vedela vse (in zadržala zase).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Marburg

Fizikalc
18. avg 2007
976
63
28
Bilo nekad...

Probaj ne plačat prispevkov danes....Boš čez 2-3 tedne 100% fasal izvržbo/blokado...
Pride delojemalec na ZPIZ in prosi za tocen datum in event. info o pokojnini. Mojster na ZPIZ preveri in doticnemu delavcu/ki razjasni: toliko in toliko mesecev/let nimate placanih prispevkov za pokojninsko in invalidsko zavarovanje. Zanimivo , a ne??