Življenje in delo v Parizu

blspider

Pripravnik
4. sep 2007
32
0
6
Pozdravljeni!

Imam možnost, da bi se zaposlil v Parizu. Glede na to, da nimam kaj preveč izkušenj z delom v tujini (no tudi doma jih nimam kaj preveč:) ) imam ene par vprašanj, če mi lahko kdo odgovori iz prve roke (ali iz druge) predno grem na razgovor...

Aja, drugače pa še par informacij: firma je francoska, delo je v Parizu (predmestju), programiranje (srednje do višje zahtevno), prvih šest mesecev mi plačajo stanovanje ter na vsaka dva meseca polet domov, kasneje si to urejam sam. Sedaj pa:

- Kakšni so pogoji za delo (viza, dovoljenja...)?
- Kakšni so pogoji za pridobitev državljanstva?
- Kakšne so kaj cene stanovanj (enosobno, dvosobno)? Office je 20 minut (z vlakom) iz centra Pariza. Kakšna stran z nepremičninami?
- Kakšne so kaj cene hrane (ter ostalih življenskih stroškov)? Koliko bi približno porabil (grem sam) mesečno?
- Je francoščina težek jezik (za naučiti se)?
- Kakšne so kaj povprečne mesečne plače (bruto ter neto) za zgoraj omenjeno delo (z stanovanjem ali brez)? Kaj spada pod bruto plačo (davki, penzije...)?
- Kako je kaj z življenjem (ter kurjenjem avtobusov)? Verjetno odvisno od predela... Kakšni so ljudje?

No kakršnekoli informacije bi mi prišle prav. Moram biti na razgovoru pozoren na kaj posebnega?

Lp
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Dobra tema. Se bom malce uslinil v njo in se priporočal za podobne podatke za London...upam, da ne zameriš?
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Citat:
Uporabnik blspider pravi:

a - Kakšni so pogoji za delo (viza, dovoljenja...)?


b - Kakšne so kaj cene hrane (ter ostalih življenskih stroškov)?
c - Je francoščina težek jezik (za naučiti se)?

a - Ker smo vsi člani EU, mislim, da glede tega ne bi smelo biti problemov (sploh, ker smo Slovenci in ne Romuni
wink-1.gif
)
b - Cene hrane v trgovinah so podobne našim, v gostilnah so pa cca x2 ali več.
c - Ja.

Ostalo pa ne vem, delal tam nisem nikoli, bil sem pa parkrat na počitnicah po 10-14 dni, ampak je od tega tut že 4 leta, tako, da se je verjetno kaj spremenilo (ok, razen težavnosti jezika
grin1.gif
)
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
b - pod to točko je vse res..., v trgovinah so cene podobne, morda celo nekoliko nižje..., v gostilni je pa pivo od 7€ pa tam do 10€, (0,5L) pizza recimo te pride okrog 15€, ampak ne taka, kot si jo vajen pri nas v boljših pizzerijah.
 

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Ja se je spremenilo. Cene hrane v trgovini so vsaj dvakrat višje kot pri nas, vsaj v Parizu. Sem bil tam za prvega maja. Mam eno lepo slikco češenj in hrušk pri "šiptarju". Hruške je ponujal po 20€ za kilogram, češnje pa po 48€:)
Drugače pa - malo pivo in deci rdečega (odprtega, ne iz buteljke) v enem zakotnem lokalu je koštalo skromnih 12€. Ko pa greš iz Pariza ven pa je zadeva takoj drugačna, vendar še vseeno pričakuj vsaj pol dražje življenje kot pri nas.