Zimske gume n-tič?

AndrejD

Guru
20. jul 2007
7.192
1.367
113
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
ksz.


Se že kaj ve kdaj bo ADAC (ali pa AMZS) objavil letošnje teste zimskih gum? Bi še rad počakal tiste teste preden grem v nabavo Dunlopovih 3D.


Kaj so vse Goodyearove UltraGrip 7 al kaj so že, tako glasne po enem letu ali dve uporabe? Sem se peljal z enimi takimi gumami in so grozno glasne.

To je tudi mene zanimalo odgovor Motorevije:


Pozdravljeni,

v Motoreviji, ki izide 30. septembra, bo tudi test zimskih pnevmatik. Tokrat bo objavljen test 14 in 15 palčnih pnevmatik.

Lp France Kmetič
Motorevija
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
Kaj so vse Goodyearove UltraGrip 7 al kaj so že, tako glasne po enem letu ali dve uporabe? Sem se peljal z enimi takimi gumami in so grozno glasne.
Fotr jih ima že 3je leto gor v dimenziji 175/65-14 in prav nič niso glasne
17758-icon_confused.gif
 

seXes

Pripravnik
14. dec 2007
57
0
6
Citat:
Uporabnik AndrejD pravi:
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
ksz.


Se že kaj ve kdaj bo ADAC (ali pa AMZS) objavil letošnje teste zimskih gum? Bi še rad počakal tiste teste preden grem v nabavo Dunlopovih 3D.


Kaj so vse Goodyearove UltraGrip 7 al kaj so že, tako glasne po enem letu ali dve uporabe? Sem se peljal z enimi takimi gumami in so grozno glasne.

To je tudi mene zanimalo odgovor Motorevije:


Pozdravljeni,

v Motoreviji, ki izide 30. septembra, bo tudi test zimskih pnevmatik. Tokrat bo objavljen test 14 in 15 palčnih pnevmatik.

Lp France Kmetič
Motorevija



So že objavili? Na njihovi spletni strani ni še nič.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
7.192
1.367
113
Citat:
Uporabnik seXes pravi:
Citat:
Uporabnik AndrejD pravi:
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
ksz.


Se že kaj ve kdaj bo ADAC (ali pa AMZS) objavil letošnje teste zimskih gum? Bi še rad počakal tiste teste preden grem v nabavo Dunlopovih 3D.


Kaj so vse Goodyearove UltraGrip 7 al kaj so že, tako glasne po enem letu ali dve uporabe? Sem se peljal z enimi takimi gumami in so grozno glasne.

To je tudi mene zanimalo odgovor Motorevije:


Pozdravljeni,

v Motoreviji, ki izide 30. septembra, bo tudi test zimskih pnevmatik. Tokrat bo objavljen test 14 in 15 palčnih pnevmatik.

Lp France Kmetič
Motorevija



So že objavili? Na njihovi spletni strani ni še nič.

Na spletni strani že je , samo razpredelnica še fali...
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
38
saj imas na oeamtc in adac strani razpredelnico ze od zacetka septembra... ce verjames v modre kuverte
evil.gif
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.111
643
113
Odločitev z moje strani je padla.
Dunlop SP Winter Response.

Zdej pa še sam najdit ustreznega (mojih merilom) prodajalca.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.502
297
83
Kras
www.mtl.si
KSZ in malo off topic.
Koliko hitrostnih razredov nižje lahko vzameš zimske gume v primerjavi z letnimi, katere so tudi navedene v homologaciji?
In pa se priporočam tudi za vir.
 

Lart

Zelenc'
12. feb 2008
12
0
1
Sem zasledil v motoreviji: Zimske pnevmatike so lahko dva hitrostna razreda nižje kot so predpisane letne pnevmatike.

ggg: prepozno sem opazil, da si že odgovoril
smile-1.gif
 
Nazadnje uredil moderator:

torcida_st

Pripravnik
6. okt 2007
509
0
16
Mene pa zanima kaj pomeni nosilnost pri gumah nekatere imajo oznako 91 nekatere pa 95!
Gledam pa Goodyear UltraGrip 7+ 195/65 R 15T
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
7.192
1.367
113
Citat:
Uporabnik torcida_st pravi:
Mene pa zanima kaj pomeni nosilnost pri gumah nekatere imajo oznako 91 nekatere pa 95!
Gledam pa Goodyear UltraGrip 7+ 195/65 R 15T

91 - 615kg
95 - 690kg
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.058
4.041
113
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
dva nizje

In kaj se šteje za hitrostni index?

Za letno gumo se za moj avto zahteva hitrostni razred V .. dosedanje zimske so ble vedno H! A lahko potem letos kupim gumo z indexom T? (ali je mogoce vmes se index U, ki ga itak nobena guma nima in sem torej obsojen na dražji H)
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
7.192
1.367
113
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
dva nizje

In kaj se šteje za hitrostni index?

Za letno gumo se za moj avto zahteva hitrostni razred V .. dosedanje zimske so ble vedno H! A lahko potem letos kupim gumo z indexom T? (ali je mogoce vmes se index U, ki ga itak nobena guma nima in sem torej obsojen na dražji H)


V 240km/h
H 210km/h
T 190km/h

Torej lahko imaš T