Zdravstveni dom LJ

Floki

Guru
6. sep 2007
9.893
3.020
113
Kaj je računalničar? A to je en k ima računalnik?



:evil:
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.850
3.368
113
40
Lj
Neoglašanje na telefon, taktika ki vedno deluje
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.914
816
113
A imajo telefone še vedno nastavljene, da oddajajo znak "zvoni" namesto "zasedeno", ko so zasedeni?
To je bila težava že pred leti. Pod Dolšakom. Pa mu je bilo 100€ preveč za plačat za preprogramiranje, raje so se ukvarjali s pritožbami vsak dan. Tudi ta "malenkost" je bila eden od razlogov, da je boljša polovica refkla bye bye.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
OT, ampak meni je fascinantno, da pride zena domov iz sluzbe in se detaljno s familijo pogovarja... o službi. Je to obicajno? sprasujem ostale, ker jaz doma nic ne govorim o sluzbi, niti me ne zanima kaj dosti, kaj moj pocne.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.914
816
113
Če je to zadeva, ki se ponavlja dan za dnem (pzdakanje pacientov, da se ne oglašajo, pa pisanje predstojniku naj to uredi, pa ignoranca glavnega direktorja), ja, pove doma.
Pa me vpraša "a se res ne da telefon drugače nastavit".
Pa rečem "ja, seveda se da."
Pa ona teži predstojniku, pa on pravi "ja to pa stane 80€da preprogramiramo telefone".
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Veva, da telefoni niso edina zadeva, ko predstavljas situacijo, kot da si ves cajt ti tam, ne ona.... Ne pravim, da je kaj narobe s tem, vsak ima svoj red doma, samo taka kontralaterala je... Tudi vedno znova se pojavljajo dileme, v drugih temah, kako en zakonec nekaj v sluzbi dela in kako kao drug o tem nic ne ve. Pa se malo vprašam, ce smo pri nas doma res bolj na strani izjem, kot pravil.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.914
816
113
Ja glej, rabila je ventil, da sprosti tisto jezo, ker se v službi ni dalo nič spremeniti.
Mene je pa zabavalo, ko sem poslušal, kakšne neumnosti šefi in ostali (ZZZS, NIJZ, MZ, pacienti) počnejo.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.914
816
113
Nove finte ZDjev, kako privabiti kader:
* zdravnika zaposliš za polni delovni čas.
* ne daš ga v ambulanto, ki je ostala brez zdravnika, ampak v novo ambulanto, kjer opredeljuje od začetka.
* uradno pa mu dodeliš samo 0,1 koncesije. Torej 0,1 ambulante. Kar pomeni cca 150 pacientov.
* sestra (ki je ostala iz prejšnje ambulante), pozna paciente, pošlje obvestilo nekaj 100 pacientom, da se lahko pridejo opredelit. Seveda obvestila ne pošlje težakom in zoprnežem.
* na ta način se hitro napolni tistih 0,1 ambulante.
* seveda zdravnik opredeljuje še naprej, do cca 1500 pacientov, AMPAK ker že presega tisto "uradno" 0,1 ambulante, lahko pacienta zavrne. Tu pa pride v poštev mnenje sestre, ki pozna paciente in "odobri" NEtežake.
* s časom (nekaj mesecev) ZD postopno dviguje delež ambulante, ki jo pokriva zdravnik, tako da ne koncu je tudi uradno zdravnik zaposlen v 1,0 ambulanti, elegantno pa se znebijo vseh težakov.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Stanje je obupno, ampak dejstvo je, da zdravnikom čisto paše tako (govorim o družinskih). Moje izkušnje zadnjih tednov, ko sem dejansko po res dolgem času rabil zdravnika. Za komunikacijo s sestro imam na voljo telefon, kjer se veza dobi zelo zelo redko. Običajno se ne oglasijo ali pa je zasedeno. Dobra fora je tudi, da dvigne in brez dober dan vrže slušalko na mizo, potem pa čakaj. Drugi kanal je Gospodar zdravja, kjer sicer dobim odgovor, ampak je vedno isti...pokličite nas. Pa bi večino stvari brez težav rešili preko tega kanala.
Super.
Ko sem le prišel do kontakta, sem bil poslan v laboratorij na odvzem krvi. Niso me naročili na termin (pa bi me lahko), pač pa naj pridem in čakam in se gužvam z ostalimi naročenimi. Super. Me dajo tam nejevoljno v vrsto, dam kri in se napotim do zdravnice, saj sem rabil dat še bris, ki ga laboratorij ne dela (pa bi ga lahko). V čakalnici sredi dneva nikogar. Nikogar ni bilo tudi ko sem šel mimo čakalnice v laboratorij. Potrkam, pride ven, me spusti notri (tudi notri nikogar), vzame bris in zopet moram gor v laboratorij oddat še bris. Pač bolnega človeka, ki oddaja viruse v okolico šetajo celo dopoldne po ZDju. V vsem času ko sem bil tam, moja zdravnica ni sprejela niti enega pacienta.

Grem domov, čakam na obvestilo kaj mi je in nič. Kličem konec dneva, seveda ne dobim veze. Pošljem obvestilo skozi Gospodar zdravja, kaj je sedaj z rezultati, ki so bili obljubljeni pol dneva nazaj. Me kliče sestra, da je zdravnica pač šla prej domov in ni nobenega, da bi rezultat pogledal. Super. Drug dan so pokazali rezultat neki drugi zdravnici, ki je zaključila, da ni bakterijska infekcija, ampak samo virusna verjetno. Dobim odgovor preko GZ. Ok, odgovorim hvala in vprašanje, kaj lahko vzamem za lajšanje problemov...odgovora ni bilo sploh.

To je enako ničemur in sestre tam in zdravniki NISO preobremenjeni, pač pa se jim še osnovnega dela ne da opravljat, nedosegljivost jim gre pa fantastično na roko, ker plača itak pride točno vsak mesec ne glede na to ali kaj naredijo ali nič.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.573
685
113
toti Maribor
Stanje je obupno, ampak dejstvo je, da zdravnikom čisto paše tako (govorim o družinskih). Moje izkušnje zadnjih tednov, ko sem dejansko po res dolgem času rabil zdravnika. Za komunikacijo s sestro imam na voljo telefon, kjer se veza dobi zelo zelo redko. Običajno se ne oglasijo ali pa je zasedeno. Dobra fora je tudi, da dvigne in brez dober dan vrže slušalko na mizo, potem pa čakaj. Drugi kanal je Gospodar zdravja, kjer sicer dobim odgovor, ampak je vedno isti...pokličite nas. Pa bi večino stvari brez težav rešili preko tega kanala.
Super.
Ko sem le prišel do kontakta, sem bil poslan v laboratorij na odvzem krvi. Niso me naročili na termin (pa bi me lahko), pač pa naj pridem in čakam in se gužvam z ostalimi naročenimi. Super. Me dajo tam nejevoljno v vrsto, dam kri in se napotim do zdravnice, saj sem rabil dat še bris, ki ga laboratorij ne dela (pa bi ga lahko). V čakalnici sredi dneva nikogar. Nikogar ni bilo tudi ko sem šel mimo čakalnice v laboratorij. Potrkam, pride ven, me spusti notri (tudi notri nikogar), vzame bris in zopet moram gor v laboratorij oddat še bris. Pač bolnega človeka, ki oddaja viruse v okolico šetajo celo dopoldne po ZDju. V vsem času ko sem bil tam, moja zdravnica ni sprejela niti enega pacienta.

Grem domov, čakam na obvestilo kaj mi je in nič. Kličem konec dneva, seveda ne dobim veze. Pošljem obvestilo skozi Gospodar zdravja, kaj je sedaj z rezultati, ki so bili obljubljeni pol dneva nazaj. Me kliče sestra, da je zdravnica pač šla prej domov in ni nobenega, da bi rezultat pogledal. Super. Drug dan so pokazali rezultat neki drugi zdravnici, ki je zaključila, da ni bakterijska infekcija, ampak samo virusna verjetno. Dobim odgovor preko GZ. Ok, odgovorim hvala in vprašanje, kaj lahko vzamem za lajšanje problemov...odgovora ni bilo sploh.

To je enako ničemur in sestre tam in zdravniki NISO preobremenjeni, pač pa se jim še osnovnega dela ne da opravljat, nedosegljivost jim gre pa fantastično na roko, ker plača itak pride točno vsak mesec ne glede na to ali kaj naredijo ali nič.
:aplauz:Točno tako, kot si napisal. Meni tudi nikoli ni bilo jasno kako so lahko zdravniki preobremenjeni ob praznih čakalnicah. Mogoče od čakanja:sprasujemse: Čakanje baje ubija:evil:
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Evo točno to sam in prijatelji opažamo od kar se je začela korona. Če sem včasih prišel k zdravniku in je bilo v čakalnici po 10 ljudi, ki so čakali, da pridejo na vrsto je danes stanje tako, da skoraj nikoli ni v čakalnici več kot ene osebe. Če me je moj bivši zdravnik včasih zezal z nadzorom zavarovalnice ko mi je predpisal 2 škatli antibiotikov in mi je dal recept za vsako posebej, tako da sem lahko prišel po drugo šele ko sem porabil prvo, ti danes postavijo diagnozo po telefonu, na podlagi opisa in z lahkoto predpišejo antibiotik (10 dni nazaj pri prijateljici).
Sam sem bil bolan, zgleda viroza, kličem v zdr. dom, dobim sestro ji opišem težave in skrb zaradi res groznega kašlja (pred leti prebolel 3 pljučnice, zaradi ene ne pravočasno zdravljene imel perikarditis) pa mi odgovori vam bo jabila zdravnica. Dobim čez par ur SMS z navodilom, da naj vzamem tableto, dosti pijem in če bom težko dihal naj pač grem na urgenco. To je to, nobenega pregleda, nobenega odvzema krvi, nič.
In potem bodo rekli, da so preobremenjeni, če pa pacientov niti ne spustijo do sebe v čakalnico. Meni to ne izgleda kot obremenjenost.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Janez40 in 8888
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Nikogar ni bilo tudi ko sem šel mimo čakalnice v laboratorij. Potrkam, pride ven, me spusti notri (tudi notri nikogar), vzame bris in zopet moram gor v laboratorij oddat še bris. Pač bolnega človeka, ki oddaja viruse v okolico šetajo celo dopoldne po ZDju. V vsem času ko sem bil tam, moja zdravnica ni sprejela niti enega pacienta.

:aplauz:Točno tako, kot si napisal. Meni tudi nikoli ni bilo jasno kako so lahko zdravniki preobremenjeni ob praznih čakalnicah. Mogoče od čakanja:sprasujemse: Čakanje baje ubija:evil:
Evo točno to sam in prijatelji opažamo od kar se je začela korona. Če sem včasih prišel k zdravniku in je bilo v čakalnici po 10 ljudi, ki so čakali, da pridejo na vrsto je danes stanje tako, da skoraj nikoli ni v čakalnici več kot ene osebe.

Nič vam ni prav! V čakalnici ne bi sedeli z 10 kašljajočimi, na vrsto bi prišli zdaj ali takoj,... Temu se reče in time naročanje, da si na vrsti res +-5 minut ob naročenem terminu - pred korono so VSI doktorji trdili, da to pa ni možno sploh - ker za nekoga porabijo pač več časa kot za drugega. :evil:
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.914
816
113
:) Ja, fantje, kar tolažite se. Zdravniki v ambulantah kar umirajo od dolgčasa.
Zato pa grejo v skrbi za svoje zdravje raje drugam delat.

janez: a govoriš za ZD Lj? Telefoni še vedno zvonijo "v prazno", dokler niso vse linije v ZD zasedene, šele takrat javlja "zasedeno"? V petih letih niso uspeli telefonov preprogramirat, pa misliš, da se bo situacije drugje izboljšala?

V glavnem, veliko gibanja pa zelenjave priporočam.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Jaz sem z mojim zdravnikom zadovoljen. Urejam pa vse preko Gospodarja zdravja. Res pa nisem že precej časa imel nujne zadeve, ki bi terjala takojšen sprejem. V našem ZD so ljudje še vedno v čakalnicah, kar je meni sicer bedno. Naroči se ljudi na uro in 15 min prej lahko prideš v ZD. Tako v nekaterih bolnišnicah delajo. Ne pa, da trosiš bacile uro, dve prej.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.252
113
Iskajoč brata
Tudi jaz sem zelo zadovoljen z osebnim zdravnikom in celotnim zdravstevnim domom. So odzivni, pridejo nasproti....
Nazadnje so me sprejeli po službenem času, me napol porihtali(infuzija), pregledali kri in nato poslali na urgenco. Lahko bi samo rekli: Nimam časa, pojdi naprej na urgenco... Je pa to podeželje...

EDIT: pa še to: ni bil moj osebni (dopust), ampak tisti, ki je prevzel, nadomeščal... tako da še bolj pohvalno