Zdravila na letalu?!?

Raveman

Pripravnik
12. avg 2014
56
0
6
Potujem v Anglijo z Wizzairom...iz Brnika. Prijatelj pri katerem prespim me je prosil za 2 škatli tablet Liverin Forte...pa me zanima če lahko to nesem na letalo...imamo namreč samo ročno prtljago. Ali lahko dam to v tisto vrečko za parfume in tekočine ki jo dobiš na letališču???
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
komot lahko neseš na letalo in ne rabiš dajat v nobeno posebno vrečko,aja pa še to liverin forte niso zdravila,so prehransko dopolnilo praktično brez učinka,razen v denarnici seveda
evil.gif
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Dve škatlici tega lahko neseš kamot. To NI hrana in NE pijača.

Mogoče bi prišlo do problema, če bi ti želel prenesti čez 10 ali 20 teh škatlic.
Za dve pa še vedno lahko rečeš, da so za tvojo osebno uporabo, ČE bi te slučajno kdo kaj vprašal. A ne bo.
 

bimbim

Pripravnik
26. avg 2011
87
0
6
Kriticne so tekocine, kreme itd... tabletene bi smele biti proble . Predvcerajsnjim se na Brniku nihceni spotaknil ob skatlico aspirina in flonidana v moji torbici... ;-)
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.852
385
83
Citat:
Uporabnik Raveman pravi:
Ne verjamem da je tak enostavno? Saj se hrane in pijače ne sme nosit na letalo.

Glede na tvoj nick, si navajen na drugačne tablete, brez skrbi, prehranskih dopolnil ni treba skrivati.
evil.gif
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.817
2.043
113
Za vnos netekočih zdravil na letalo ni omejitev. Tekoča pa lahko z zdravniškim potrdilom v primernih količinah (tudi nad 100ml) neseš kot osebno prtljago. Nekatere države imajo omejen količinski vnos na zalogo, ki zadostuje za trajanje potovanja oz. tri mesece, kar je manj. Osebno ne poznam primera, da bi koga kdaj vprašali ali mu omejili vnos. So pa nekatere države zelo striktne glede vnosa določenih snovi, npr. v Dubai je vnos opijatov (tramadol ipd) strogo omejen in lahko v večjih količinah pomeni poskus vnosa prepovedane droge. Kar pa, če si v tranzitu, z normalno količino in zdravniškim potrdilom ne bi smel biti problem, saj ne govorimo o kovčku, polnem zanimivih škatlic.