Zavarovanje hiše preko interneta?

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Ali je to možno, namreč mi je že prejšnji mesec poteklo zavarovanje, agenta pa ni blizu, čeprav je obljubil.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.680
14.390
113
sej hišo sploh ne vem če je možno zavarovat preko neta, za avto vem da se da.. sam sej je to tud nekak logično, pri zavarovanju hiše je mal več komplikacij, ko se pripravlja končno ponudbo je definitivno najbolje biti na samem zavarovanem kraju, da se res točno vidi kakšna je situacija
smile-1.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.095
3.576
113
Marlbor
Glede na to, kako so nekateri desetletja imeli zavarovano svoje premoženje, bi si najbrž znali preko interneta boljše zavarovati svojo hišo. Na ptujskem je vsaka druga ZM polica narejena na dejansko vrednost, pa to ne za stare podrtije, ampak za novejše hiše.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
A ti si zastopnik zavarovalnice v podpisu? JAo jao, kaj si prtegnil...
Ajde, ko si tako samozavesten, povej nam tukaj, kako se izračuna gradbena vrednost hiše, da jo zavaruješ na novo vrednost?
Jaz ti podam gabarite (20*8) in leto gradnje (1975). Razpiši se.
Za novo gradnjo bi moralo biti analogno...

@Cifra: pustimo DOM in pakete tukaj pri miru. Govorimo o klasičnem zavarovanju na novo vrednost...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.095
3.576
113
Marlbor
800-1000€ po kvadratu uporabne površine. Odvisno od gradbene kategorije, obdelave in izdelave objekta. Sicer pa pri zavarovanju na novo vrednost ni važno ali je hiša včeraj zgrajena ali pred 25 leti.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Citat:
Glede na to, kako so nekateri desetletja imeli zavarovano svoje premoženje, bi si najbrž znali preko interneta boljše zavarovati svojo hišo. Na ptujskem je vsaka druga ZM polica narejena na dejansko vrednost, pa to ne za stare podrtije, ampak za novejše hiše.

----------------
Pbutec: Prosim, če se izjasniš, kaj je narobe s Triglavom in ZM. Vseskozi nekaj šimfaš čez konkurenco. Če imaš slučajno izpit za zavarovalnega zastopnika ste se verjetno na kakšnih predavanjih učili, da šimfanje čez konkurenco ni znak kvalitete opravljenaga svojega dela.

To pišem, ker se na tem forumu kot na tistem drugem vedno znova pojavlja nekdo (vedno kakšen nov) iz Generalija, ki skuša na ta način (nekorektno) promovirati lastno zavarovalnico.

Smo že parkrat ugotovili, da revež niti splošnih pogojev svoje zavarovalnice ne pozna.

Mal se pomiri.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Nisi mi odgovoril na vprašanje. Jaz hočem vedeti zavarovalno vsoto, nakatero bom zavaroval hišo (nova vrednost). Ajde!
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.095
3.576
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Nisi mi odgovoril na vprašanje. Jaz hočem vedeti zavarovalno vsoto, nakatero bom zavaroval hišo (nova vrednost). Ajde!
Sporoči uporabno površino zavarovane nepremičnine, ne pa zunanje mere hiše.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Aha! In kako naj neuka stranka to ve in sklene zavarovanje hiše preko interneta? Jaki si ti meni agent, ni čudno da toliko ljudi ***** čez zavarovalno hišo, za katero delaš!
Toliko si neuk, da si se ujel na čisto preproste limance...

Da ne boš mislil, ne delam v zavarovalništvu, ampak to šolo sem že dal skozi...
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Na kaj vpljiva višina zavarovalne vsote?
A ne pomeni to, da če se ti hiša podre, da dobiš povrnjen tisti znesek, do katerega si zavaroval hišo?
Ali se še kako drugače gleda ta znesek?
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
V tem je keč... Če zavaruješ na vrednost, potem izplačajo dogovorjen znesek ob totalki, ob delnih škodah pa ugotavljajo procent podzavarovanja.
Isto se zgodi pri zavarovanju na novo vrednost...

Drugače pa:
stanovanjski prostori je kvadratura x1
garaže, hodniki, stopnišča, pokrite terase, izdelana podstrešja z nestojno višino x0,5
odkrite terase, neizdelana podstrešja, balkoni x0.25
Na koncu to bruto površino pomnožiš z 0,8 da dobiš neto površino, katero zopet pomnožiš z 800 do 100 EUR (kar mora zopet zastopnik oceniti, ker pri prezavarovanju ne dobiš viška
smile-1.gif
) in to je vrednost, po kateri zavaruješ na novo vrednost.
In sedaj naj nekdo, ki za tole ni slišal zavaruje hišo preko interneta...
To počno samo agentje in zavarovalne hiše, katerim dol visi za zavarovance, samo da poberejo premijo (dokaj očitno)