Zamrznjena tekočina za šipe

Accord

Pripravnik
2. sep 2007
959
21
18
Druge nisem probal pozimi, tak da ne vem.



Za Vitrex & Zimax pa so drugi napisali kako in kaj...
 
Nazadnje urejeno:

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Huhhh... Potem že skoraj raje počakam na pomlad, da se otopli
rolleyes-1.gif


Pa da bi vsaj sonce sijalo, bi se mogoče segrelo dovolj, ne pa tale megla in oblaki že 10 dni...

Sem pa gledal po navodilih za varovalke in pri dveh piše pranje žarometov, pri nobeni pa pranje šip
confused-1.gif
Tak da mi preostane samo še da vsako ven vzamem in pogledam če je katera fuč.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Probal tudi Sonax in isto sranje. Par dni nazaj blo zunaj -6, se usedem v avto, pošpricam s Sonaxom razredčen v razmerju 2L Sonaxa, 0.8dl vode-to pomeni do dobrih -25 stopinj in šipa mi je komplet pomrznila, da nisem videl čist nič naprej. No, potem sem moral tako v razmaku 15 sekund špricat ene 2 minuti, dokler se ni šipa malo ogrela.
Moram povdarit, da sem imel posodico v avtu popolnoma prazno, ker sem jo izpraznil tisti dan popoldne samo zaradi tega, da probam ta Sonax.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.991
9.107
113
39
MB
mislim da je to mišljeno da do -25 tekočina ne zmrzne v posodi, ko pa pride na šipo je pa druga pesem
smile-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.195
1.811
113
napadi posodo z vročo vodo...najprej natoči noter vroče vode (da bo teklo preko) potem pa jo izpumpaj (če imaš pri roki kak šlavfek) ter nalij noter sredstvo proti zmrzovanju (kar direktno koncentrat). Nato vse skupja zapri ter polij posodo in cevke (Kolikor pirdeš zraven) še z vročo vodo. POčakaj pol ure ter nato stestiraj ali bo pognalo vodo po drobovju. Mogli bi...potem pa malo drži, da pride koncentrat po cevkah da ne bo še naprej zmrzovalo.

Imaš pa eno opcijo (ko si ravno iz LJ) na dunasjki cesti (če se pelješ iz centra proti črnučam)....ko prečkaš AC imaš po 200 metrih na desni strani sorazmerno nove bloke (je semafor) zapeljaš tam in greš v njihovo parkirno garažo - do 2 uri je brezplačno. Zapelji v 2. klet kjer bo sigurno 10 stopinj...in naredi eno turo naokoli za ti dve uri. Pa mislim da bi moglo odjenjati. Seveda imaje s sabo kak vitreks ali kaj podobnega pa ga vlij noter (fino bo, da je primernos egret pa ga vliješ noter predno oddideš od avta).....po tem času se ti bojo na vsak način odtajale cevke, torej bo tekočino potisnilo čez...potem bo pa že novi vitreks naredil svoje.

LP
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Vitrex je Petrolov neuporabni izdelek. Zamrznil mi sicer ni, šipo pa umaže tako, da so same packe na steklu ob razmerju 1:1. Pri sedanji temperaturah bi takšno razmerje moralo zadoščati, če drži napisano na embalaži.
OMVjev izdelek je kakovostnejši, vsaj šip mi ne svinja.
Sonax sem parkrat že uporabil, a pozabil. Če bi me fejst razočaral bi se spomnil. Torej je verjetno bil čisto OK.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
SHELL in to "pouche" ki je pakiran v "vrečki", količina 2 L, namešan za uporabo (mislim da piše gor do -40 nisem prepričan). Do sedaj BP.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Razmišljam tako; ta posoda za vitrex tekočino je ponavadi takoj za sprednjim odbijačem, oz. pred prednjim kolotekom. Kaj pa če zaradi hladnega zraka, ki se povečuje še s samo vožnjo, pride do zamrzovanja. Ali pa o špricanju šipe med vožnjo...
17758-icon_confused.gif

Nima veze, če je temperatura -5, je za zaprto plastično posodo -5, pa če piha 200 km/h veter.
Tudi meni Petrolov Vitrex naredi zmrznjen zmazek že pri -1, čeprav je mešan 1:1 (pisalo je pa do -37°C). Kake 10 let nazaj se mi zdi, da je bil vitrex precej boljše kvalitete.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Meni je danes po treh tednih končno odmrznilo vse skupaj, malo se je vreme popravlo...
cheer.gif


Sem pa včasih uporabljal OMV-jevo tekočino, neko plavo pozimi, poleti pa rumeno za mušice. Zdaj pa sem nazadnje nalil not neko poceni zadevo iz Špara in sem bil 3 tedne brez pranja šip
10.gif
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik OldSkul pravi:
Ravno včeraj sem zunaj pred Petrol črpalko gledal tele koncentrate, pa mimo pride petrolov uslužbenec (jaz sem medtem imel v roki Sonax kantico-3L) in mi priporoči tavelko kanto Vitrexa. Sem samo rekel, ja Vitrex je slab, se mi kristalizira ko ga špricnem (pa mešam 1:1) :D
Dejansko Vitrexa nikoli več, četudi je poceni.

Ne vem, če še to delajo, ampak vem da so. Vitrex pokrovčke se je dalo tako odpreti, da se ni poznalo. Potem so uslužbenci dodajali vodo in prodajali razredčen Vitrex.
bonk.gif
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi: in sem bil 3 tedne brez pranja šip
10.gif

Dej mi samo povej kako hudiča se voziš, brez da bi si pral šipe?
17758-icon_confused.gif
Ker jst verjetn vsak dan porabm kak liter samo, da pridem domov. Ker imam šipe skor da blatne od te svinjarije na cesti. Vozim se pa zmer v koloni.
Nazadnje nalila notr eno smrdljivo stvar od Agipa (do -70°C
grin1.gif
mešanica 5:1) in to je do zdej edino, kar mi ne zmrzuje pri minusu in hkratnemu pranju.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.671
1.587
113
vitrex res naredi zmazek na šipi da glava boli, sonax je sicer boljši, ampak se mi zdi da je ta v slo bolj modra vodica, po tapravo bo treba, kot še po kaj drugega, čez mejo
smirk-1.gif

sem pa tudi jaz imel zdaj sceno okrog božiča z zmrznejo vodo. Nalil sem namreč prvo vodo, potem pa plavo čez in odpeljal. Zgleda da se ni imelo časa premešat, ker ko sem vklopil vodo, so šobe takoj crknile, na šipi pa led
uf-1.gif

tamara, takrat okorg božiča je šlo brez špricanja, zdaj ko pa so ceste mokre in posoljene, pa tudi jaz več kot 1l porabim na 100 km
17758-icon_confused.gif
 

crest

Pripravnik
14. sep 2007
30
0
6
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Citat:
Uporabnik Tamara pravi:
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi: in sem bil 3 tedne brez pranja šip
10.gif

Dej mi samo povej kako hudiča se voziš, brez da bi si pral šipe?
17758-icon_confused.gif

Ne sprašuj raje... Vsake toliko sem se ustavil in vrgel kepo snega na šipo
crazy1.gif

Jst sm mel plastenko 1.5L vode razrečene z vitrexom, in ko je bila šipa zasvinjana sem polival kar skozi okno. Seveda na semaforju pred rdečo lučjo. Na AC je mal večji problem ker pro 130km/h ne moreš skozi okno polivati vode :S, zato sem poiskal kak šlepara in se mu približal da mi je našprical na šipo in pobrisal.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Jaz sem se tudi komu za rit postavil, da mi je našpircal gor (pa enemu ko je med vožnjo pral svoje šipe in mu je preko strehe letelo
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
hysterical-1.gif

včeraj se vozim, seveda ceste zašvicane, šipa usrana za popizdit
jezen.gif


Ej bodi vesel, da ti je samo zamrznilo. Men je pri prejšnjem avtu na AC, padal dež ko pr norcih, crknil motorček za brisalce
13.gif