Zamenjava zav.: bonus - malus

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
Sem nekaj strani preletel pa nisem našel odgovora!
Kako je pri zamenjavi zavarovalnice z bonusom oz. malusom pro obveznem avtomobilskem zav.?
V splošnih pogojih ene od zavarovalnic za AO piše, da moraš prinesti pisno potrdilo (poročilo) o dosedanjih bonusih - malusih. Če tega ne prineseš štertaš v 14. razredu. Ali tio velja vpri vseh?
Hvala, Jodlar
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Seveda, saj na rekla-kazala se gre.

Običajni transferji so ob škodah, nezadovoljstvu in/ali manjši premiji.

In tisto kar imaš pri dosedanji boš imel tudi pri novi, nič več, nič manj. Razen, če si v PR4 in greš k tistim, ki imajo še 5% več.
Potrdilo dobiti je pa šala mala.
 

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
Nekako ne razumem prav odgovora.
Zemenjal bom zavarovalnico s katero sodelujemo 30 let. Zavarovano imamo hišo, 2 stanovanja, delavnico in 4 avtomobile, družinsko nezgodno in še bi se našlo. Do sedaj sem v vseh letih zavarovaja "vnovčil" 3x prednje steklo in iz enega AO cca 1000 eur škode (in padec iz začetnega 14 v 17 PR) v vseh 30 letih skupaj !!!!!
Po neurju v avgustu so "fasali" hiša, delavnica, strehe na obeh stanovanjih (blokih) in 2 avta. Tako nekorektnega, arogantnega, odnosa cenilca (cenilcev) in sramotno nizke ocene nisem pričakoval. Priznam, da je največja napaka pri meni, ker sem zaupal agentom (v hiši, ne nekim posrednikom) in nisem "brskal" za ugodnejšimi pogoji. Ne bom se pritožil, bom pa postopoma zavarovanja prenesel na drugo zavarovalnico. Ker v dosedanji ne pričakujem nekih pametnih napotkov, tu iščem nesvete glede prenosa bonitet (ali malusa) na drugo zavarovalnico.

EDIT:
Ali je potrdilo za AO šala ali ne ne vem. Zanima me ali ga sploh potrebujem ali je iz dosedanje police razvidno, kako in kaj. Oz. ali se glede tega zavarovalnice same zmenijo?
 
Nazadnje urejeno:

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Za pridobitev bonusa in prestop iz druge zavarovalnice k naši zadostuje izjava o škodnem dogajanju na predpisanem obrazcu ter polica.
Seveda pa se to preverja.
smile-1.gif


Lep pozdrav!
 

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Ali v praksi kdo sploh prenese malus ali pač sklene novo polico in pristane v PR14? Ali to zavarovalnice med seboj kaj preverjajo
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Tudi včasih. Ne moreš pač kr sklenit novo zavarovanje, razen če je bilo vozilo odjavljeno iz prometa ali si ga kupil. To se preverja.

Nekateri se poslužijo kake druge rešitve.
smile-1.gif
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Z dolžnim spoštovanjem. So pravila igre in če jih kršiš za seboj potegneš določene posledice.

Napisal si: in iz enega AO cca 1000 eur škode (in padec iz začetnega 14 v 17 PR) v vseh 30 letih skupaj kar je razumeti, da si na tem avtu imel prvo škodo, prej pa v 30 letih nič. Izgleda da to ne drži in gre za avto katerega ste prvič zavarovali in ŽE povzročili škodo. Normalno je, da zato padete v malus in prav nič drugače ne bo na nobeni drugi slovenski zavarovalnici.

Kar se neurja tiče, pa vsaka šola nekaj stane. Tudi meni se je dogodilo oziroma hotelo nekaj podobnega. Dekle, ki me je iz Generalija nagovarjalo na prehod k njim je dobila domačo nalogo, da mi pripravi ponudbo.
Stanovanje v Ljubljani (požarno zavarovanje) je ocenila na (primi se za mizo) celih 7900 e; (ja prav si prebral.) Dejanska vrednost bi bila pa najmanj 10 x višja. In ob škodi bi se dogodilo kaj?

Npr. poškodba strehe v višini 2000 e bi cenilec moral ravnati na sledeč način:

- dejanska vrednost objekta 79.000 evrov
- zavarovalna vrednost objekta 7.900 evrov
razmerje 1:10
Nastala škoda: 2.000 evrov
odškodnina v razmerju plačane premije 1:10 = nagradno vprašanje>koliko - žal samo 200 evrov. Sramotno kajne?


In kaj naj potem s tako polico počne cenilec. Joka, smeji ali kaj? Zanj je samo eno, za takšno vsoto je plačana premija in to je ZGORNJI limit izplačila odškodnine in če vsi delajo prevale okoli zavarovalnice. Nisem aroganten in žaljiv a dostikrat se dogodi, da ko je potrebno plačati premijo so VSI ta pametni doktorirali iz zavarovalništva in sami postavljajo zavarovalne vsote (mnogo ceneje) ob škodi so pa vsi, razen njih, krivi ...
In kot sem napisal, se bo pač potrebno poglobiti v zavarovanje (ne v premije) in imeti zavarovano tako kot je potrebno ali pa še vedno slepo zaupati neznanju določenih ljudi, ki pa niso sinonim za samo eno zavarovalnico ampak si podajajo roko v VSEH zavarovalniških hišah. V veliki meri tudi zaradi pogoltnosti meneđmenta ki hoče vedno več in več novih zavarovancev, premije itd. in ljudje pač prodajajo po svojih najboljših možnostih da bi ustregli šefom in da bi prepričali zavarovanca da so ONI za najmanj denarja najboljši. Za kar pa itak vemo, kot pravijo Američani: No free lunch. Ever.
In tako se vse skupaj vrti v Sloveiji.

Ko se bodo pa ljudje začeli bolj odgovorno obnašati tudi do zavarovanj in jih ne bo osnovno vodilo čim MANJ plačati tedaj tudi do takšnih ekscesov ne bo prihajalo.
Poznam veliko primerov, ko z dobrim zavarovanjem izplačilo odškodnine ni bilo problematično, niti v višini niti v temeljih, a to so že zgodbe za kakšen drug post.


In ja, VSE zavarovalnice zahtevajo (za prenos BONUSA) potrdilo prejšnje zavarovalnice, da je temu res tako.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik 01481 pravi:
Kar se neurja tiče, pa vsaka šola nekaj stane. Tudi meni se je dogodilo oziroma hotelo nekaj podobnega. Dekle, ki me je iz Generalija nagovarjalo na prehod k njim je dobila domačo nalogo, da mi pripravi ponudbo.
Stanovanje v Ljubljani (požarno zavarovanje) je ocenila na (primi se za mizo) celih 7900 e; (ja prav si prebral.) Dejanska vrednost bi bila pa najmanj 10 x višja. In ob škodi bi se dogodilo kaj?
Od kdaj pa Generalijeve zastopnice ocenjujejo vrednost stanovanja? Ali računalnik določi vrednost po smernicah, ali pa stranka sama določi konvencionalno vrednost, če se ne strinja z določitvijo po smernicah.

Predvidevam, da ti (zajeban kot si) nisi pristal na vrednost po smernicah, zahteval svoijih čez oko 79.000€, ona pa se je zatipkala za eno nulo. In bodi brezskrbi, ta tvoja ponudba ne bi prišla do policiranja.

Generalijevi zastopniki imamo to prednost, da sami ne delamo polic,ampak ponudbe. Preden se polica spolicira, gre skozi roke strokovnjakov za to področje. Ponudbi priložimo tudi slike zavarovanih stvari. Možnosti za napake so zelo majhne.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Govoriva o požarnem zavarovanju nepremičnine?


Dekle me je klicalo in ker sem zajeban kot pravilno ugotavljaš sem ji povedal samo kvadraturo, ostalo je na njej. Kaj naj bi ji še polico spisal oz. ponudbo naredil.

Me pa veseli, da imate visoko stopnjo kontrolo. Že ne brez razloga.
evil.gif


Vaja dela mojstra, mojster dela vaje.press
cool-1.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik 01481 pravi:
Govoriva o požarnem zavarovanju nepremičnine?


Dekle me je klicalo in ker sem zajeban kot pravilno ugotavljaš sem ji povedal samo kvadraturo, ostalo je na njej. Kaj naj bi ji še polico spisal oz. ponudbo naredil.
Kaj pa bi ti krilo to "požarno zavarovanje" nepremičnine, za katerega si zahteval izračun?
Pravilno, dovolj je samo kvadratura, vrednost oceni računalnik, razen če živiš v podrtiji in si to že prek telefona poudaril.

Citat:


Me pa veseli, da imate visoko stopnjo kontrolo. Že ne brez razloga.
evil.gif


Vaja dela mojstra, mojster dela vaje.press
cool-1.gif
Smo ponosni na to, da smo redka zavarovalnica, ki se ne ubada s problemi podzavarovanih hiš in z nategi na dejansko vrednost, kjer to ni treba. Hvala kontroli!
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik 01481 pravi:
Res je, ste redka zavarovalnica.
hysterical-1.gif
Največja tuja zavarovalnica.

In ker se tako zvesto izmikaš vprašanju, ti ga še enkrat postavljam:
Kaj pa bi ti krilo to "požarno zavarovanje" nepremičnine, za katerega si zahteval izračun?
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Saj nisem šel brat vseh nebuloz, se opravičujem. in tako nisem zasledil poglobljenega vprašanja. Ne misli, da se čemurkoli izmikam.


Ne, ne živim v razvalini.
hysterical-1.gif


Dekle se je samo ponujalo.
grims-1.gif


Povedal sem ji, da bi si želel: požarno zavarovanje, kar naj to že pomeni. Povedal sem ji kvadraturo, vse ostalo je pa na njenem zelniku zrastlo. Sam sem vizzavi njej nastopal kot laik.
nahrung002.gif



Katere tablice gradbenih kategorij uporabljate kot največja tuja zavarovalnica?


Ni vse zlato kar se sveti.press
grims-1.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
No, jaz se bom vseeno izmaknil, ker vidim da se na tem forumu ne da argumentirano voditi pogovorov.

Se beremo čez 10 let, pa bomo takrat kakšno rekli o tržnem deležu. Lahko ti sporočim, da so moj kruh tvoje in ZM-jeve bivše stranke. Zadovoljne so pri meni, zadavoljne so s ponudbo, cenami, odškodninami, so več kot zadovoljne pod okriljem leva, kar pa je najpomembnejše zame - ne skrbi me za prihodnost.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Da podam tudi kak koristen nasvet naslovniku odprte teme:
Citat:
Uporabnik Jodlar pravi:

V splošnih pogojih ene od zavarovalnic za AO piše, da moraš prinesti pisno potrdilo (poročilo) o dosedanjih bonusih - malusih. Če tega ne prineseš štertaš v 14. razredu. Ali tio velja vpri vseh?
Če prideš z odjavljeno prometno in kupoprodajno pogodbo, me ne bo zanimal tvoj dosedanji malus. Vprašal bom, če imaš kaj bonusa in prosil polico, da ga izkoristiva.
Če prideš s odjavljeno/prijavljeno prometno na tvoje ime, bom želel polico ali potrdilo o bonusu/malusu.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Na tem forumu ne prevladuje argument moči ampak moč argumenta. Samo potrebno ga je imeti.
zmaga.gif



Ampak če že praviš, da ste vsi zdravi in da ti gre dobro me veseli. Kar tako naprej. Držimo pesti da še bolj uspeš.
priden.gif
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Citat:
Dekle, ki me je iz Generalija nagovarjalo na prehod k njim je dobila domačo nalogo, da mi pripravi ponudbo.
Stanovanje v Ljubljani (požarno zavarovanje) je ocenila na (primi se za mizo) celih 7900 e; (ja prav si prebral.) Dejanska vrednost bi bila pa najmanj 10 x višja. In ob škodi bi se dogodilo kaj?
------------
Saj ti je dala še popust zaradi - odpoved podzavarovanja. Poglej na polico - ponudbo.

Citiram:
In ja, VSE zavarovalnice zahtevajo (za prenos BONUSA) potrdilo prejšnje zavarovalnice, da je temu res tako.
----------------
Za ZM in AS zadostuje izjava o škodnem dogajanju in prejšnja original polica. Potrdil že dolgo ni treba hodit iskat...
 

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
Sem bil odsoten in nisem spremljel teme, pa tudi tema je skrenila iz smeri.
Jasno sem napisal (opisal) dosedanji "promet" pri zavarovalnici in, da je v vseh primerih ravnala v skladu s sklenjenimi pogoji. In tudi, da sem pričakoval pri prvi resni "škodi" drugačen odnos.
Citat:
Uporabnik 01481 pravi:
.... kar je razumeti, da si na tem avtu imel prvo škodo, prej pa v 30 letih nič. Izgleda da to ne drži in gre za avto katerega ste prvič zavarovali in ŽE povzročili škodo. Normalno je, da zato padete v malus in prav nič drugače ne bo na nobeni drugi slovenski zavarovalnici....
Ja pri 30 let starem (zavarovanem) avtu res ne bi pri prvi škodi padel v PR17 !!! Smo pač imeli smolo, da je "škodo" povzročil prvo leto zavarovani avto in nam že zdavnaj doseženi (preseženi) bonus ostalih vozil ni nič pomagal.

Moje pisanje ni namenjenu udrihanju kar povprek čez dosedanjo zavarovalnico, ampak sem iskal nasvet kako naprej.
In iz odgovorov je očitno, do so (ste) vsi zavarovalničarji v bistvu enaki.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Citat:
Za ZM in AS zadostuje izjava o škodnem dogajanju in prejšnja original polica. Potrdil že dolgo ni treba hodit iskat...


Sem se res malko prehitro izrazil. Mislil sem podpisano izjavo katero nova zavarovalnica pošlje v potrditev stari.



@Jodlar - itak
 

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
Mi je nekako uspelo zbrati vse informacije glede mojega začetnega vprašanja.
Glede AO (in tudi kaska) je škoda izgubljati besed glede izbora zavarovalnice. Pogoji pri vseh so tako podobni (enaki), da je vsaki meter od najbližnje zavarovalnice nepotrebno prehojen (prevožen).
Glede nepremičnin pa so pogoji različni oz. je možno "handlanje". Ugotovil sem, da so pri dosedanji še najboljši !!!! (Ali je prijazen, spoštljiv odnos do zavarovanca vreden nekaj 100 eur bom pa še razmisli).
Glede AO bonusa me v novi hiši ni nihče nič vprašal. Ko sem vprašal ali ga lahko uveljavim od prej je bil odgovor:" Ja seveda, v karem PR ste pa bili?" ... in so verjeli na besedo. Na vprašanje ali bi upoštevali tudi malus, če bi ga imel je bil odgovor:"Ne!"

Hvala za pomoč!
LP, Jodlar