zamenjava vrat in barvanje

talean

Pripravnik
6. mar 2008
333
0
16
Pozdrav!

Mi zna kdo iz stroke povedati kako je z barvanjem vozila, če se npr. menjajo vrata prtlažnega prostora.
Je potrebno na boke vozila, odbijača, streho delati tako imenovane prelive ali ne?

Imel sem nesrečo na parkirišču in se moram odločiti ali menjati vrata oziroma klepanje - vse plača zavarovalnica.

Hvala!


lp
 

Lorus

Pripravnik
3. sep 2007
410
0
16
ljubljana
Menjaj!

Klepanje in glihanje ni nikoli 100%

Odvisno je sicer od poškodbe in kje je poškodab ...

Kaj ti je odobrila zavarovalnica?
 

talean

Pripravnik
6. mar 2008
333
0
16
Citat:
Uporabnik Lorus pravi:
Menjaj!

Klepanje in glihanje ni nikoli 100%

Odvisno je sicer od poškodbe in kje je poškodab ...

Kaj ti je odobrila zavarovalnica?

zavarovalnica zmeraj da najmanj kar se da...bo klepar zrihtal vrata.
 

talean

Pripravnik
6. mar 2008
333
0
16
Citat:
Uporabnik mac77 pravi:
to ti bo najlazje licar povedal, ko vidi zadevo

ja nekateri pravijo klepanje drugi novo.

ampak to je pomojem bolj odgovor na to kaj je njim lažje-bolje naredit.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.950
5.026
113
Saj če mu zamenjajo vrata jih bo pravtako treba barvat, razn če se hoče z grunt (osnovno) barvo okol vozit.

Drugače pa pri zadnjih vratih in prednjem pokrovu motorja ni potrebno delati prelivov. Prelivi se delajo samo na poškodbah lova/desna stran avtomobila, ker so tam večje ploskeve in se na daleč lepo vidi drugačen odtenek. Pri kuferam vratih pa neboš videl razlike, ker te ležijo "pravokotno" na stranice in imaš tako avtomatsko drugačen kot pogleda, drugačen odsev itd..

Mojmu fotru so barvali pri poškodbi pokrova avtomovila, samo pokrov, in se niso delali prelivi. Pravtako se nianse ne opazijo. Ko pa je enkrat mel vdarjena vrata pa so delali preliv čez celo stranico. V obeh primerih se je uveljavljal kasko.
 
Nazadnje urejeno: