zamenjava ventilatorja

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
v PC-ju bi rad zamenjal 60mm ventilator, ki je na hladilniku od procesorja, ker je neverjetno glasen. Pa me zanima, če bi bilo enako učinkovito, če bi gor prilepil 80mm ventilator in če bi mi bilo preglasno vmes dal še en upor, da bi zmanjšal št. vrtljajev?
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.774
2.662
113
Lahko daš gor 80mm ventilator če ga boš lahko upel na star hladilnik. Kar pa se tiče uporov pa lahko kupiš nastavljivega in potem nastaviš željene vrtljaje. Najbolje pa bi bilo da kupiš nov kvaliteten hladilnik ampak je to malo dražja opcija kot samo ventilator. Trga hladilnikov trenutno ne poznam najbolje včasih so bili špica zalmani, pomoje da so še zmeraj. In bakreni so boljši od aluminjastih saj bolje prevajajo toploto so pa tudi dražji.
 
Nazadnje urejeno:

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
prilepil ga že bom nekak. ma ni pc tolk v uporabi in vreden, da bi dal za hladilnik več kot je vreden pc. sam ponoči je pa zelo moteče poslušat ta ventilator, zato bi ga rad zamenjal, ker je vbistvu strošek nekje 5€
 

imperator

Pripravnik
27. jul 2007
436
0
16
cviček'land
ravno sem hotel odpret temo pa vidim, da se je že odprla.

Zanima me popolnima ista stvar. Ventilator je že tako preglasen in sedaj, ko se v stanovanju kuri se mi zdi, da še občutno bolj povečuje obrate in postaja zelo glasen.


1. Torej, kateri ventilator mi priporočate, da bo res čim bolj tih. Cena ni pomembna!

2. Če bi se slučajno odločil za nakup novega hladilnika, me zanima katerega mi priporočate za okoli 50€? Kaj naj pazim pri nakupu? In kje naj zadevo dobim?
Imam pa Intel Pentium 4
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik imperator pravi:
ravno sem hotel odpret temo pa vidim, da se je že odprla.

Zanima me popolnima ista stvar. Ventilator je že tako preglasen in sedaj, ko se v stanovanju kuri se mi zdi, da še občutno bolj povečuje obrate in postaja zelo glasen.


1. Torej, kateri ventilator mi priporočate, da bo res čim bolj tih. Cena ni pomembna!

2. Če bi se slučajno odločil za nakup novega hladilnika, me zanima katerega mi priporočate za okoli 50€? Kaj naj pazim pri nakupu? In kje naj zadevo dobim?
Imam pa Intel Pentium 4

Problem tvojega racunalnika ni samo vent/hladilnik ampak tudi ohisje. Ta procesor potrebuje posebno obliko ohisja zaradi krozenja zraka in bos samo z menjavo hladilnika/venta bore malo pridobil.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Zalman... aja, pa večji ko je ventilator, tišji je (ker laufa na manj obratih). Opcija so tudi pasivni hladilniki, samo tu je pa vprašanje cene in predvsem prostora v tvojem računalu!

Lp
Peter
 

imperator

Pripravnik
27. jul 2007
436
0
16
cviček'land
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Citat:
Uporabnik imperator pravi:
ravno sem hotel odpret temo pa vidim, da se je že odprla.

Zanima me popolnima ista stvar. Ventilator je že tako preglasen in sedaj, ko se v stanovanju kuri se mi zdi, da še občutno bolj povečuje obrate in postaja zelo glasen.


1. Torej, kateri ventilator mi priporočate, da bo res čim bolj tih. Cena ni pomembna!

2. Če bi se slučajno odločil za nakup novega hladilnika, me zanima katerega mi priporočate za okoli 50€? Kaj naj pazim pri nakupu? In kje naj zadevo dobim?
Imam pa Intel Pentium 4

Problem tvojega racunalnika ni samo vent/hladilnik ampak tudi ohisje. Ta procesor potrebuje posebno obliko ohisja zaradi krozenja zraka in bos samo z menjavo hladilnika/venta bore malo pridobil.

in kako veš da tega nimam?
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Če bi rad tiho hlajenje, pa ti ni problem kakšen € več dat, ti priporočam tega na napajalniku in je skoraj neslišen.

Pa če se boš lotil že tišanja računalnika bo verjetno najbol, da začneš pri grafični, če ima ventilator.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.774
2.662
113
Tudi kakšen ventilator v napajalniku zna biti zelo glasen.
 

imperator

Pripravnik
27. jul 2007
436
0
16
cviček'land
Ja tudi glede grafične sem začel razmišljat, ker je tudi ta postal glasen oz. začel vibrirat. In se mi dozdeva, da je ta glavi krivec za moj hrup v računalniku. Kako je pa kaj s tem? A je potreben tudi nov hladilnik ali obstaja samo kakšen tišji ventilator?

Sem pa gledal za ventilatorje samo za procesor in nikjer nisem zasledil okrogle. Namreč imam okroglega, ki je nameščen točno nad hladilnimi rebri.
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Se ti ne splača samo ventilatorjev kupovat. Kupi raje kar komplet s hladilnikom... pridejo tam nekje 25€. Je pa res občutna razlika. Na moji R9800 se je un ventilatorčk tako drl da je blo za popizdit. Če računaš tam nekje 80-90€ maš komplet računalnik utišan. Jst učasih za svojga mislm da je ugasnen, k ledica crkuje spredi
grin1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
sem kar enga 8cm vzel in prilepil s sekundnim na hladilnik in razlika je več kot očitna:) glede temparature ne vem, me niti ne zanima, ker ni tolk obremnjen pc.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.985
113
EU
Ne vem če je glih pametno lepiti ventilator na hladilnik s sekundnim lepilom.

Aluminij hladilnika ima večjo rasteznost, kot ohišje ventilatorja.

Nastopijo velike strižne sile, in sekundno tudi v sekundi spusti.

Ventilator boš njadel, na dnu ohišja Abaka
ne-ne-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
če bo do tega pršel, bom pol iskal alternativno rešitev:) trenutno deluej vredu.