Žaluzije namesto rolet

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.242
2.312
113
Čigave žaluzije imaš to? Bom se malo poglobil v to zakaj nam to ropota. Daleč od tega da bi kdaj bil tako močan veter da bi kante prevračalo...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.242
2.312
113
Ko sem jaz lani kupoval je MIK prodajal Krater od Medleta. Jaz imam CT80 model, tako se reče pri Medletu...
 

Priponke

  • lamela_CT-80.jpg
    lamela_CT-80.jpg
    47,4 KB · Ogledi: 56

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.219
1.842
113
Pri žaluzijah je vse super in fajn dokler jih ni treba spucat. Ker usrane so skozi in na koncu imaš opcijo ali da jih skoz naprej čistiš ali imaš enostavno usrane. Čiščenje kot tako je tudi zelo lepo opravilo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejEnej

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.242
2.312
113
A rolet pa bi treba, se ne zamažejo? Drugo nagradno vprašanje, kako poteka čiščenje rolet v 2. ali celo 3. nadstropju? A si postaviš oder?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.219
1.842
113
Jaz jih v 15-ih letih (odkar jim imamo) še nisem ;) (enkrat sem jih od znotraji..pa še to se mi zdi da zgolj v spalnici, potegnil z mirko krpico ..stvar dveh minut).
Tisto eno in edino žaluzijo, ki jo imam (pritličje) pa jo moram vsaj 2 x letno ker je katastrofa kaka postane in kako zgleda. In če jo želiš cca dobro spucat je časovno zelo potratna reč.
 
27. jan 2022
5.106
1.885
113
Žaluzije čistim že 15 let izključno s kerherjem - na obeh straneh in prebrišeš z mikro krpico. 10 minut dela po oknu.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.242
2.312
113
Jaz jih v 15-ih letih (odkar jim imamo) še nisem ;) (enkrat sem jih od znotraji..pa še to se mi zdi da zgolj v spalnici, potegnil z mirko krpico ..stvar dveh minut).
Tisto eno in edino žaluzijo, ki jo imam (pritličje) pa jo moram vsaj 2 x letno ker je katastrofa kaka postane in kako zgleda. In če jo želiš cca dobro spucat je časovno zelo potratna reč.

Verjetno si kupil bele rolete, zdaj pa imaš že beige če ne rjave ne? :valjamse: Se pa drugače strinjam, žaluzija je katastrofa, vse se prime gor...
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.355
964
113
Titograd
Jaz sem pobrisal v prejšnjem flatu belo roleto po nekje 8-9 letih... ko brišeš, dejansko vidiš kaj je belo. Nečiščeno je bilo v primerjavi z čiščenim sivo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.607
9.279
113
Jaz odprem škatlo z roleto z notranje strani, povlečem roleto noter, očistim in dam nazaj. Slabo uro dela na okno, s pirom vred.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.727
5.688
113
Takih toplotnih mostov se vec ne dela. Se pri energetskih sanacijah jih ni vec. Mi res ni na misel prislo. V tvojem primeru pa res gre... Pa tudi casa, ampak gre pa...
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.729
-996
113
145 km SZ od Opatije
Pri žaluzijah je vse super in fajn dokler jih ni treba spucat. Ker usrane so skozi in na koncu imaš opcijo ali da jih skoz naprej čistiš ali imaš enostavno usrane. Čiščenje kot tako je tudi zelo lepo opravilo.
Sploh zdej, ko je cvetnega prahu v izobilju. Letos jih še nisem spucal, me to še čaka.
In ja, rolete je BISTVENO lažje očistit: spustiš jih dol, obrišeš in to je to. Tele žaluzije (pa imam krpanke, ne kake lahke) se pa "gonijo sem in tja", pa vsako posebej je treba spucat ... jeba na 2.

Ampak, so pa vredne svojega denarja: ne zatemnijo prostora 100%, kar je moj cilj, celo več, lahko jih prilagajam situaciji, glede na vpadni kot sonca. Dodatni plus je, da zadržijo cca. 90% "toplotnega udara". Brez žaluzij imam v prostoru savno (ker imam veliko drsno okno), z žaluzijami pa kako stopinjo več, ki jo potem "zreguliram" s klimo.

Pa še elekrtificirane imam, kar je še dodatni plus :)

Top šit (razen čiščenja, seveda).
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.892
1.344
113
Lahkotni karcher to hitro uredi. Lahko tudi parno čiščenje, popariš, obrišeš z mikro krpo in to je to. Isto imame "krpanke", sicer sive barve pa je manj vidna razlika med čisto in nečisto, čeprav je. Pucam enkrat letno konec poletja, ko se to sranje s cvetnim prahom umiri.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.729
-996
113
145 km SZ od Opatije
Lahkotni karcher to hitro uredi. Lahko tudi parno čiščenje, popariš, obrišeš z mikro krpo in to je to. Isto imame "krpanke", sicer sive barve pa je manj vidna razlika med čisto in nečisto, čeprav je. Pucam enkrat letno konec poletja, ko se to sranje s cvetnim prahom umiri.
Aha, hvala.
Nimam Karcherja. Bo treba razmislit v tej smeri, ker mi gre že počasi na organ tole čiščenje ...
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.892
1.344
113
Edino ne pretiravati s pritiskom, če karcher. Da ne bo kot pri sosedu k mu žena še dan danes tri materne od korenin naprej. Je pretiraval in tudi poškodoval.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejEnej