Žaluzije namesto rolet

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.174
2.271
113
Jaz bi rekel, da so možnosti enake kot pri žaluzijah. :cheer:
Ali imaš ti drugačno mišljenje?

Jaz bi rekel da ko žaluzije odprem povprek pridem z roko na vse strani lamele in jih očistim, prav tako bi rekel da ko je roleta dvignjena je ne morem čistit ker je zavita v kolut, ko pa jo spustim pa z roko ne pridem na zunanjo stran ker je zaprta oz. teoretino lahko spodaj z roko dosežem polovico a hkrati ne vem in ne vidim kaj delam? Popravi me če ne razumem delovanja rolet? Razen če se sodobne rolete kako "odhaklajo" in jih lahko vzameš dol in očistiš?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.174
2.271
113
Jaz odprem škatlo z roleto z notranje strani, povlečem roleto noter, očistim in dam nazaj. Slabo uro dela na okno, s pirom vred.

Aja ti bi šel celotne boxe narazen vlačit in rolete ven jemat. Super delo bi si naredil. Ena ura po oknu, malo zamudno, žaluzij še sicer nisem čistil bi pa rekel da sem po oknu bistveno prej konec kot v eni uri.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.212
1.833
113
Verjetno si kupil bele rolete, zdaj pa imaš že beige če ne rjave ne? :valjamse: Se pa drugače strinjam, žaluzija je katastrofa, vse se prime gor...

Smo ob nakupu namenoma vzeli sive (umazane po defoltu) ;)

Se pa rolete absolutno manj prime ker so lamele vertikalne pri žaluzijah pa horizontalne. Kdor ima žaluzije stalno spuščene mu lovijo prah 24 h dnevno, roleto pa skriješ preko dneva.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.557
9.235
113
Ja, samo ne moreš pa delno zatemnit prostora, to drži.
Mah, kakorkoli obrnes, edino znosno je tole oursourcati.
Absolutno. Vmes pa lepo čips grickaš z nogami na kavču in opazuješ, kako tip čisti.
Aja ti bi šel celotne boxe narazen vlačit in rolete ven jemat. Super delo bi si naredil. Ena ura po oknu, malo zamudno, žaluzij še sicer nisem čistil bi pa rekel da sem po oknu bistveno prej konec kot v eni uri.
Jah, kaj naj rečem. Lahko bi tudi outsourcal, tak pa ker nisem po alter standardih, raje sam naredim. Lahko bi tudi dvigalo najel, ampak spet. Nimam milijonov v banki, pa premije pred bajto ;).
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.505
5.502
113
Absolutno. Vmes pa lepo čips grickaš z nogami na kavču in opazuješ, kako tip čisti.
Uf, kje... Jaz pocekiram na koncu, pod prste se pa vmes ne gleda. najboljs da mu se navodila sproti dajem, kako :rolleyes:

Vmes grem jaz na hrib...
 
Nazadnje urejeno: