Žaluzije namesto rolet

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.376
160
63
Kot pravi naslov, imam sedaj rolete (plastika), ki pa so z leti čedalje slabše. Na enem oknu (širina lamele cc 127) sem jih že kar nekaj ven pobral in spet bi bila potrebna ponovitev vaje. Poleg tega je na prvem členu, kjer se začne navijat na srednjem nosilcu rolete tudi počila lamela na pritrdišču in sedaj vse skupaj laufa na dveh točkah.

Da skratim, ne bi se več ukvarjal z to roleto, na misel pa mi je prišlo, da bi dal namesto tega žaluzije, da bi lahko prostor zasenčil, bi pa še vedno notri bila svetloba.

Na kaj je sploh potrebno bit pozoren, verjetno se trenutna vodila od rolet sname dol. Sedaj so nadokenske rolete, verjetno bi zgubil nekaj vidnega polja pri oknu.

Ima s tem že kdo izkušnje?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Rolete ven in zabaši tisto škatlo nad oknom z volno, mislim kameno volno, ker je neverjeten toplotni most. Če so to tiste klasične rolete izpred sto let.

Potem pa žaluzije gor, so poceni in izberi take, da boš čez par let lahko dobil nadomestne, ker - se povijejo, pa plastika pa marsikaj mehanskega ki po parih letih crkne, toda moje mnenje je , da so dovolj poceni, da jih imam nekako za potrošne.

Moja bi imela zunanje, jaz sem pa bolj za notranje, ker se manj umažejo.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zunanje čistim s kerherjem, potem samo prebrišeš s suho krpo. Seveda kerher uporabljaš "mit gefuhl"!
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Glede na dejstvo kako sem mehki, bom verjetno res šel na zunanje. Politični pritiski od moje hujše polovice so močni. Nisem pa prepričan ravno ...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Saj sevajo ven. Zunanje so pa takoj umazane, vsake dva meseca jih prati pa - se mi bo baba uprla.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

S tem da, pri meni skoraj nikoli ne piha. Ko pa zapiha - so pa običajno pizdarije.
Kako so pa te zunanje žaluzije obešene glede vetra? Pa drsna vrata itd?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.727
5.688
113
Zunanje in notranje imajo povsem drugo funkcijo. In glede na funkcijo notranjih se rada mazejo manj kot zunanje ampak preveč glede na alternativo. Notranje pucat tudi ni veselje, sploh ko so lamele tako micene in skupaj, pa vse tako nežno, da bi najraje kar vtrgal dol, ko to delaš. Itak je kmalu kaka pokrivljena, fous visi... Sem imela v najemniskem stanivanju in mi se danes ni jasno zakaj se nekdo za to odloči.

Zunanje pa... Kako hvaležno barvo, da se ne pozna toliko. Antracit črna to ni, pa saj zdaj je tudi že zdavnaj pase, že takrat je bila, ko sem jaz kupovala. Navadna aluminij barva pa jo lahko odneseš s tem da ne čistis tako pogosto. Boljšega zunanjega senčila funkcionalno gledano pa zame ni. Torej sprejmes malo bolj sitno čiščenje...

Pri nas piha ful. Sploh se več ne oziram, žaluzije so kot so pa jim nič ni. Včasih, če res pod pravim kotom v sunkih piha, udarjajo ob okno. No tiste pa potem dvignem, ker je zaradi zvoka moteče.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Naše so spuščene že deset let in jih samo v spalnici zavrtimo ponoči za temo in podnevi za "dan". Enkrat letno jih sperem s kerherjem, žena pa prebriše s plenico - barva silver (zdaj enkrat bo čas, ker kar pa nam letos dela cvetni prah, pa ni več normalno). Ko piha so bolj ali manj pri miru, včasih rahlo zavibrirajo - vpete levo desno vsaka druga izmenično (parne levo, neparne desno). Poleti tiste na južno stran čez dan zavrtimo rahlo navzdol in res pomaga k manj ogrevanja.

Drsna vrata ne vplivajo na žaluzije, le težko ven prideš če so spuščene. :)
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Kako je pa pri drsnih vratih? Je tam tudi lahko zunanje?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja itak, zakaj ne, saj se drsna not odpirajo. Je pa jih tečno - vsaj meni - vsak dan gor pa dol vlačit, zato so tam dvignjene že 10 let. ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85
I

Izbrisan uporabnik #9334

Naše so spuščene že deset let in jih samo v spalnici zavrtimo ponoči za temo in podnevi za "dan". Enkrat letno jih sperem s kerherjem, žena pa prebriše s plenico - barva silver (zdaj enkrat bo čas, ker kar pa nam letos dela cvetni prah, pa ni več normalno). Ko piha so bolj ali manj pri miru, včasih rahlo zavibrirajo - vpete levo desno vsaka druga izmenično (parne levo, neparne desno). Poleti tiste na južno stran čez dan zavrtimo rahlo navzdol in res pomaga k manj ogrevanja.

Drsna vrata ne vplivajo na žaluzije, le težko ven prideš če so spuščene. :)

Aja - ker ne poznam. Kaj niso pritrjene na krilo vrat?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

A prav razumem? Zunanja žaluzija ni pritrjena na krilu drsnih vrat ?
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ne, ni treba. Si predstavljam in bo res zoprno pri drsnih vratih.
Ne preveč moji govorit. Bom sam, politično.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.727
5.688
113
Notranje ali zunanje, ne predstavljam si kako prideš ven, brez da dvigneš...

Drugace pa,ce devas naknadno zunanje žaluzije, ne pred fasado, potem se vodila res montirajo na okno lahko, ampak na okvir, ne krilo.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Notranje lahko (večinoma) imaš na posameznem krilu in se premikajo z oknom.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ok, kje torej iščem te žaluzije? Roletarstvo Medle?

Imam še en problem, kjer bo treba pa dat sešit cerado pod pergolo ...