Zakaj USA niso (več) najboljša država na svetu

B81

22. jul 2007
36.600
10.292
113
Ja, tisti umik z Afganistana je bil naravnost vrhunska poteza :zmaga:
(Ker si s svojimi rednimi reseti spomina že pozabil-Trump ga je začel, pod Bidnom se je samo izpeljalo do konca)
No, pa majmun se je tudi že uspel podpisati pod post
Saj ne da ti bledi enolicnez pozabis omeniti da so ta umik podprle skor vse (in vse vecje) clanice NATA.

Slabo sicer za svet, za tamkajsnje zenske, ampak vseeno sam ne bi izvedel umika.

In ko si ze tako natancen, trump je to stanje, vojno koncal (spet, skoda) Ostali preCedniki pa so jih vsi zaceli.
O tem je sel moj post (dobro peljal glede vojn), ki ti je naredil multibal v glavi.
 
  • Haha
Reactions: jest5

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.196
2.803
113
Lublana
Obišči stran
Sem pogledal. Dokaj cenen propagandni film. Pa še precej rasističen. Dejansko sem se ob ogledu počutil napadenega. Vse belo je slabo in zlobno.
Če je izvoljen črn predsednik, potem je to dobro in demokracije ter sistem delujeta. Če je izvoljen bel predsednik, je nekaj zelo narobe, demokracije na deluje, sistem ne deluje in vse je nastavljeno... Čeprav gre za isti sistem.
Narobe je, ker so bili praktično vsi ameriški predsedniki beli... problem je celo , ker je bilo preveč belih Miss Amerike....ja kako pa bo drugače, če je ogromna večina prebivalstva bela. Čisto preprosta matematika. Tako je povsod po svetu. Ni tu nobene zarote...
V glavnem ogaben film za pranje že tako motenih glav.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Valhalla

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.196
2.803
113
Lublana
Obišči stran
Aja, še to. Osebki na začetku filma Trumpu očitajo širjenje strahu med ljudi in tako pridobiva glasove. Ironija pa je, da je v nadaljevanju ravno dotični film poln strašenja kako se bo zgodil propad demokracije in Amerike, če volitve dobi Trump.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Morgoth

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.196
2.803
113
Lublana
Obišči stran

Povzetek:
- zakaj elektorski glasovi, zakaj taka nedemokratičnost jurek1973 večina državljanov se že zavzema za neposredne volitve, republikanci se držijo elektorskega glasovanja, ker drugače zmagati ne morejo
- 2 senatorja na državo, ne glede na to, koliko prebivalcev ima (Kalifornija vs. Severna Dakota)
- ustavni sodniki so imenovani za življenje
Vidim, da si zelo odprte glave pa mi prosim razloži zakaj je bil tak sistem v redu, ko je zmagal Obama, ni pa v redu, ko je zmagal Trump?
- ustavni sodniki so imenovani za življenje
- Trumpu je naneslo, kar se v zgodovini še ni zgodilo, v 2016 so mu umrli trije ustavni sodniki in je zagotovil republikansko večino v ustavnem sodišču 6:3
- zastarela ustava, katere se praktično ne da spremeniti, ker ne gre čez senat (2/3), v praksi so kraljevina

Ja pač tako je naneslo, ker imajo tak sistem. Bi to izpostavljali in bil problem tudi, če bi tako naneslo recimo v času Obame ali pa Bidena?
Ustava je verjetno res zastarela in bi morda bilo prav, da jo posodobijo ampak spet vprašanje. Zakaj je ustava postala problem zgolj ob izvolitvi Trumpa in je problem zdaj, ko še vedno kandidira? Če pa zmaga "ta pravi" je pa z ustavo vse super že stoletja?
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81