Zakaj USA niso (več) najboljša država na svetu

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.781
1.460
113
42
Če je pa to profesionalen policaj pol pa res nevem. (ma'khia) Pustu je unga tipa da uno brcne v glavo a pištol je takoj sprožil v tamalo. Čaa je pa sploh imel čist preveč.
aja pa kje je 5 min filmčka preden se una dere da jih bo zabodla?
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
:zaljubljen:
178167379_5355743157830175_5297883681333915028_n.jpg
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.533
14.140
113
No tazer bi bil prav tako učinkovit
Nekje sem zasledil debato ravno na to temo ali bi se lahko uporabilo tazer namesto pištole. Izpostavljena sta bila dva pomisleka in sicer zelo velikokrat se baje zgodi, da se popolnoma zgreši cilj oz. se elektrode ne zapičijo v osebo ali pa se zapiči samo ena (kar ni dovolj za delovanje) in pa to, da se dogaja (sploh pri močnejših osebah), da tazer enostavno nima željenega učinka. Omenilo se je tudi opcijo streljanja s pištolo v obliki manj izstreljenih nabojev in pa, da se cilja v noge. Zaključek je bil, da je noge težje zadeti z dovolj učinka, da se onesposobi napadalca oz. napadalko, ki je bil v tem primeru že sredi zamaha z nožem in pa da pri takšni masi en strel (sploh v noge, morda tudi celo v trup) spet enostavno ne zadostuje, da pred zabodom rešiš osebo, ki je bila sekundo/pol metra stran od zaboda. Koliko zdaj to drži ali ne res ne bi vedel ampak samo povem, ko si ravno omenil tazer.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
Mogoce bi lahko Apollo8 tu kaj vec povedal, je pa verjetno res nekaj na tem, da ko nekdo jurisa proti tebi je verjetno precej lazje merit v telo kot pa v nogo
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Nisem spremljal celotne teme, sam zadnjih par prispevkov sem prebral ker me je tomi omenil v temi.

Moj komentar se nanasa na doktrino in dognanja slovenske policije in ne ameriske zato tudi verjetno ni vse enako pri njih in pri nas.

Policisti/kriminalisti orozje nosimo zaradi varovanja lastnega in tujih zivljenj. Uporabimo ga lahko kadar je ogrozeno nase ali tuje zivljenje. Ko je izpolnjen ta pogoj gre v praksi za to, da je tisti trenutek nevarno da bomo izgubili (oz da bo nekdo tretji izgubil) zivljenje. Zato takrat ni cas ko bi malo ciljali v noge, itd... ampak je cilj onesposobiti napadalca. Zato tudi treniramo strejanje v trup. V nekaterih situacijah se strelja v trikotnik (brada - lica - nos) vendar to bolj z dolgocevnim orozjem.

Streljanje v noge je za v filme itd
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.913
2.366
113
Lublana
Obišči stran
Najlažje je pa streljat
Dvomim, da je najlažje, je pa zagotovo najbolj varno za policaja in za ostale osebe v bližini. Vem, da ste mnogi full zajebani in zlahka razorožite in onesposobite kogarkoli, s tem imate itak dnevno opravka. Ampak normalen človek se pa ne bo približal osebi z nožem, pa če gre za odraslega možakarja ali pa mladoletno mulo. Če pa oseba še opleta z nožem in celo napade človeka sem prepričan, da ni druge rešitve, kot streljati. No razen Alter Ramboti bi to z golimi rokami in besedami rešili. Čeprav mislim, da bi potem brali takšne članke https://old.delo.si/novice/kronika/neznanec-pri-brezicah-do-smrti-zabodel-30-letnega-policista.html
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.808
3.336
113
40
Lj
Nov incident, zopet je policaj stal na nekomu, ki je potem umrl. Tokrat sicer ni bil črn, ampak latino.

"The incident has drawn scrutiny in part because the man who died, Mario Gonzalez, appeared to pose no imminent threat to the officers when they arrived at a local park on April 19 after calls about an intoxicated man and a possible theft."