Zakaj Starši Dajo DROGO v roke OTROKOM????

zejko2

Pripravnik
25. jul 2020
27
40
13


Zakaj starši porinejo drogo v roke otrokom? Se vam zdi, da so zato krivi starši. Jaz jih krivim, večina inovatorjev ne dovoli telefonov do 16-tega leta in še pred tem jih močno učijo kaj je v ozadju.

Na koncu starši učijo NAJ NE : Kadijo, se ne drogirajo. Dajo jim pa telefon v roke v 4. razredu. Bravo starši!

in še eno vprašanje zakaj ni nekih omejitev, kot je pri alkoholu nad 18timi leti je dovoljeno piti alkohol. Na tobaku se opozarja škodljivosti. Na telefonu pa nič, zakaj ni čisto nobenega zakona prav zato, saj ravno telefon ustvarja več depresije, zasvojenosti, kot karkoli drugega. Izgubiš dušo in stik s realnostjo, huda manipulacija!
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Saj lahko tukaj bereš da je to ok. Spet nekje je nujno da so v stiku z otrokom. Za to je dovolj navaden telefon in ne ta za drsat.
Drugače pa je to tako, včasih so jih posedli pred tv in so gledali risanke z kaset potem na tvju otroške programe sedaj je pa in da porineš otroku telefon ali pa tablico.
Pač najbolj priročno in najbolj enostavno, da ima mami mir.
 
  • Žalosti me
Reactions: zejko2

zejko2

Pripravnik
25. jul 2020
27
40
13
Saj lahko tukaj bereš da je to ok. Spet nekje je nujno da so v stiku z otrokom. Za to je dovolj navaden telefon in ne ta za drsat.
Drugače pa je to tako, včasih so jih posedli pred tv in so gledali risanke z kaset potem na tvju otroške programe sedaj je pa in da porineš otroku telefon ali pa tablico.
Pač najbolj priročno in najbolj enostavno, da ima mami mir.
Zakaj je potem več depresije, kot kdarkoli prej pri otrocih in nasploh? Zakaj se ne igrajo zunaj? TV so imeli samo določen čas včasih in ta ni zasvojila toliko, kot sedaj. Mislim, da pomojem si zgrešila point dokumentarca in si ga preskakovala. Sledijo tvojim navadam in spremljajo vsak korak, da te zasvojijo.

Socialna omrežja spremlajjo vsakega uporabnika in naredijo več, kot 7000 različnih točk : od GPS lokacije, spremljanje aktivnosti, čas na sliki, čas pritiska, emocijsko stanje , interesi in še na tisoče lastnosti.

Nekdo, ki kupi telefon otroku in da otroku telefon v 4. razredu je zame NE ODGOVOREN starš!

Ali so včasih naši starši zasledovali vsak korak, ki ga naredimo? So korporacije spremljale čisto vsak naš korak, navado? Predstavljaj si, da to v 4.em razredu, spremljajo mega kapitalistična podjetja in vedo čisto vsak korak, kako te lažje zasvojiti, kdaj poslati sporočilo, načine, da boš namesto 5 minut na strani, vsak dan vsaj 5 ur.

Tudi v dokumentarcu pove. Včasih so bile ulice veliko bolj nevarne, kot kadarkoli. Sedaj jih pa nadzorujemo, a so veliko bolj varna mesta.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Nismo se razumeli, sem proti. In me čudno gledajo. Do 15 leta nima kaj prčkat po raznih socialnih omrežjih in se pačit.
Zunaj igrajo ja ker so eni drugi časi, saj mi smo se tudi po gozdovih igrali ko smo bili majhni ampak v teh časih še sam pogledaš kdo bo skočil iz grma.

Zakaj , ker naša generacija je gledala tv program vključno z dnevnikom in vremensko. Sedaj pa samo risanke in igrice na računaliku tablici in telefonu.
In temu verjemejo. Ne ločijo kaj je res in kaj ni.
 

SHTF

Fizikalc
6. jan 2017
354
43
28
Za devetimi gorami
www.binance.com
Nismo se razumeli, sem proti. In me čudno gledajo. Do 15 leta nima kaj prčkat po raznih socialnih omrežjih in se pačit.
Zunaj igrajo ja ker so eni drugi časi, saj mi smo se tudi po gozdovih igrali ko smo bili majhni ampak v teh časih še sam pogledaš kdo bo skočil iz grma.

Zakaj , ker naša generacija je gledala tv program vključno z dnevnikom in vremensko. Sedaj pa samo risanke in igrice na računaliku tablici in telefonu.
In temu verjemejo. Ne ločijo kaj je res in kaj ni.
Tako kot njihovi starši, ki še vedno verjamejo v nevidnega Miklavža na nebu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vprasaj

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
zejko2: zakaj mu dam telefon v roke? da me lahko pokliče, al zakaj sprašuješ? kako pa naj vem, da je prišel iz šole, pa da mu po poti ni kdo lulčka kazal?
 
  • Všeč mi je
  • Žalosti me
Reactions: Sokol in zejko2

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Popolnoma nič ni narobe, če otrok v 4. razredu dobi mobitel.
Problem je, ker starši ne naredijo popolnoma nič, da bi mobitel prilagodili/omejili za otroka. Na primer dajo kar lepo gor polni YT, pa čeprav vemo da je ogromno neprimerne vsebine. Lahko se omeji uporaba zvečer ali pa tudi recimo nasploh max. čas uporabe na primer iger. Lahko tudi slediš mobitelu, tako da veš, da je in kdaj je otrok prišel domov.
Pač folku se ne da ubadati s tem in potem raje jamra kakšno "zlo" so danes mobiteli pri otrocih.
 

zejko2

Pripravnik
25. jul 2020
27
40
13
Popolnoma nič ni narobe, če otrok v 4. razredu dobi mobitel.
Problem je, ker starši ne naredijo popolnoma nič, da bi mobitel prilagodili/omejili za otroka. Na primer dajo kar lepo gor polni YT, pa čeprav vemo da je ogromno neprimerne vsebine. Lahko se omeji uporaba zvečer ali pa tudi recimo nasploh max. čas uporabe na primer iger. Lahko tudi slediš mobitelu, tako da veš, da je in kdaj je otrok prišel domov.
Pač folku se ne da ubadati s tem in potem raje jamra kakšno "zlo" so danes mobiteli pri otrocih.
Pa vi ste nori. Otroku vsak korak sledite. Bravo, so tudi vaši starši gledali kaj, kdaj, kako, kje in vsak korak spremljali. Jaz se spomnim in tega ni bilo, kdaj smo jih čez rit dobili, ko smo prepozno domov prišli. Drugo pa obilo svobode in igranja. Ja najbolje, da mu daš, kar čip v možgane in ga 24/7 spremljaš, iditosko!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in BornSkeptic

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Ej, pobje, ne se pobit.
Včasih smo tudi s fičekom hodili KAMPIRAT(!) na morje z vso opremo, šotorom od 50 kil, piskri, avto je bil ful nabsan. A bi danes šlo? Mogoče,. ampak samo v primeru,. da imaš vsaj kombi ...
Želim povedat, da se marsikaj da, ampak časi se spreminjajo. Otroci smo se včasih igrali zunaj, ko pa so prišli Spektrumi, smo bli pa po cele dneve noter ... pa je bla Rubikova kocka ... a jo je mogoče kdo sedstavljal medtem, ko je metal na koš? Ne gre .. in smo bili spet "statični" ... in tako naprej.
Kaj bo čez 10 let, si niti ne upam pomislit. Še seksalo se bo virtualno, kar pa bo populacijo omejilo do te mere, da bomo počasi izumrli.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
Pa vi ste nori. Otroku vsak korak sledite. Bravo, so tudi vaši starši gledali kaj, kdaj, kako, kje in vsak korak spremljali. Jaz se spomnim in tega ni bilo, kdaj smo jih čez rit dobili, ko smo prepozno domov prišli. Drugo pa obilo svobode in igranja. Ja najbolje, da mu daš, kar čip v možgane in ga 24/7 spremljaš, iditosko!
Pa ti veš, da so se časi malo spremenili?
Včasih se je delalo od 6 do 14, si bil ob 14.15 doma. danes se dela od 7 do 17, in nekako moraš vedet kje je otrok 4 ure. stacionarca pa nimam že 15 let.
V čem je keč, da me pokliče ko pride domov? kaj je tukaj idiotsko.
o kakšnem čipu to govoriš? o podobnem kot so čemtrejlsi pa flatearth?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.832
1.061
113
www.adriamedia.si
Pa vi ste nori. Otroku vsak korak sledite. Bravo, so tudi vaši starši gledali kaj, kdaj, kako, kje in vsak korak spremljali. Jaz se spomnim in tega ni bilo, kdaj smo jih čez rit dobili, ko smo prepozno domov prišli. Drugo pa obilo svobode in igranja. Ja najbolje, da mu daš, kar čip v možgane in ga 24/7 spremljaš, iditosko!
Moja ima telefon že od, hmmm, 6 razreda (stacionarca pač ni doma).
Še vedno ve in dovoli, da pogledam, kje je telefon, če je nuja (enkrat je prišlo zelo prav), še vedno velja, da imam vpogled v to, kaj počne na njem. Doslej nisem še nikoli. Omejitve je na začetku imela, zdaj ni fiksno, ampak je pač dogovor, da je najprej šola. Ali pa komunicira s sošolci/prijatelji preko snapa/viberja/messaginga na telefonu ali na računalniku, pa je njen problem. In glede na to, da ima frende večinoma razmetane po celi Lj in okolici je jasno, da so v kontaktu večinoma preko digitalnega kanala. Včasih smo bili frendi v ulici, zdaj so razmetani daleč naokoli ins e morajo kar dobro dogovarjati, da se dobijo v živo, pa tudi zelo pogosto to ne more biti.
Če se sprejme ene dogovore in če se jih vsi držijo, pač ni težav ...
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Pa vi ste nori. Otroku vsak korak sledite. Bravo, so tudi vaši starši gledali kaj, kdaj, kako, kje in vsak korak spremljali. Jaz se spomnim in tega ni bilo, kdaj smo jih čez rit dobili, ko smo prepozno domov prišli. Drugo pa obilo svobode in igranja. Ja najbolje, da mu daš, kar čip v možgane in ga 24/7 spremljaš, iditosko!
Ej, a veš, da je tudi opcija, da mu ne slediš?
Ponavadi ste ravno taki najbolj paranoični glede sledenja, priklopljeni na vse možno sledenje, le zavedate se tega ne. :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.347
8.710
113
Nismo se razumeli, sem proti. In me čudno gledajo. Do 15 leta nima kaj prčkat po raznih socialnih omrežjih in se pačit.
Zunaj igrajo ja ker so eni drugi časi, saj mi smo se tudi po gozdovih igrali ko smo bili majhni ampak v teh časih še sam pogledaš kdo bo skočil iz grma.

Zakaj , ker naša generacija je gledala tv program vključno z dnevnikom in vremensko. Sedaj pa samo risanke in igrice na računaliku tablici in telefonu.
In temu verjemejo. Ne ločijo kaj je res in kaj ni.
A veš, kako je s tem.... To vse je tukaj, otroka ne moreš zavit v nek neprodušni balonček in se potem sam sebi zdet nadstarš. Otroka moraš naučit živet s tem, ne pa da se delaš do 15. leta, da tega ni, pol pa bum.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in Jabe

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.347
8.710
113
Pa mogoče še to. YT niso samo strašne vsebine, lahko je težava koncept YT. Moj mulc je imel recimo težavo z čisto OK vsebinami, kako restavrirat kolo, kako pošraufat moped in podobno. No in kje je bla težava? Ja YT ti na podlagi tvojega iskanja na desni strani ponuja vedno nove in nove zanimive stvari in pol gledaš sam to in zmanjka časa za kej druzga. Sva se pogovorila in je lepo splezal iz tega tud s pomočjo časovne omejitve, ki se jo z lahkoto da na telefon. Enkrat jo je shekal, je ostal brez za 14 dni in to je blo to.
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
819
269
63
Daš mu star, pocen telefon, da ma staro verzijo androida. Tako bo prisiljen brskat po xda-developers community za kakšen bolši rom, s tem se bo naučil marsikaterih osnov in iskanja informacij, mogoče ga še privlači kakšno programiranje itd. Win win.
Zarotniki teorij ste pač neumni in sprani :) Zanič telefone čimprej otrokom v roke :)
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
819
269
63
Ej, a veš, da je tudi opcija, da mu ne slediš?
Ponavadi ste ravno taki najbolj paranoični glede sledenja, priklopljeni na vse možno sledenje, le zavedate se tega ne. :)

Yup, potencialnih načinov sledenja je vsekakor precej, ampak teoretiki se običajno naslanjajo na tiste, ki so za njih ok.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Na starših je, da ugotovijo, če je telefon postal droga za njihovega otroka. Droga je vse okrog nas. Potrebno je prepoznati odvisnost, ki preprosto pomeni, da ti nekaj jemlje toliko časa, da za vse ostalo pomembno v življenju zmanjka časa, energije ali da škodiš svojemu zdravju.
Nekdo je odvisen od alkohola, nekdo od cigaret, nekdo od hrane, drugi od športa, nekdo od dela, tretji od elektronskega gadgeta. Ko stvari niso uravnotežene, postane marsikaj problem.
Jaz načeloma otrok ne kličem, ko me ni doma. Morajo se sami znajti. Preverjanje se vidi na rezultatih. Osnovnošolec pa kliče mene, če ugotovi, da sem v bližini in bi lahko računal na prevoz. Res pa je, da telefona v šolo praviloma ne nosi, ker bi ga naj na naši šoli zaplenili, če se pojavi na vidnem mestu in bi morali starši priti ponj. Očitno to izvajajo, ker telefon običajno leži nekje doma.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85 in Jabe

zejko2

Pripravnik
25. jul 2020
27
40
13
Ravno bral članek in večina podjetnikov da telefon otrokom nekje pri 16ih letih. Podjetniki točno vedo za kaj se gre. Med tem, ko navadni bedaki porinejo drogo prekmalu.