zakaj ne dela wireless na toshibi?

ermej

Fizikalc
3. sep 2007
722
29
28
Nikol nisem tega nastavljal pa se mi ne sanja. Imam brezžični ruter na katerega se nikakor noče povezati.
Če dam Refresh network list, napiše samo no wireless network in range. Make sure the wireless switch on your computer is on.... Ruter je dva metra od kompjutera zaenkrat
confused-1.gif
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Make sure the wireless switch on your computer is on
A si prepričan, da imaš vklopljen wireless na prenosniku? Najbolje bo, če pogledaš v navodila.

Če je pa wireless na prenosniku vklopljen in ti še vedno ne najde mreže, je pa možno, da imaš na routerju nastavljen hidden SSID (ampak routerji imajo to privzeto izklopljeno). V tem primeru probaj resetirati router (tudi za to si poglej navodila).
 

ermej

Fizikalc
3. sep 2007
722
29
28
Ja ne vem. Povezava pod network connections je enable.
Sem daj malo gledal če kliknem Fn+F8 pa napiše -> Wireless communication is disabled. Please turn on the wireless communication switch. kje pa naj to nastavljam? se mi ne sanja sploh. Papirjov od kompjutera trenutno nimam, je pa Toshiba Tecra A8.
 

kr_en

Zelenc'
14. okt 2007
12
0
1
lj
na netu je narisano tole:(poglej priponko)
78140-toshiba.JPG
 

Priponke

  • 78140-toshiba.JPG
    78140-toshiba.JPG
    63,9 KB · Ogledi: 227

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Si ziher, da imaš vklopljen wireless na prenosniku? Cimr ima tudi toshibo, samo ni ravno od včeraj, to je res... wireless mora vklopit s stikalom (ki hkrati omogoči irda
bonk.gif
). Preveri pa tudi, če je fora v kakem zaporedju tipk na tipkovnici, mogoče lahko pogledaš za vsak slučaj v bios, da ni na disable (kar je sicer zelo malo verjetno, ker laptopi imajo totalno okrnjen bios, ampak pogledati ne škodi).
Mogoče preveri nastavitve routerja in ga nato restartaj... potem pa, če še ne rešiš, se probaj s kakim drugim povezat preko wireless na router, da preveriš če dela.

lp
Peter
 

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
Če je še Vista na Toshibi, potem pričakuj bolj nedelovanje kot delovanje. Imamo eno tako novo. WiFi bolj ne dela kot ja. Pa je Vista prednaložena. Še najlepše je, ko Fn-F12 tipka dela in Vista zazna vklop/izklop radia, čeprav naprave v Device Managerju ne vidiš več. Kar ni je.
stupid-1.gif
Pomaga samo reboot.
 

SyncMaster

Pripravnik
6. sep 2007
231
0
16
sam imam toshibo, imel sem probleme z wifi kartico. odnesel sem na servis in izkazalo se je, da je bil konektor na matični plošči slabo povezan, zato je prihajajo do motenega delovanja. kako je z visto in wifi povezavo nimam pojma, na xp so te svari urejene.